DALI OBERON ON-WALL - černý jasan
-21%
Ušetříte3 400 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akce - do vyprodání zásob

DALI OBERON ON-WALL - černý jasan

Výrobce: DALI

Plochá, 2-pásmová, nástěnná reprosoustava z nové řada DALI OBERON, která díky plochému profilu a designu bez problémů zapadne do prakticky libovolného interiéru. Využívá technologie používané ve vyšších modelových řadách a tak přes kompaktní rozměry poskytne ve své katogorii nadstandadní zvuk. Díky novým reproduktorům, řešení geometrie i frekvenční výhybky dosahuje kmitočtově vyvážený zvuk s nízkým zkreslením v širokém vyzařovacím úhlu. To je výhodou při poslechu hudby i mimo optimální poslechové místo. Použití najde nejen pro efektové kanály, ale i jako hlavní reprosoustavy v domácím audiosystému. Od sdružení EISA získala řada DALI OBERON ocenění Best Product 2019 - 2020 v kategorii BEST BUY HOME THEATRE SPEAKER SYSTEM  

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
Původní cena: 16 390 Kč
12 990 Kč
553,75 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

OBERON ON-WALL je plochá reprosoustava z nová řady reprosoustav DALI OBERON využívá řadu technologií z vyšších modelových řad. Byla navržena tak, aby designově bez problémů zapadla do moderního interiéru. Díky použití moderních technologií poskytuje i při kompatních rozměrech zvuk, jako reprosoustava větších rozměrů. Výškový reproduktor se zatlumenou, měkkou, ultra lehkou kalotou a středobasový reproduktor průměru 133 mm (5 1/4") s kuželovou membránou z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny zajišťují široký vyzařovací úhel a vyrovnaný frekvenční rozsah. Svým kvalitním a vyváženým zvukem nabízí OBERON ON-WALL široké možnosti uplatnění. Ve stereofonní sestavě nebo v systému domácího kina nejen pro efektové, ale i pro hlavní kanály. Pokud je sestava doplněna o kvalitní subwoofer pak uspokojí i vyšší nároky na zvuk. Ve své kategorii exceluje příjemným a vyváženým zvukem i při tichém poslechu, a tak perfektně doplní domácí AV techniku nebo kvalitní mikrosystém.

 • Precizně provedená masivní ozvučnice
 • Integrovaný závěs na zeď
 • Elegantní a moderní design
 • Využívá technologie z vyšších modelových řad
 • Výškový reproduktor s měkkou, ultra lehkou kalotou o průměru 29 mm
 • Středobasový reproduktor s kuželovou membránou o průměru 133 mm (5 1 /4")
 • Magnetický obvod s SMC diskem v magnetickém obvodu snižuje zkreslení
 • Kuželové membrány z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
 • Provedení černý jasan, světlý dub, bílá a tmavý ořechOzvučnice
Reprosoustava má velmi tuhou ozvučnici, kterou z MDF desek vyrábějí CNC stroje. Ozvučnice s přední stěnou tvoří pevnou základnu pro výškový reproduktor a středobasový reproduktor. Povrchová úpravu je pak provedena vysoce kvalitní vinylovou fólie v několika barevných dekorech.
Pro optimální tlumení vniřních stojatých vln a sfázování reproduktorů jsou vnitřní obvodové stěny obloženy tlumícím materiálem. Tím je dosaženo přesnějšího svázání basového reproduktoru s bass-reflexovým portem. Tím jsou docíleny přesné středy a rychlé basy.
Unikátní bass-reflexový port na zadní straně využívá zeď pro lepší basový výkon.
Reproduktory kryje přední krycí mřížka potažená tkaninou v moderních dezénech.Středobasový reproduktor
Stejně jako všechny reproduktory značky DALI jsou reproduktory osazené v modelové řadě OBERON navrženy tak, aby poskytovali maximum detailů v oblasti středních frekvencí, přesné a čitelné hluboké basy. Magnetický obvod reproduktoru tvoří velký feritový magnet a pólový nástavec ze železa doplněný o disk z unikátního materiálu SMC (Soft Magnetic Compoud) který využívají vyšší modelové řady reproduktorů DALI. SMC jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které mají vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivost a jdou tvarovat do libovolného tvaru. Magnetický materiál SMC v magnetickém obvodu výrazně zlepšuje rovnoměrnost magnetického pole, snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Desetimilimetrový SMC disk je v magnetickém obvodu reproduktoru umístěný na pólovém nástavci uprostřed pracovní oblasti dvouvrstvé cívky kmitačky. Takto složený magnetický obvod významně snižuje nepříjemné zkreslení třetí harmonickou. Díky tomu reproduktory OBERON poskytují ve své třídě střední pásmo s přirozeným zvukem a překvapujím množstvím detailů.

Kuželová membrána reproduktoru s průměrem 133 mm (5 1/4" je vyrobena z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Toto spojení vytváří tuhou, lehkou strukturu, která má v oblasti středů a basů velmi dobré vlastnosti. Nízkoztrátové zavěšení membrány pak umožňuje s vysokou přesností reprodukovat nefiltrované mikro detaily signálu.
Kmitačka středobasových reproduktorů osazených v reprosoustavách OBERON ON-WALL má 2-vrstvou cívku, která se vyznačuje vysokou účinností - má vysoký faktor síly, ale má vyšší pohybová hmotu. Ta může představovat problém pro impulzní odezvu na středních frekvencích. Proto pro snížení hmotnosti je cívka kmitačky navinuta lehkým poměděným hliníkovým drátem. Toto poměrně nákladné řešení spojuje lehké hliníkové jádro s tenkostěnným měděným povrchem. Tento materiál použitý pro vinutí dosahuje vysoký poměr vodivosti k hmotnosti (205% hodnoty mědi), má vynikající hodnoty odporu a lepší mechanickou pevnost. Kmitačka tak má lehkou cívku s vysokou vodivostí, schopnou rychlé reakce.


Výškový reproduktor
Speciálně pro modelovou řada OBERON byl vyvinut nový výškový reproduktor s poměrně velkou, ultra lehkou, měkkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Pro optimální frekvenční navázání výškového reproduktoru na středobasový je membrána optimalizovaná pro větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí. Tím se dosahuje dobře vyvážené a velmi koherentní pásmo vyšších středů. Při konstrukci byly využity osvědčené technologie používané ve vyšších modelových řadách. Kopulka membrány je vyrobena z ultra lehké tkaniny s hmotností 0,060 mg na mm2, což je prakticky poloviční hmotnost než u většiny používaných materiálů.

Velký průměr membrány umožňuje výškovému reproduktoru vytvořit i větší akustický tlak při nižším zatížení, přičemž výchylka kmitačky zůstává na optimálním minimu. Aby se zvýšila zatižitelnost při nízké výkonové kompresi je vinutí kmitačky chlazeno ferro-fluidem. Pro dlouhodobou termickou stabilitu vytváří magnetický obvod reproduktoru vysokou magnetickou indukci - typ. 220 gaussů. Eliminaci nežádoucích odrazů uvnitř reproduktoru, kterou levnější konstrukce neřeší je pólový nástavec zakryt měkkým plstěným tlumícím materiálem. Přední panel výškového reproduktoru má mělký zvukovod a je navržen s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů vyšších modelových řad Optikon a Rubicon. Jsou tak vytvořeny optimální pracovní podmínky pro měkkou kalotu. Výškový reproduktor tak lépe obsáhne pásmo vyšších středů při nízkém zabarvení zvuku a široký vyzařovací úhel.
Široký Vyzařovací Úhel
DALI ulehčuje začlenění svých reprokutorů do každé poslechové místnosti. Použité materiály u obou reproduktorů a konstrukční geometrie reprosoustav OBERON byla navržena tak, aby bylo dosaženo širokého vyzařovacího úhlu - rozptylu zvuku.
Dobře vyvážený zvuk je tak i mimo osu reproduktorů. To je důležité protože posluchač při poslechu hudby často nesedí přímo v osách reproduktorů.
To je také důvod, proč všechny reprosoustavy DALI se nemusí natáčet k posluchači.

  Technické parametry

Systém 2 pásmový, bassreflex, na zeď
Výškový reproduktor 1 x 29 mm, 
textilní, ultra lehká, měkká kalota
Středobasový reproduktor 1 x 133 mm (5,25''),
SMC technologie 
membrána z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny 
Frekvenční rozsah 55 Hz - 26 kHz (+/- 3 dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 86,5 dB
Impedance jmenovitá 6 Ω
Doporučený výkon zesilovače 25 - 100 W
Dělící frekvence výhybky 2100 Hz
Maximální akustický tlak (SPL) 107 dB
Bass reflex (ladění) zadní, (50 Hz)
Umístění stěna
Doporučená vzdálenost od stěny 0 - 10 cm
Terminály Single Wire
Rozměry (Š x V x H)  245 x 385 x 120 mm
Hmotnost 4,9 kg
Provedení černý jasan
světlý dub
tmavý ořech
bílá, mat

Máte dotazy? Napište nám ...