DALI OBERON 5 - bílá
-25%
Ušetříte5 000 Kč
 • Doprava zdarma
 • Výprodej skladu

DALI OBERON 5 - bílá

Výrobce: DALI

Menší podlahová - sloupová reprosoustava s bass-reflexem z nové modelové řada DALI OBERON. Využívá některé technologie z vyšších modelovových řad značky DALI. Masivní ozvučnice s výztuhami a masivní hliníkovou základnou je osazená dvěma středobasovými reproduktory 5,25'' s technologií SMC a vysokotónovým reproduktorem s měkkou, ultra lehkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Vyznačuje se nízkým zkreslením, vyrovnaným frekvenčním rozsahem a širokým vyzařovacím úhlem. Od sdružení EISA získala řada DALI OBERON ocenění Best Product 2019 - 2020 v kategorii BEST BUY HOME THEATRE SPEAKER SYSTEM

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 19 990 Kč
14 990 Kč
640,17 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Menší podlahová, sloupová reprosoustava z nová řady reprosoustav DALI OBERON využívá řadu technologií z vyšších modelových řad. Byla navržena tak, aby designově bez problémů zapadla do moderního interiéru. Výškový reproduktor se zatlumenou, měkkou, ultra lehkou kalotou a středobasový reproduktor průměru 133 mm (5 1/4") s kuželovou membránou z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny zajišťují široký vyzařovací úhel a vyrovnaný frekvenční rozsah. Ve své kategorii vyniká kvalitním zvukem. Je vhodná nejen do systému domácího kina, ale i do stereofonní sestavy pro všechny hudební žánry. Je optimální do běžných interiérů s podlahovou plochou cca 20 - 30 m2

 • Precizně provedená masivní ozvučnice s výztuhami
 • Masivní hliníková základna zvyšuje stabilitu
 • Elegantní a moderní design
 • Využívá technologie z vyšších modelových řad
 • Výškový reproduktor s měkkou, ultra lehkou kalotou o průměru 29 mm
 • Středobasové reproduktory s kuželovou membránou o průměru 133 mm (5 1/4")
 • Magnetický obvod s SMC diskem v magnetickém obvodu snižuje zkreslení
 • Kuželové membrány z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
 • Provedení černý jasan, světlý dub, bílá a tmavý ořech


Ozvučnice
Reprosoustava má velmi tuhou ozvučnici, kterou z MDF desek vyrábějí CNC stroje. Pro další zvýšení tuhosti a snížení vlastních rezoncí, které by nežádoucím způsobem zabarvovali výsledný zvuk je ozvučnice ještě vyztužena několika vnitřními příčkami. Ozvučnice spolu s přední stěnou tak tvoří pevnou základnu pro výškový reproduktor a tandem středobasových reproduktorů. Povrchová úpravu je pak provedena vysoce kvalitní vinylovou fólie v několika barevných dekorech.
Pro optimální tlumení vniřních stojatých vln a sfázování reproduktorů jsou vnitřní obvodové stěny obloženy tlumícím materiálem. Tím je dosaženo přesnějšího svázání basového reproduktoru s bass-reflexovým portem. Tím jsou docíleny přesné středy a rychlé basy.
Bass-reflexový port na zadní straně optimalizuje integraci reprosoustavy do místnosti a využívá zeď pro lepší basový výkon.
Ozvučnici doplňuje elegantní masivní hliníková základna, která zvyšuje i celkovou stabilitu reprosoustavy. Do základy jde zašroubovat čtveřice odhmotňovacích hrotů zabraňující přenosu vibrací z reprosoutavy na podlahu.
Reproduktory kryje přední krycí mřížka potažená tkaninou v moderních dezénech.Středobasový reproduktor
Stejně jako všechny reproduktory značky DALI jsou reproduktory osazené v modelové řadě OBERON navrženy tak, aby poskytovali maximum detailů v oblasti středních frekvencí, přesné a čitelné hluboké basy. Magnetický obvod reproduktoru tvoří velký feritový magnet a pólový nástavec ze železa doplněný o disk z unikátního materiálu SMC (Soft Magnetic Compoud) který využívají vyšší modelové řady reproduktorů DALI. SMC jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které mají vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivost a jdou tvarovat do libovolného tvaru. Magnetický materiál SMC v magnetickém obvodu výrazně zlepšuje rovnoměrnost magnetického pole, snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Desetimilimetrový SMC disk je v magnetickém obvodu reproduktoru umístěný na pólovém nástavci uprostřed pracovní oblasti čtyřvrstvé cívky kmitačky. Takto složený magnetický obvod významně snižuje nepříjemné zkreslení třetí harmonickou. Díky tomu reproduktory OBERON poskytují ve své třídě střední pásmo s přirozeným zvukem a překvapujím množstvím detailů.

Kuželová membrána reproduktoru s průměrem 5 1/4 " má cca o 15 % větší plochu, než je běžný standard v této třídě. Membrána je vyrobena z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Toto spojení vytváří tuhou, lehkou strukturu, která má v oblasti středů a basů velmi dobré vlastnosti. Nízkoztrátové zavěšení membrány pak umožňuje s vysokou přesností reprodukovat nefiltrované mikro detaily signálu.
Kmitačka středobasových reproduktorů osazených v reprosoustavách OBERON 5 má 4-vrstvou cívku. Čtyřvrstvá cívka se vyznačuje vysokou účinností - má vysoký faktor síly, ale má vyšší pohybová hmotu. Ta může představovat problém pro impulzní odezvu na středních frekvencích. Proto pro snížení hmotnosti je cívka kmitačky navinuta lehkým poměděným hliníkovým drátem. Toto poměrně nákladné řešení spojuje lehké hliníkové jádro s tenkostěnným měděným povrchem. Tento materiál použitý pro vinutí dosahuje vysoký poměr vodivosti k hmotnosti (205% hodnoty mědi), má vynikající hodnoty odporu a lepší mechanickou pevnost. Kmitačka tak má lehkou cívku s vysokou vodivostí, schopnou rychlé reakce.


Výškový reproduktor
Speciálně pro modelovou řada OBERON byl vyvinut nový výškový reproduktor s poměrně velkou, ultra lehkou, měkkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Pro optimální frekvenční navázání výškového reproduktoru na středobasový je membrána optimalizovaná pro větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí. Tím se dosahuje dobře vyvážené a velmi koherentní pásmo vyšších středů. Při konstrukci byly využity osvědčené technologie používané ve vyšších modelových řadách. Kopulka membrány je vyrobena z ultra lehké tkaniny s hmotností 0,060 mg na mm2, což je prakticky poloviční hmotnost než u většiny používaných materiálů.

Velký průměr membrány umožňuje výškovému reproduktoru vytvořit i větší akustický tlak při nižším zatížení, přičemž výchylka kmitačky zůstává na optimálním minimu. Aby se zvýšila zatižitelnost při nízké výkonové kompresi je vinutí kmitačky chlazeno ferro-fluidem. Pro dlouhodobou termickou stabilitu vytváří magnetický obvod reproduktoru vysokou magnetickou indukci - typ. 220 gaussů. Eliminaci nežádoucích odrazů uvnitř reproduktoru, kterou levnější konstrukce neřeší je pólový nástavec zakryt měkkým plstěným tlumícím materiálem. Přední panel výškového reproduktoru má mělký zvukovod a je navržen s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů vyšších modelových řad Optikon a Rubicon. Jsou tak vytvořeny optimální pracovní podmínky pro měkkou kalotu. Výškový reproduktor tak lépe obsáhne pásmo vyšších středů při nízkém zabarvení zvuku a široký vyzařovací úhel.
Široký Vyzařovací Úhel
DALI ulehčuje začlenění svých reprokutorů do každé poslechové místnosti. Použité materiály u obou reproduktorů a konstrukční geometrie reprosoustav OBERON byla navržena tak, aby bylo dosaženo širokého vyzařovacího úhlu - rozptylu zvuku.
Dobře vyvážený zvuk je tak i mimo osu reproduktorů. To je důležité protože posluchač při poslechu hudby často nesedí přímo v osách reproduktorů.
To je také důvod, proč všechny reprosoustavy DALI se nemusí natáčet k posluchači.

  Technické parametry

Typ 2-pásmová
Výškový reproduktor 1 x 29 mm
textilní ultra lehká kalota
Basové reproduktory 2 x 133 mm (5,25'' )
SMC technologie
membrány z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny
Frekvenční rozsah 39-26.000 Hz   (+ / -3dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 88 dB
Jmenovitá impedance 6 Ω
Doporučený výkon zesilovače 30 - 150 W
Dělící frekvence výhybky  2400 Hz
Maximální akustický tlak (SPL) 108 dB
Bass reflex (ladění) zadní (43 Hz)
Doporučená vzdálenost od stěny 15 - 80 cm
Terminály single-wire
Rozměry (Š x V x H)  162 x 830 x 283 mm
Hmotnost 10,8 kg
Provedení černý jasan
světlý dub
tmavý ořech
bílá

Máte dotazy? Napište nám ...