DALI EPICON 6 - bílá
  • Doprava zdarma

DALI EPICON 6 - bílá

Výrobce: DALI

EPICON 6 jsou konstruované tak, aby ve vás vyvolali úžasný dojem nejen po zvukové, ale i vizuální stránce. Zažijte nevšední hudební momenty v pohodlí svého domova.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
299 990 Kč
12 446,22 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

EPICON 6 jsou konstruované tak, aby ve vás vyvolali úžasný dojem nejen po zvukové, ale i vizuální stránce. Zažijte nevšední hudební momenty v pohodlí svého domova.

Základem EPICON 6 je DALI technologie SMC (Soft Magnetic Compound ) 6 ½" basového reproduktoru s lineárním pohonem magnetického systému, stejně jako průlomová hybridní kombinace páskového výškového reproduktoru spolu s výškovým reproduktorem s ultralehkou textilní kalotou.

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci s impregnační úpravou
  • Pozlacené bi-wiring a bi-amping terminály
  • K dispozici v tomto provedení: černý vysoký lesk, bílý vysoký lesk, ořech ve vysokém lesku, ruby macassar ve vysokém lesku
  • Hybridní výšková sekce složená z ultralehké textilní kaloty a páskového výškového reproduktoruMontáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série EPICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.Dali Technologie


SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basových reproduktorů DALI EPICON 6 je v systému magnetu motoru pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému motoru je rozhodující pro audio výkon série EPICON.HYBRID TWEETER
DALI má dlouhou a osvědčenou tradici využívající hybridního výškového reproduktorového modulu. Jedná se o kombinaci kopule výškového reproduktoru pracující společně s páskovým výškovým reproduktorem pro úžasnou reprodukci vysokých frekvencí a rozptyl vysokofrekvenčních kmitočtů, které překonají všechny ostatní technologie výškových reproduktorů. Podle našeho názoru je Hybridní výškový modul ideální vysokofrekvenční řešení. Ribbon tweeter je bez artefaktů, rezonancí a vysokofrekvenčních špiček v jejich pracovním rozsahu. Hybridní Tweeter modul má extrémně hladký a široký horizontální rozptyl. Dokonce i detaily čelní desky výškového modulu jsou určeny pro optimální horizontální rozptyl.

Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.

I při velmi vysokých hladinách akustického tlaku nabízí páskový výškový reproduktor široké frekvenční pásmo a vynikající rozptyl ve vyšších frekvencích. Jemně se line od výše 10 kHz, plného podání nabývá od 14 kHz až výrazně přesahuje 30 kHz, daleko nad slyšitelným rozsahem. DALI ribbon tweeter je opravdovým mistrem v horizontální distribuci vysokých frekvencí a vynikající partner pro jedinečnou schopnost reprodukovat kmitočty od 2 kHz nahoru.


WOOFER
Basový reproduktor pro EPICON 6 je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru EPICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího motor s permanentním magnetem. Motor magnetu se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


SKŘÍŇ
Práce na akustickém naladění prostoru pro reproduktory, stejně jako eliminování rezonanční energie ozvučnice je důležitou součástí celého výrobního procesu reprosoustav.

Tuhou konstrukci ozvučnice je nutné optimalizovat pro pracovní prostředí basové a výškové sekce. Boky a horní část EPICON 6 procházejí procesem zahřívání, který umožňuje jejich vytvarování do organického tvaru. Tato konstrukce zvyšuje celkovou tuhost a výrazně snižuje rezonance kabinetu. Kromě toho je stojaté vlnění prakticky eliminovány díky absenci paralelních ploch, které odrážejí zvukové vlny. Čelní stěna skříně EPICON 6 tloušťky 33 mm zajišťuje, že energie z reproduktorů je vyzařováno jako akustické energie, a nikoli jako vibrace ve skříni. Zakřivený tvar ozvučnici je také faktorem, který přispívá k zajištění stabilního akustického pprostředí. Na samém dně ozvučnice je instalována svorkovnice výhybky ve své vlastní skříni. Dýhovaný povrch skříně je upraven celkem deseti vrstvami vysoce kvalitního laku. Každá vrstva laku je ručně leštěna, pro zajištění hlubokého, vysokého lesku s elegantním povrchem. Deset vrstev laku také zajišťuje robustní provedení s tloušťkou téměř 2 mm. CNC obrábění otvorů pro reproduktory, bassreflexy a terminály se provádí po procesu lakování pro zajištění perfektního vzhledu.

Technické parametry

Systém 2 1/2 + 1/2 pásma, bassreflex
Středobasové reproduktory 2 x 165 mm (6 1/2")
Vysokotónové reproduktory 1 x 29 mm měkká kalota
1 x 10 x 55 ribbon
Frekvenční rozsah 35 Hz - 30 kHz
Citlivost 88 dB
Jmenovitá impedance 5 Ω
SPL 110 dB
Ladění bassreflexu 32,5 Hz
Bassreflex zadní
Dělící frekvence vyhybky 700 / 2550 / 15000 Hz
Doporučený výkon zesilovače 50 - 300 W
Terminály Bi-Wire / bi-amp
Doporučený odstup od zdi > 25 cm
Rozměry (Š x V x H) 232 x 1025 x 441 mm reprosoustava
320 x 1062 x 459 mm se základnou
Hmotnost: 29,8 kg / ks
Barevné provedení černý vysoký lesk,
bílý vysoký lesk,
ořech ve vysokém lesku,
ruby macassar ve vysokém lesku
Dodávané příslušenství Hroty DALI set
Propojovací pásky DALI
Základna
Gumové podložky
Bavlněná utěrka
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...