CREEK OBH-8MK2

CREEK OBH-8MK2

Výrobce: CREEK

Předzesilovač pro gramofon s přenoskou typu MM, určený k zesilovačům a reiverům, které tímto vstupem nedisponují. Zapojuje se mezi gramofon a linkový vstup zesilovače. Inovovaný model oblíbeného předchůdce, který má řadu vylepšení a nízkoprofilovou kovovou skříňku. Součástí dodávky je i nový síťový adaptér OBH-UNI s přesnou stabilizací, nízkým vlastním šumem a nízkou spotřebou v pohotovostním stavu - st. by ( < 0,1 W).

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

OBH-8mk2 je malý předzesilovač pro gramofon s přenosou typu MM. Předzesilovač zvyšuje úroveň signálu o 40 dB (100 x) a upravuje frekvenční charakteristiku podle normy RIAA tak, aby se dosáhl co nejrovnější frekvenční průběh.
Pro optimalizaci zvukových parametrů je napájecí napětí pomocí firemního diskrétního obvodu v předzesilovači rozděleno na kladnou a zápornou větev. Napájecí napětí zesilovacích obvodů pak maximálně vyhladí dva kapacitní násobiče. Na nízkém zkreslení zesilovanéno signálu se podílí výstupní obvody pracující ve třídě A s konstantním zdrojem proudu. To spolu s nízkou výstupní impedancí umožňuje připojení i delších kabelů.
Předzesilovač je napájen z nového externího síťového adaptéru OBH-Uni 24 V/0,5A s muti-regionální koncovkou, který společnost Creek původně vyvinula, aby zjednodušila distribuci přístrojů řady OBH do všech zemí. Také přísné mezinárodní předpisy neumožňují používání běžných lineárních zdrojů, které se vyznačují velkou spotřebou v pohotovostním stavu. Nový napáječ je tichý v celém provozním rozsahu a má spotřebou < 0,1 W v pohotovostním stavu. Testy ukázali, že s tímto vysoce účinným stabilizovaným napájecím adaptérem se dosáhne nejlepší zvukový výkon i u předzesilovače OBH-15mk2, který je ještě náročnější na čistotu napájení.

Technické parametry

Vstupní impedance / kapacita 47 kΩ, / 220 pF
Zesílení 40 dB
Odstup s/š > 76 dB
Zkreslení < 0,03% (1 kHz-10 kHz)
Max. výstupní napětí 6,1 V / 1 kHz
Přebuditelnost 21 dB
Separace kanálů > 70 dB
Výstupní impedance < 100 Ω
Příkon 3 W
Napájení externí síťový adaptér OBH-UNI
100 V - 250 V AC 50 Hz / 24 V, 500 mA DC
Rozměry (š x v x h) 100 x 48 x 80 mm
Hmotnost 0,4 kg včetně síťového adaptéru

Máte dotazy? Napište nám ...