Creek Evolution 50A + FM modul - stříbrná

Creek Evolution 50A + FM modul - stříbrná

Výrobce: CREEK

Stereofonní zesilovač s výstupním výkonem 2x85W / 4Ω. 4 linkové nesymetrické vstupy RCA + 1 volitelný - symetrický XLR/ nesymetrický RCA. Modely r. 2018 jsou vylepšené o masivní zlacené RCA konektory u 4. vstupu a zdvojené u 5. vstupu.  První vstup lze doplnit vestavným modulem předzesilovače pro MM nebo MC přenosku. Pátý vstup osazený modulem tuneru FM / RDS. Velký vypínatelný OLED displej.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Zesilovač z nové generace přístrojů EVOLUTION. Stejně jako ostatní přístroje se vyznačuje robustní skříňkou s nízkým profilem - 60 mm. Masivní gravírovaný přední panel v černém nebo stříbrném karáčovaném eloxu. Symetricky uspořádané přepínače vstupů a regulátoru hlasitosti s masivními knoflíky a podsvětlená tlačítka kolem černobílého OLED displeje dodávají přístroji elegantní vzhled. Tato nová generace přístrojů je první, kterou firma Creek osadila OLED displejem (Organic Light Emitting Diode). Bílé znaky na černém displeji poskytují vyšší přehlednost a rozlišení než obvykle používané displeje, a k dispozici je i široká škála speciálních grafických symbolů. Jas displeje lze měnit nebo zcela vypnout.

Pro nový zesilovač byl vyvinut koncový stupeň s bipolárními tranzistory, který se vyznačuje nízkým zkreslením, a pracuje s vysokým ziskem a silnou zpětnou vazbou. Koncové stupně jsou osazeny dvojicí výkonnových tranzistorů značky Sanken s povoleným výstupním proudem 15 A, a integrovanou tepelnou kompenzací, zajišťující rychlé a přesné řízení klidového proudu. Koncový stupeň dosahuje rychlou reakci na signál a má velmi nízkou výstupní impedanci se schopností dodat i velmi vysoký výstupní proud. To umožní přesné ovládání kmitaček reproduktorů.
Srdcem každého dobrého zesilovače je dobrý zdroj napájení. V zesilovači Creek EVOLUTION 50A je použit masivní toroidní transformátor o výkonu 200 W s oddělenými vinutími pro výkonnovou a předzesilovací sekci, digitální a ovládací obvody. Sada paralelně zapojených filtračních kondenzátorů tvoří vysoce kvalitní fitrační kondenzátor s velmi nízkou vnitřní impedancí. Sada kondenzátorů zajistí nejen perfektní fitraci napájecího napětí, ale i rychlý a kvalitní zdroj energie pro výkonnové špičky. Proto i takový relativně malý zesilovač produkuje silný a velmi přesný zvuk.

Nově vyvinutý analogový předzesilovač má vysokou flexibilitu nastavení. Disponuje celkem čtyřmi vstupy pro nesymetrické signály a jedním vstupem přepínatelným pro symetrický (XLR) nebo nesymetrický signál (Cinch). Přepínání vstupů stejně jako regulace hlasitosti, vyvážení kanálů a tónové korekce jsou řízeny elektronicky.
1. linkový vstup je vybaven slotem pro desku gramofonového předzesilovače Sequel MKII pro MM nebo MC přenosku. Linkový vstup 5 je vybaven výměnným panelem a smart-slotem umožňujícím osazení modulu AMBIT - AM/FM tuneru s RDS, nebo RUBY - DAC převodník / FM tuner / Bluetooth.

Vynikající zvukové vlastnosti analogových obvodů může dále vylepšit spolupráce s digitální jednotkou EVOLUTION 50CD, slučující CD přehrávač, D/A převodník a digitální předzesilovač. Jednotka má symetrické výstupy s výstupními obvody ve třídě A, které se dají zapojit přímo do koncových stupňů zesilovače. Jednotka přepíná vstupy a řídí hlasitost v digitálním formátu.


Další nformace a zkušenosti s poslechem naleznete v recenzi na webu Hi-Fi Voice:

Creek Evolution 50A
Úterý, 16 Srpen 2016
Britský Creek je, dalo by se říct, typickým zástupcem ostrovní produkce po více než tři dekády. Mike Creek vypustil do světa svůj první zesilovač již v roce 1982 za více než férovou cenu sta liber - to je i při započtení inflace v přepočtu nějakých 12 500,- dnešních...

Technické parametry

Výstupní výkon na kanál ( RMS) > 55 W / 8 Ω
> 85 W / 4 Ω 
Trvalé proudové zatížení > 8,5 A sinusový signál
Maximální špičkový výstupní proud > 26 A
Výstupní impedance < 0,1 Ω / 1 kHz
Zkreslení < 0,005 % (20 Hz - 20 kHz)
Odstup signálu od šumu > 102 dB
Frekvenční rozsah 10 Hz - 100 kHz ± 2 dB
Vstupní citlivost 410 mV linka
Zesílení 33,3 dB ( 46 x)
Přeslechy  - 80 dB / 1 kHz
Výstupní DC ofset < ± 10 mV
Rychlost přeběhu (slew rate) > 30 V / us
Vstupy (předzesilovač) 5 x RCA nesymetrický
1 x XLR symetrický
Vstupy koncový stupeň Volitelný na vstup 3 (RCA) a 4 (XLR)
Výstupy 1 x Reproduktory
1 x Výstup pro sluchátka (<50Ω)
Příkon klidový / maximální < 20 W / 350 W
Hmotnost 7,5 kg
Rozměry ( š x v x h) 430 x 60 x 280 mm
Provedení černé, stříbrné

Máte dotazy? Napište nám ...