Creek Evolution 100P - černá

Creek Evolution 100P - černá

Výrobce: CREEK

Koncový zesilovač s výstupním výkonem 2x170 W / 4Ω. Výkonnový zesilovač pro univerzální digitální jednotku 50 CD nebo 100 CD s digitálním řízením hlasitosti nebo doplnění integrovaného zesilovače Evolution 100A pro provoz bi-amping. Je vybaven symetrickými i nesymetrickými vstupy a dvěma páry výstupů pro reproduktory.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Tato nový koncový zesilovač s výstupním výkonem 115W do 8 Ω je z nové generace přístrojů EVOLUTION. Stejně jako tato celá řada má masivní skříňku s nízkým profilem s gravírovaným čelním panelem z černě nebo stříbrně eloxovaného kartáčovaného hliníku.
Proti menšímu bráškovi EVOLUTION 50P se výrazně zvýšil výkon, a to díky důmyslné konstrukci koncových stupňů. Je vybaven dvěma páry výstupů pro reproduktory s vysoce kvalitními terminály. Předzesilovač s jednotkovým zesílením má možnost přepnutí mezi symetrickými a nesymetrickými vstupy. Je tak možné jednoduše přepínat mezi dvěma různými signály. 
Srdcem každého dobrého zesilovače je dobrý zdroj napájení. V zesilovači Creek EVOLUTION 100P je použit masivní nízkoprofilový toroidní transformátor o výkonu 360 W s oddělenými vinutími pro výkonnovou a předzesilovací sekci, digitální a ovládací obvody. Sada paralelně zapojených filtračních kondenzátorů tvoří vysoce kvalitní fitrační kondenzátor s nízkou indukčností a velmi nízkou vnitřní impedancí. Sada kondenzátorů zajistí nejen perfektní fitraci napájecího napětí, ale i rychlý a kvalitní zdroj energie pro výkonnové špičky. Proto i takový relativně malý zesilovač produkuje silný a velmi přesný zvuk.
Koncové zesilovače vyvinuté speciálně pro 100A pracují ve třídy G. Každý kanál je osazen čtveřicí výkonnových komplementárních darlingtonových tranzistorů Sanken STD03 s dovoleným zatížením 160 W a integrovanou teplotní kompenzací. Jsou to stejné tranzistory, které používá slabší zesilovač EVOLUTION 50A, ale v polovičním počtu. Koncové stupně mají vemi nízkou výstupní impedanci a schopnost dodat vysoký výstupní proud. Obvody 100A mají vyšší napěťový zisk, a spolu s koncovými stupni dosahují velmi vysoký zisk v otevřené smyčce a mimořádně nízké zkreslení bez ztráty stability. Tyto parametry zajistí rychlé a přesné ovládání pohybu kmitaček reproduktorů. Zesilovač je vybaven ochranami proti proudovému přetížení, přehřátí nebo poruše a stejnosměrnému napětí na výstupu.
U běžných zvukových signálů pracuje zesilovač statisticky pouze s 1/4 výstupního výkonu. Velká část energie u zesilovače pracujícího ve třídě AB je tak rozptýlena jako teplo. To je u zesilovače s výkonem 25 Wattů mnohem nižší než u zesilovače s výkonem 100 Wattů. Pro snížení tepelných ztrát a zachování malých rozměrů, pracují koncové zesilovače v zajímavé třídě G. To umožnilo dosáhnout většího výstupního výkonu při zachování malých rozměrů zesilovače EVOLUTION 50A. U zesilovače EVOLUTION 100A pracují výstupní obvody do výkonu 25 W/ 8 Ω s nižším napětím, a pokud je potřeba dodat vyšší výkon než 25 W, zesilovač se automaticky přepne na vyšší sekundární napětí a zesilovač je pak schopen dodat více jak 100W /8 Ω.

Technické parametry

Výstupní výkon na kanál ( RMS) > 110 W / 8 Ω
> 170 W / 4 Ω 
Trvalé proudové zatížení > 8,5 A sinusový signál
Maximální špičkový výstupní proud > 26 A (zátěž 0,5 Ω)
Výstupní impedance < 0,05 Ω / 1 kHz
Zkreslení < 0,002 % (20 Hz - 20 kHz)
Odstup signálu od šumu > 102 dB
Frekvenční rozsah 10 Hz - 100 kHz ± 2 dB
Vstupní citlivost 650 mV linka
Zesílení 33,3 dB ( 46 x)
Přeslechy  - 80 dB / 1 kHz
Výstupní DC ofset < ± 10 mV
Rychlost přeběhu (slew rate) > 30 V / us
Vstupy (předzesilovač) 1 x RCA nesymetrický
1 x XLR symetrický
Výstupy 2 x reproduktory
Příkon klidový / maximální < 20 W / 500 W
Hmotnost 9 kg
Rozměry ( š x v x h) 430 x 60 x 280 mm
Provedení černé, stříbrné

Máte dotazy? Napište nám ...