Bluesound NODE 3g - černá
-18%
Ušetříte2 700 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akční cena do 30.09.2023

Bluesound NODE 3g - černá

Výrobce: Bluesound

Třetí generace síťového přehrávače hudby, pro zapojení do stávajícího HiFi systému nebo pro připojení k aktivním reproduktorům. Přináší technologický upgrade a vylepšení zvuku, které posouvá kvalitativní laťku na mohem vyšší úroveň. Nová generace umí vše, co uměla předchozí, ale mnohem lépe. Vestavěné dvoupásmové Wi-Fi, obousměrný bezdrátový přenos zvuku Bluetooth. Podporuje Apple AirPlay 2, streamovací služby (Tidal, Deezer, Spotify, internetová rádia aj.). Přehrává Hi-Res formáty (MQA, FLAC, ALAC, AIFF, WAV, OGG, WMA, WMA-L, AAC a MP3). Možnost vícezónového zapojení až 64 jednotek Bluesound a integrace do řídících systémů. Kompletní ovládání pomocí aplikace iOS, Android v češtině, Windows OSX angl. 
Od sdružení EISA získal ocenění v kategorii Best Product 2021 - 2022 v kategorii DIGITAL MUSIC PLAYER 

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 14 690 Kč
11 990 Kč
518,67 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Bluesound zůstává vůdčí silou v hifi streamingu. Třetí generace NODE představuje technologický upgrade a vylepšení zvuku, které posouvá kvalitativní laťku na mnohem vyšší úroveň. Nový NODE umí vše, co uměla předchozí generace, ale mohem lépe. Je postaven na platformě nové generace čtyřjádrového 1,8 GHz procesoru ARM® Cortex™ A53, který vyniká rychlostí, která je potřebná pro nejlepší zpracování zvuku. Zároveň má dost rezervy ve výkonu pro cokoli, co může budoucnost technologií přinést. V tomto smyslu je NODE přespecifikovatelný, a tak může být součástí audio sestavy dlouhé roky. Prémiový 32 bitový /384 kHz převodník v diferenciálním zapojení potěší moderního audiofila. Nový je i dotykový panel pro intutivní ovládání základních funkcí se senzorem přiblížení, který rozsvítí LED jen při přiblížení ruky a nevyzařuje nechtěné světlo když není používán. Prémiová černá nebo bílá saténově matná povrchová úprava bezvadně zapadne do každého interiéru a povrch se snadno čistí od nežádoucího prachu a nečistot.


 • Jednoduché připojení ke stereofonnímu zesilovači, AV přijímači nebo audio systému
 • Výkonný čtyřjádrový procesor 1.8 GHz ARM® Cortex™ A53
 • Prémiový DA převodník 32 bit / 384 kHz v diferenciálním zapojení
 • Podpora dekódování Hi-res souborů MQA
 • Combo Jack 3,5 mm analog/digitální optika, HDMI eARC a USB A pro paměťová zařízení
 • Analogové výstupy pro zesilovač a subwoofer s pevnou nebo řízenou úrovní
 • Výstup pro drátová nebo bezdrátová BT sluchátka
 • Digitální výstupy koaxiál, optika, USB např. pro ještě kvalitnější převodník
 • Streamování Hi-res zvuku z hudebních služeb, nebo z domácí knihovny,
 • Poslech internetových rádií včetně stanic vysílajích v systému MQA
 • Gigabit Ethernet a dvoupásmové Wi-Fi připojení
 • Obousměrný bezdrátový přenos zvuku (přijímač i vysílač) Bluetooth s aptX HD
 • Jednoduché ovládání pomocí uživatelsky příjemné aplikaci BluOS (i v češtině)
 • Horní panel s dotykovým ovládáním základních funkcí, předvolbami a detekcí přiblížení ruky
 • IR ovládání základních funcí s možností naučení povelů stávajícího DO ovladače
 • Možnost zařadit do sysému až 64 jednotek
 • Podpora systémů chytré domácnosti

Přes kompaktní velikost a minimalistický vzhled NODE disponuje velkými schopnostmi ve vysokorychlostním streamováním a prémiovým DAC s 24bit /192 kHz zpracováním zvuku včetně podpory dekódování MQA souborů. Přináší zvuk s vysokým rozlišením do stávajícího stereofonního systému nebo aktivních reproduktorů. Zcela nová konstrukce DA převodníku v diferenciálním zapojení zvyšuje poměr signál/šum na -113dB a úroveň zkreslení klesla na pouhých 0.002%. To je citelné zlepšení oproti předchozímu modelu a nový streamer audiofilní třídy NODE nyní zní ještě lépe. V tomto smyslu může být NODE nejdostupnějším high-end audio komponentem na planetě. Umožňuje přístup k veškeré hudbě, která je uložena u hudebních služeb nebo v domácím úložišti NAS. Streamování ovládá intuitivní aplikace BluOS Controller pro mobilní zařízení s OS Android, iOS, nebo počítače PC nebo Mac. V systému NODE jsou integrovány stovky internetových rozhlasových stanic, prémiové hudební služby jako Tidal, Qobuz, Deezer, Spotify a desítky dalších služeb pro streamování hudby.


Konektivita NODE zahrnuje mimo Wi-Fi nebo Ethernetové připojení i technologie Apple AirPlay 2 a obousměrné Bluetooth s kodekem aptX HD. Vstupy HDMI eARC a USB A umožní poslouchat zvuk z televize nebo hudbu z paměťového zařízení. Pro další zdroj zvuku je k dispozici Combo Jack 3,5 mm analog/digitální optika. Poslouchat lze nejen prostřednictvím HiFi systému připojeného na analogový RCA Cinch výstup, nebo prostřednictvím kabelových nebo bezdrátových sluchátek. Kromě vestavěného výkonného DAC převodníku nyní NODE podporuje také USB Audio 2.0 výstup na konektoru typu A. Přes USB výstup je možné posílat digitální zvuk s rozlišením až 24bit/192kHz do externího DAC.


Dotykový panel na horní straně přístroje aktivovaný senzorem přiblížení umožňuje rychlý přístup k ovládání základních funcí jako je přehrávání / pauza, přeskakování skladeb, řízení hlasitosti a pět tlačítek předvoleb pro rychlou volbu přehrávání oblíbené hudby. Integrována je i podpora hlasových asistentů jako Siri, Alexa nebo Google Voice. Základní funkce lze ovládat i dálkovým ovladačem Bluesound RC1 z volitelného příslušenství včetně externího IR čidla, nebo naprogramováním vlastního IR DO ovladače. Rozšířené možnosti nastavení včetně volby pevný / řízený linkový výstup, optimalizace nastavení výhybky při provozu se subwooferem a optimalizace nastavení pro externí DAC, jsou k dispozici v aplikaci BluOS Controller. NODE lze také integrovat do systému inteligentní domácnosti s plně funkčními ovladači pro Lutron, Elan, RTI, Crestron a další oblíbené domácí kontrolní systémy. Povrchová úprava v prémiové černá nebo bílá saténově matné barvě umožní snadné začlenění NODE do jakékoli zvukové sestavy. Bluesound NODE otevírá svět streamování hudby ve vysokém rozlišení pro více místností a vytváří tak moderní doplněk ke stávajícím HiFi systémům nebo aktivních reproduktorů.


NODE jako multi-room hub může sloužit pro poslech hudby i mimo základní domácí HiFi systém. Oceněná platforma BluOS je jedinou platformou na světě, která podporuje zařazení až 64 jednotek do systému. Všechny streamují ve vysokém 24 bitovém rozlišení jak samostatně, tak sdružených do skupin se zcela synchonním zvukem. S rostoucím počtem značek a dostupnosti zařízení s platformou BluOS otevírá NODE svět možností poslechu ve vysokém rozlišení v celé domácnosti, kterou jiný systém nedokáže.


Síťový přehrávač Bluesound NODE lze pomocí aplikace BluOS Controller snadno zařadit k dalším přehrávačům a reproduktorům s multizónovým systémem Bluesound. Aplikace umožňuje skupinově nebo samostatně řídit až 64 jednotek. To umožní snadno vytvořit hudební systém pro celý dúm nebo domácnost.


Technické parametry

Operační systém BluOS
Podporované operační systémy iOS, Android, Windows Vista, 7, 8, 10, macOS 7-11
Podporované formáty MP3, AAC, WMA, WMA-L, OGG, ALAC, OPUS
Podporované Hi-Res formáty FLAC, MQA,WAV, AIFF, MPEG-4 SLS
Podporované formáty bookletů alb JPG, PNG
Vzorkovací frekvence 32 - 192 kHz
Vzorkování 16 - 24 bitů
DAC 32 bitů /384 kHz v diferenciálním zapojení
Processor Čtyřjádrový ARM® Cortex™ A53, 1,8 GHz
Odstup s/š 113 dB
Zkreslení THD+N 0,002%
Podporované hudební služby
(dostupné podle regionu)
Tidal, Spotify, Napster, Deezer, Sound-Machine, Qsic, Qobuz, nugs. net,
Amazon Music, Bugs, KKBOX, Neil Yong Archives, CustomChannels, Adagio
Internetová rádia
(dostupné podle regionu)
Tuneln, Radio Paradise, CALM Radio, iHeartRadio,
RADIO.com, LiveXLive, SiriusXM.
Integrovaná podpora AirPlay 2, Spotify Connect, Tidal Connect, Roon Ready
Integrované hlasové ovládání Amazon Alexa, Skills, Actions on Google
Integrovaná podpora řídících systémů Crestron, Control 4, RTI, ELAN, URC, Lutron
Vstupy 1 x Combo Jack 3,5 mm analog linka / optika  -TOSLINK
1 x USB A (formátování FAT32, NTFS)
1 x HDMI eARC
1 x Externí IR čidlo Jack 3,5 mm
Síťové připojení LAN Ethernet RJ45, GigE 1000 Mbps
WiFi 2,4 / 5 GHz
Obousměrný Bluetooth Bluetooth 5.0 aptX HD
Výstupy 1 x Analogový RCA stereo (volitelně fixní / variabilní)
1 x Digitální koaxiální S/Pdif RCA Cinch
1 x Digitální optický S/Pdif Toslink
1 x Sluchátka Jack 3,5 mm
1 x Subwoofer RCA - Cinch
1 x 12 V Trigger, Jack 3,5 mm
Rozměry (Š x V x H) 220 x 46 x 146 mm
Hmotnost 1,09 kg
Příkon provozní / st.by 4 W / < 0,5 W
Ovládací aplikace v češtině pro iOS, Android
Provedení saténově bílá mat
saténově černá mat
Dodávané příslušenství 2 x napájecí kabel (Evropa,Severní Amerika)
1 x Ethernet kabel
1 x Propojovací stereo RCA - RCA kabel
1 x Adaptér optika Toslink / 3,5 mm Jack

Máte dotazy? Napište nám ...