Audioquest Type 4 FR - 2x 1,5m
 • Doprava zdarma

Audioquest Type 4 FR - 2x 1,5m

Výrobce: Audioquest

Audioquest Type 4 FR, sada dvou high-endových reproduktorových kabelů v provedení full-range, "Série 4" (4-Series) je pravděpodobně nejúspěšnější sérií Audioquestu za celou třicetiletou historii společnosti.

Délka kabelu
Na objednávku
5 970 Kč
230,00 €
Cena za set (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 603 413 468

 

Kořeny vývoje Type 4, sahají až do pozdních osmdesátých let. Základní geometrie a organizace vodičů se nezměnila od roku 1995, protože jakýkoliv zásah do velikosti či umístění vodičů série 4 by zhoršil výkon a kompromitoval vlastnosti kabelu.

Základním heslem společnosti Audioquest je "Do No Harm", což by se dalo přeložit jako snaha co nejméně ovlivnit/poškodit původní signál. Proto je Type 4 kabel nadstandardně kvalitní; vyroben z vysoce čisté výběrové OFHC mědi s dlouhými zrny (LGC), což znamená méně přechodů v rámci struktury materiálu, a tím pádem citelně menší zkreslení zvuku.

Pro dosažení co nejvyšší kvality vedeného signálu disponuje Type 4 technologiemi: 

 • Carbon-Based Noise Dissipation + Cross-Talk-Dissipation (systémy pohlcení šumu a přeslechů): potažení negativních vodičů speciální vrstvou částečně vodivého polyethylenu s obsahem uhlíku. Tento výjimečný materiál tlumí ruchy, které tak nejsou přenášeny zpět do zesilovače. Kladné vodiče jsou izolovány pomocí polyethylenové pěny se vstříknutým dusíkem, která je nízkoztrátová a příznivá co se ruchů a zkreslení signálu týče.

 • Star-Quad geometrie: vzájemná poloha vodičů a jejich správné uspořádání definují základní elektrické vlastnosti kabelu (kapacitanci a indukčnost). Avšak, dokonce i když jsou tyto vlastnosti udržovány v rozumné rovnováze, vzájemná poloha vodičů může velmi ovlivnit výsledný zvuk. Star-Quad koncepce kabelu Type 4 nabízí několikanásobně lepší vlastnosti, než kdyby byly stejné vodiče vedeny paralelně.

 • Spread Spectrum Technology (SST): Každý vodič má, dle své velikosti a tvaru, specificický profil ruchu. SST je metoda, která značně omezuje vznikání nedokonalostí signálu pečlivou kombinací různě velkých vodičů.

 •  Žíly jsou samostatně izolované, společně opláštěné do jednoho vodiče. 

 •  Materiál: polotuhý soustředěný shluk vodičů, měď s dlouhými zrny (LGC). 

 •  Průměr: 4×15 AWG (1,65 mm²). 

 • Může být zakončeno vidličkami či banánky (potřeba uvést v objednávce).

 • V sadě jeden pár kabelů.
   
Poznámka: zakončení kabelu jsou patřičně označena ("Speaker End", nebo "Amp End"), zapojte je, prosím, podle tohoto označení.


 

Máte dotazy? Napište nám ...