Audioquest PowerQuest 707 EU SCHUKO - černá
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Audioquest PowerQuest 707 EU SCHUKO - černá

Výrobce: Audioquest

AudioQuest PowerQuest 707 je kondicionér napájení se 7 AC zásuvkami (3 High-Current pro zařízení s vysokým odběrem proudu a 4 pro zdrojové komponenty). Filtrace je zajištěna díky ultralineárnímu rozptylu asymetrického šumu v diferenciálním režimu (8 kHz – 1 GHz, více než 22 dB)  Navíc probíhá i filtrace symetrického šumu ve společném režimu v pásmu (30 kHz – 100 MHz) - tento šum je vyzařován do země a na „nulový“ kontakt 
napájecích kabelů. Instalovaný modul Transient Power Correction (TPC) - „proudový zásobník“ 45 A, který krátkodobě (25 ms) podporuje špičky v odběru proudu. Tím udržuje nebo dokonce zlepšuje dynamicky náročné pasáže. Obvod je aktivní u tří HIGH-CURRENT zásuvek. Součástí je přepěťová ochrana s obvodem pro rychlé odpojení. Akceptuje opakovaně přechodová přepětí a špičky až do 6000 V nebo 3000 A.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
32 490 Kč
1 385,01 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

VYSOCE KVALITNÍ SÍŤOVÝ FILTR S OBVODEM VÝKONOVÉ REZERVY A PŘEPĚŤOVOU OCHRANOU - (filtrace v šířce pásma 8 kHz - 1 GHz)

Základním kamenem každého audio systému je kvalitní napájení. Čistá energie bez šumu vždy dokáže zlepšit výkon audio systému zcela zásadním způsobem. Nakontaminovaný šum totiž běžně překrývá ty nejjemnější detaily a bývá příčinou ztrát těch nejdůležitějších částí signálu. S čistým napájením lze dosáhnout dokonale „černého“ pozadí bez šumu a pokud chcete odhalit skutečné schopnosti vašeho domácího audio systému, stává se pro vás filtrace napájení nezbytností. Se síťovým filtrem PowerQuest 707 EU zažijete novou dimenzi prostoru a transparentnosti, nebývalý frekvenční i dynamický kontrast a důraz na detail, vlastnosti, které Váš systém dosud skrýval právě z důvodu šumu v napájení.

SÍŤOVÝ FILTR POWERQUEST 707 EU - NOVÝ ROZMĚR PROSTOROVÉ SCÉNY

AudioQuest PowerQuest 707 je vysoce výkonný kondicionér napájení se 7 AC zásuvkami (3 High-Current pro zařízení s vysokým odběrem proudu a 4 pro zdrojové komponenty). Vynikající účinnost filtrace je zajištěna díky ultralineárnímu rozptylu asymetrického šumu v diferenciálním režimu s rozšířenou šířkou pásma (8 kHz – 1 GHz, více než 22 dB) - tento šum je běžně přítomný v rozvodné síti nebo vzniká v připojeném zařízení. Navíc probíhá i filtrace symetrického šumu ve společném režimu v pásmu (30 kHz – 100 MHz) - tento šum je vyzařován do země a na „nulový“ kontakt napájecích kabelů.

OBVOD VÝKONOVÉ REZERVY

PowerQuest 707 EU využívá obvod pro potlačení šumu s nejširší šířkou pásma ve své třídě, ale pro ještě vyšší efektivitu má integrován modul Transient Power Correction (TPC). Jedná se v podstatě o „proudový zásobník“ 45 A, který krátkodobě (25 ms) podporuje špičky v odběru proudu, a tím udržuje nebo dokonce zlepšuje dynamicky náročné pasáže. Obvod je aktivní u tří HIGH-CURRENT zásuvek, do kterých tak bez obav z komprese můžete zapojit zesilovače, aktivní reproduktory nebo subwoofery. Díky tomu tak využíváte i u těchto komponentů veškerý přínos filtrace a zároveň se nemusíte obávat dynamických omezení. Tento unikátní pasivní / aktivní obvod pro korekci přechodného výkonu je specifický pro nejvyšší modely síťových filtrů AudioQuest NIAGARA, ale v této cenové třídě je aplikován poprvé. Většina síťových filtrů na trhu (ve všech cenových kategoriích), silnoproudé zásuvky buď nefiltruje vůbec, nebo se snaží pouze minimalizovat kompresi proudu, PowerQuest 707 EU zajistí filtraci napájení v širokém pásmu a zároveň problém s kompresí proudu úspěšně napravuje.

DOKONALÉ NAPÁJENÍ PRO CELÝ SYSTÉM

K PowerQuest 707 EU můžete bez obav zapojit celý domácí audio systém, protože nabízí 3 High-Current zásuvky pro komponenty s proměnným proudem (výkonové zesilovače, aktivní reproduktory, A/V přijímače, subwoofery atd.) a 4 zásuvky s lineárním filtrem pro zdrojové komponenty s konstantním proudem (televizory, zařízení pro streamování médií, přehrávače disků, gramofony, předzesilovače, atd.). Tyto 4 zásuvky jsou plně izolovány od 3 High-Current AC zásuvek, čímž je zajištěno lepší přizpůsobení filtru připojenému zařízení a vyšší schopnost efektivně řídit složité interakce:
 

 • Vysokofrekvenční šum a další indukované rušení přítomné ve střídavém proudu dodávaném z rozvodné sítě.
 • Šum běžně přítomný v každém AC napájecím kabelu.
 • Šum vznikající v jednotlivých komponentách audio systému, který se vrací a zpětně proniká do výstupních obvodů PowerQuest.

KOMPLEXNÍ PŘEPĚŤOVÁ OCHRANA - "ZAPOJ A ZAPOMEŇ"

Další s velkých předností PowerQuest 707 EU je schopnost ochránit všechny připojené komponenty před před účinky extrémního přepětí. Součástí síťového filtru je totiž také nedestruktivní přepěťová ochrana s obvodem pro rychlé odpojení při extrémním přepětí. Akceptuje opakovaně přechodová přepětí a špičky až do 6000 V nebo 3000 A (tedy maximum, které může zvládnout domácí nebo kancelářská elektrická instalace). Poškození z elektrických bouří nebo z výkyvů napájecí sítě je tak prakticky nemožné a v okamžiku, kdy se hodnoty napětí vrátí do bezpečného provozního rozsahu, přepne automaticky ochranný obvod PowerQuest 707 EU zpět do provozního režimu. Váš drahý audio systém již bude trvale bezpečně chráněn a pro PowerQuest 707 EU tak beze zbytku platí heslo: "Zapoj a zapomeň".

KVALITNÍ NAPÁJECÍ KABEL V CENĚ - DÉLKA 2 M

AudioQuest je široce respektován jako výrobce vynikající kabeláže a tak v balení nenajdete jen běžný přívodní napájecí kabel. S výrobkem je dodáván vysoce kvalitní kabel PQ-716 s polotuhými vodiči z prémiové mědi s dlouhým zrnem (LGC) s koncentrickou geometrií. Vodiče mají řízený směr a kabel díky technologii ZERO-Tech (nulová impedanční charakteristika) zajišťuje nekomprimovaný přenos proudu a minimalizuje účinky elektromagnetického rušení i vysokofrekvenčního šumu.

UMÍSTĚNÍ - KDEKOLI

PowerQuest 707 EU má čtyři pryžové nožky pro stabilní a bezpečné umístění na polici nebo podlaze, ale můžete ho nainstalovat i do 19" racku (součástí dodávky jsou 2 držáky velikosti U2). Umístění nebo blízkost jiných komponent není rozhodující a při standardním používání PowerQuest 707 EU neprodukuje žádné znatelné teplo. V případě nedostatku prostoru ho můžete postavit i na bok (za audio systém), aniž by toto umístění představovalo bezpečnostní nebo výkonnostní omezení nebo kompromisy.


PŘEDNOSTI

 • Korekce špičkového přechodového výkonu 45 A (až 25 mS).
 • Ultra-lineární diferenciální filtr: 8 kHz – 1 GHz (výrazně více než 22 dB).
 • Common-mode filtr 30 kHz – 100 MHz (výrazně více než 22 dB) selektivně odstraňuje šum šířící se v běžném režimu a zároveň umožnňuje průchod signálů, které proudí v diferenciálním režimu.
 • Oba filtry linearizované pro (vzrůstající) impedanci vedení s frekvencí od 0,05 Ω (zdroj) a zátěží 10 až 50 Ω (závisí na proudu).
 • Nedestruktivní přepěťová ochrana (odolá vícenásobným rázům 6000 V nebo 3000 A bez poškození).
 • Vypnutí při extrémním napětí: 270 V AC a aktivací relé hlavního obvodu za méně než 0,25 sekundy.
 • Automatický reset, jakmile se vstupní napětí vrátí do bezpečného rozsahu.
 • 3 vysokoproudé zásuvky pro zesilovače + 4 oddělené výstupy s ultra-lineární filtrací pro zdrojové komponenty.
 • Samostatný 2 m napájecí kabel AudioQuest PQ-716 s ZERO-Tech a RF/ND-Tech.
 • Ultra-nízkoimpedanční magnetický jistič / spínač.
 • Maximální vstupní proudová kapacita 10 A RMS.
 • Celokovové šasi.
 • Dva držáky pro montáž do racku velikosti 2RU (součástí dodávky).

Technické parametry

Počet výstupů 7 ve 2 skupinách
4 x Lineární filtr pro zdroje / komponenty s konstantním proudem (TV, síťové přehrávače atd.)
3 x Pro zařízení s proměnným proudem (zesilovače, aktivní reproduktory & aktivní subwoofery)
Vývody Diferenciální filtr: 30 kHz - 1 GHz (PQ-505); 8 kHz - 1 GHz (PQ-707)
Filtr společného režimu: 30 kHz - 100 MHz (oba modely)
Maximální proud 10 A RMS
Potlačení rušení 30 kHz – 1 GHz, více než 22 dB
Ochrana proti vysokému napětí 270 V AC
Ochrana proti přepěťové špičce až do 6000 V nebo 3000 A
Rozměry (š x v x h) 430 x 86 x 380 mm
Hmotnost  7,6 kg
Obsah balení LGC kabel PQ-716 s  technologii ZERO-Tech 2m 
(nulová impedanční charakteristika)

Máte dotazy? Napište nám ...