Audioquest PowerQuest 505 EU SCHUKO - črerná
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Audioquest PowerQuest 505 EU SCHUKO - črerná

Výrobce: Audioquest

AudioQuest PowerQuest 505 EU je výkonný filtr napájení se 7 AC zásuvkami (3 High-Current pro zařízení s vysokým odběrem proudu a 4 pro zdrojové komponenty s lineárním filtrem). Akceptuje opakovaně přechodová přepětí a špičky až do 6000 V nebo 3000 A. Jeho vysoká účinnost filtrace je zajištěna díky lineárnímu rozptylu asymetrického šumu v diferenciálním režimu s šířkou pásma (30 kHz – 1 GHz, více než 22 dB)  - tento šum je běžně přítomný v rozvodné síti nebo vzniká v připojeném zařízení a filtrací symetrického šumu ve společném režimu v pásmu (30 kHz – 100 MHz) - tento šum je vyzařován do země a na „nulový“ kontakt napájecích kabelů.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
19 990 Kč
829,36 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

VYSOCE KVALITNÍ SÍŤOVÝ FILTR S PŘEPĚŤOVOU OCHRANOU - (filtrace v šířce pásma 30 kHz - 1 GHz)

Základním kamenem každého audio systému je kvalitní napájení. Čistá energie bez šumu vždy dokáže zlepšit výkon audio systému zcela zásadním způsobem. Nakontaminovaný šum totiž běžně překrývá ty nejjemnější detaily a bývá příčinou ztrát těch nejdůležitějších částí signálu. S čistým napájením lze dosáhnout dokonale „černého“ pozadí bez šumu a pokud chcete odhalit skutečné schopnosti vašeho domácího audio systému, stává se pro vás filtrace napájení nezbytností. Se síťovým filtrem PowerQuest 505 EU zažijete novou dimenzi prostoru a transparentnosti, nebývalý frekvenční i dynamický kontrast a důraz na detail, vlastnosti, které Váš systém dosud skrýval právě z důvodu šumu v napájení.

SÍŤOVÝ FILTR POWERQUEST 505 EU - ODHALTE NOVÉ DETAILY HUDBY

AudioQuest PowerQuest 505 EU je vysoce výkonný kondicionér napájení se 7 AC zásuvkami (3 High-Current pro zařízení s vysokým odběrem proudu a 4 pro zdrojové komponenty). Vynikající účinnost filtrace je zajištěna díky ultralineárnímu rozptylu asymetrického šumu v diferenciálním režimu s šířkou pásma (30 kHz – 1 GHz, více než 22 dB) - tento šum je běžně přítomný v rozvodné síti nebo vzniká v připojeném zařízení. Navíc probíhá i filtrace symetrického šumu ve společném režimu v pásmu (30 kHz – 100 MHz) - tento šum je vyzařován do země a na „nulový“ kontakt napájecích kabelů.

DOKONALÉ NAPÁJENÍ PRO CELÝ SYSTÉM

K PowerQuest 505 EU můžete bez obav zapojit celý domácí audio systém, protože nabízí 3 High-Current zásuvky pro komponenty s proměnným proudem (výkonové zesilovače, aktivní reproduktory, A/V přijímače, subwoofery atd.) a 4 zásuvky s lineárním filtrem pro zdrojové komponenty s konstantním proudem (televizory, zařízení pro streamování médií, přehrávače disků, gramofony, předzesilovače, atd.). Tyto 4 zásuvky jsou plně izolovány od 3 High-Current AC zásuvek, čímž je zajištěno lepší přizpůsobení filtru připojenému zařízení a vyšší schopnost efektivně řídit složité interakce:

 • Vysokofrekvenční šum a další indukované rušení přítomné ve střídavém proudu dodávaném z rozvodné sítě.
 • Šum běžně přítomný v každém AC napájecím kabelu.
 • Šum vznikající v jednotlivých komponentách audio systému, který se vrací a zpětně proniká do výstupních obvodů PowerQuest.  

KOMPLEXNÍ PŘEPĚŤOVÁ OCHRANA - "ZAPOJ A ZAPOMEŇ"

Další s velkých předností PowerQuest 505 EU je schopnost ochránit všechny připojené komponenty před před účinky extrémního přepětí. Součástí síťového filtru je totiž také nedestruktivní přepěťová ochrana s obvodem pro rychlé odpojení při extrémním přepětí. Akceptuje opakovaně přechodová přepětí a špičky až do 6000 V nebo 3000 A (tedy maximum, které může zvládnout domácí nebo kancelářská elektrická instalace). Poškození z elektrických bouří nebo z výkyvů napájecí sítě je tak prakticky nemožné a v okamžiku, kdy se hodnoty napětí vrátí do bezpečného provozního rozsahu, přepne automaticky ochranný obvod PowerQuest 505 EU zpět do provozního režimu. Váš drahý audio systém již bude trvale bezpečně chráněn a pro PowerQuest 505 EU tak beze zbytku platí heslo: "Zapoj a zapomeň".

KVALITNÍ NAPÁJECÍ KABEL V CENĚ - DÉLKA 2 M

AudioQuest je široce respektován jako výrobce vynikající kabeláže a tak v balení nenajdete jen běžný přívodní napájecí kabel. S výrobkem je dodáván vysoce kvalitní kabel PQ-716 s polotuhými vodiči z prémiové mědi s dlouhým zrnem (LGC) s koncentrickou geometrií. Vodiče mají řízený směr a kabel díky technologii ZERO-Tech (nulová impedanční charakteristika) zajišťuje nekomprimovaný přenos proudu a minimalizuje účinky elektromagnetického rušení i vysokofrekvenčního šumu.

UMÍSTĚNÍ - KDEKOLI

PowerQuest 505 EU má čtyři pryžové nožky pro stabilní a bezpečné umístění na polici nebo podlaze, ale můžete ho nainstalovat i do 19" racku (součástí dodávky jsou 2 držáky velikosti U2). Umístění nebo blízkost jiných komponent není rozhodující a při standardním používání PowerQuest 505 EU neprodukuje žádné znatelné teplo. V případě nedostatku prostoru ho můžete postavit i na bok (za audio systém), aniž by toto umístění představovalo bezpečnostní nebo výkonnostní omezení nebo kompromisy.


PŘEDNOSTI

 • Ultra-lineární diferenciální filtr: 30 kHz – 1 GHz (výrazně více než 22 dB).
 • Common-mode filtr 30 kHz – 100 MHz (výrazně více než 22 dB) selektivně odstraňuje šum šířící se v běžném režimu a zároveň umožnňuje průchod signálů, které proudí v diferenciálním režimu.
 • Oba filtry linearizované pro (vzrůstající) impedanci vedení s frekvencí od 0,05 Ω (zdroj) a zátěží 10 až 50 Ω (závisí na proudu).
 • Nedestruktivní přepěťová ochrana (odolá vícenásobným rázům 6000 V nebo 3000 A bez poškození).
 • Vypnutí při extrémním napětí: 270 V AC a aktivací relé hlavního obvodu za méně než 0,25 sekundy.
 • Automatický reset, jakmile se vstupní napětí vrátí do bezpečného rozsahu.
 • 3 vysokoproudé zásuvky pro zesilovače + 4 oddělené výstupy s ultra-lineární filtrací pro zdrojové komponenty.
 • Samostatný 2 m napájecí kabel AudioQuest PQ-716 s ZERO-Tech a RF/ND-Tech.
 • Maximální vstupní proudová kapacita 10 A RMS.
 • Kovové šasi.
 • Dva držáky pro montáž do racku velikosti 2RU (součástí dodávky).

Technické parametry

Počet výstupů 7 ve 2 skupinách
3 High-Current pro zařízení s vysokým odběrem proudu
4 pro zdrojové komponenty s lineárním filtrem 
Vývody 3 pro vysoký proud s potlačením rušení přes zemnící obvod
pásmo (30 kHz – 100 MHz) 
4 ultralineární filtrace s potlačením rušení přes zemnící obvod
pásmo 30 kHz – 1 GHz (výrazně více než 22 dB)
Maximální proud 10 A RMS
Potlačení rušení 30 kHz – 1 GHz, více než 22 dB
Ochrana proti vysokému napětí 270 V AC
Ochrana proti přepěťové špičce až do 6000 V nebo 3000 A
Rozměry (š x v x h) 430 x 86 x 340 mm
Hmotnost  4,9 kg
Obsah balení LGC kabel PQ-716 s  technologii ZERO-Tech 2m 
(nulová impedanční charakteristika)

Máte dotazy? Napište nám ...