AQ Passion - bílá piano
  • Doprava zdarma

AQ Passion - bílá piano

Výrobce: AQ

AQ Passion je velká třípásmová reprosoustava s ozvučnicí typu bassreflex. Ozvučnice má tvar asymetrické skořepiny, tvořené sendvičovým vrstveným dřevovláknitého materiálu s vestavěným aktivním systémem vnitřního tlumení BDS. Je osazena nejlepšímy reproduktory ze současné nabídky jednoho z nejlepších světových výrobců reproduktorů - dánské značky Scan-Speak. Čtenáři webu HiFi Voice. com zařadili tuto reprosoustavu na 2. místo v hodnocení Produkt roku 2016 v kategorii Reprosoustavy sloupové.

Barevné varianty
Na objednávku
499 900 Kč
20 863,33 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

PASSION je vlajková loď ve flotile reprosoustav AQ, která vznikla na základě 25 roků zkušeností v konstrukci a výrobě reprosoustav. Na jejím designu se podílel ateliér Novague. S Petrem Novaguem jsou spojeny realizace automobilu ERKO R2, židle The EDGE, jízdního kola Favorit, motorového člunu Solaris a dalších. Vývoj tohoto modelu trval přes dva roky a lehkou inspirací návrhu byl klenutý bok původní řady Donna. Odtud dál je ale již vše nové, veškerá omezení šla při vývoji Passion stranou.
Akusticky inertní, asymetrickou ozvučnici tvoří sendvičová konstrukce ze tří vrstev dřevovláknitého materiálu, která využívá unikátní systém aktivního tlumení rezonancí BDS. Ozvučnice je vyztužena šesti horizontálními vniřniřními žebry a zesílenou čelní stěnou, která má v nejsilnějším místě tloušťku 90 mm. Prostorový tvar čelní stěny vyfézován obráběcím centrem s pětiosou CNC frézou. Základna má zalisovaná kovová lůžka s jemným závitem pro odhmotňovací kužely o průměru 30 mm.
Prostorové rozmístění reproduktorů na 3D ozvučnici je jedním z kroků k dosažení extrémně rovné fázové charakteristiky. Díky této orientaci je zároveň akustická osa reproduktoru orientována přímo na sedícího posluchače, nikoliv do podlahy, jak je běžné i u poměrně drahých reprosoustav. Díky zapuštěnému umístění košů reproduktorů odpadá difrakce na hraně. Asymetrické zakřivení tvaru ozvučnice eliminuje stojaté vlnění uvnitř ozvučnice a zároveň úžasně zvyšuje tuhost "reprobedny". Na přesnosti výsledného zvuku je to rozhodně znát.
Výškový reproduktor
Je nevyšší typ z řady Illuminator. Má nízký vlastní rezonanční kmitočet a membránu o průměru 25 mm. Používá patentovaný symetrický magnetický obvod (SD-2) se šesti neodymovými magnety v samostané tlumící komoře. Membránu netvoří obvyká kopulka, ale má prstencově tvarovanou membránu se středovým hliníkovým kuželem, který zlepšuje směrovou charakteristiku a zároveň zlepšuje odvod tepla z kmitačky. Illuminator má maximálně vyrovnanou kmitočtovou charakteristiku až do frekvence 45 kHz. Difrakce snižuje růžice tlumící pryže kolem membrány.
Středotóvý reproduktor
O průměru 150 mm je opět od značky Scan-Speak a řady Illuminator. Reproduktor má patentovaný závěs membrány umožňující její velký lineární rozkmit, patentovaný symetrický magnetický obvod SD-3 s neodymovým magnetem a kmitačku se dvěma měděnými zkratovacími kroužky. To spolu se sendvičovou konstrukcí membrány s prolisy pro potlačení stojatého vlnění zajišťuje velmi nízké zkreslení v celém přenášeném pásmu.
Basový reproduktor
Basový reproduktor s průměrem 260 mm s nízkým zkreslením a velkým lineárním zdvihem kmitačky je opět od značky Scan-Speak. Tentokrát z high end řady Relevator s klasickou papírovou membránou, plněnou uhlíkovými vlákny. Do 3D čela reprosoustavy je upevněn pevnostními šrouby.
Prostorové rozmístění
reproduktorů na 3D ozvučnici je jedním z kroků k dosažení extrémně rovné fázové charakteristiky. Díky této orientaci je zároveň akustická osa reproduktoru orientována přímo na sedícího posluchače, nikoliv do podlahy, jak je běžné i u poměrně drahých reprosoustav. Díky zapuštěnému umístění košů reproduktorů odpadá difrakce na hraně. Asymetrické zakřivení tvaru ozvučnice eliminuje stojaté vlnění uvnitř ozvučnice a zároveň úžasně zvyšuje tuhost "reprobedny". Na přesnosti výsledného zvuku je to rozhodně znát.
Použitá vnitřní kabeláž
 je opět z toho nejlepšího - Audioquest - vynikající Solid Core se systémem DBS. Všechny vnitřní spoje jsou důsledně zapájeny, a součástky výhybky jsou na atypickém panelu tloušťky 10 mm s připojovacími body. Na něm jsou součástky propojeny metodou D2D, kdy odpadají limitující tištěné spoje. Mohutná cívka výhybky basového reproduktoru je navinuta měděným drátem o průměru 2,25 mm (průřez 4 mm2) na vzduchovém jádru. Všechny použité součástky jsou pečlivě vybírány a jejich přesná hodnota je doměřována.

O zvuku napsali:
„Vzhledem k mohutnému basovému reproduktoru nepřekvapí, že AQ Passion si partnera hledají mezi silnějšími zesilovači, co ale mile potěší je přesnost a zvuková vyrovnanost. Celkově se Passion zvukově chovají spíš jako audiofilské dvoupásmovky a mohutná basová membrána začíná svou práci už od nejnižších kmitočtů.“

Technické parametry

Systém 3 pásmový bassreflex
Maximální příkon  140 W (šum)
220 W (hudební)
Frekvenční rozsah  20 Hz - 45 kHz
(v tolenčním pásmu 4 dB)
Citlivost (1 W / 1 m) 90 dB
Reproduktory 1 x basový 260 mm
1 x středotónový 150 mm
1 x výškový  25 mm
Dělící frekvence 230 Hz / 3200 Hz
Strmosti výhybky 12 / 12 / 6 dB / oct
Impedance 6 Ω
Vnitřní objem 50 l
Hmotnost 52 kg
Rozměry (š x v x h ) 300 x 1080 (1020) x 440 mm 
Barevné varianty piano černá
piano bílá
dekor na zakázku  

Máte dotazy? Napište nám ...