01.11.2019

Pozvánka na předváděcí akci špičkové High-End audio techniky

Zveme příznivce kvalitního zvuku na předváděcí akci špičkové high-end audiotechniky. V pátek 29. 11. 2019 od 10 do 20 hod a sobotu 30. 11. od 10 do 17 hod. budou k poslechu reprosoustavy Fischer&Fischer z 500 mil. let staré břidlice ve spojení ultra High-End elektronikou německé značky T + A.

Součástí prezentace bude i občerstvení zajištěné pro návštěvníky akce. Vychladíme pivo, bude i víno, nealko a něco dobrého na zub.Akce se koná v krásných, nově zrekonstruovaných prostorách "Truhlárna, Šaldova 388/5, Praha 8. Přítomen bude kromě jiných i majitel firmy p. Thomas Fischer.

Předváděny budou reprosoustavy SN-70, sloupové SN 170, SN 270, SN 370 a SN 670. Zdroj zvuku pro reprosoustavy budou zajišťovat přístroje T+A. Zesilovač a multizdrojový přehrávač T+A 3100 HV, monobloky M40 HV a přístroje z řady R - PA 2000 R, MP 2000 R MK II, včetně multizdrojového přehrávače s receiverem R 1000 E.

Prosíme o registraci účasti na e-mail rodel@rodel.cz
nebo na našich stránkách ve formuláři poslechového studia „rezervovat poslech“
https://www.rodel-audio.cz/poslechove-studio

Nepříliš velká manufakutra Fischer&Fischer z městečka Bad Fredeburg v Německu se specializuje na produkci reprosoustav z břidlicových desek. Díky zcela jedinečnému materiálu ozvučnice která je mimořádně pevná a tím i akusticky zcela inertní. Reprosoustavy Fischer&Fischer jsou jak esteticky tak i zvukově nezaměnitelné.

Image 1

Ve výrobním portfoliu je celá řada modelů od větších policových (SN 70) s hmotností 17,5 kg přes několik modelů klasických sloupových až po největší čtyřpásmové sloupové. Ty jsou vzhledem k tranportní hmotnosti jedné až 283 kg složené až ze čtyř dílů (SN 1000). Policový model SN 70 je možno doplnit speciálním stojanem se základnou vyrobenou ze stejného materálu jako je ozvučnice. Kromě povrchové úpravy se strukturou lomu přírodní břidlice lze na objednávku dodat reprosoutavy s broušeným povrchem, lakem v přírodní barvě nebo barevných odstínech vzorníku RAL a autolaků.

Společnost T+A byla založená v roce 1978 v Herfordu v Německém východním Westfálsku. Od samého začátku navrhovala a vyráběla přístroje s nekompromisní zvukovou kvalitou. S tím souvisí i název společnosti, který je zkratkou "Theory and Application". Veškeré konstrukce jsou podloženy co nejdokonalejším aplikováním teoretických poznatků do praxe.

Navržená řešení jsou pak analyzována nejen přesnou měřící technikou, ale i prověřena rozsáhlými poslechovými testy se zpětnou vazbou do vývoje. První produkty které uspolečnost uvedla na trh, byly kvalitní pasivní reprosoustavy. V roce 1982 začala výroba aktivních reprosoustav, které umožňovaly poměrně dobře kompenzovat ne zcela ideální vlastnosti v té době dostupných reproduktorů. Od roku 1986 je pak k dispozici ucelená řada audiokomponentů se značkou T+A.

Image 3

V roce 2013 přichází nejvyšší řada komponentů s přívlastkem HV (High Voltage), které díky napájení polovodičových prvků vysokým napětím optimálně využívají lineární úsek jejich převodní charakteristiky. Tím se podařilo významně snížit zkreslení zesilovaného signálu a umožnilo u zesilovacích obvodů podstatně snížit zpětnou vazbu. Výsledkem je nejen perfektní reakce na přechodové signály, ale i minimalizace zpětného působení reprosoustavy na zesilovač.

Stejné principy byly aplikovány i do cenově dostupnější řady R. Technologicky i zvukově špičkové přístroje jsou tak k dispozici širší skupině vyznavačů vysoce kvalitního zvuku. Přístroje se značkou T+A se vždy vyznačovaly rovněž i vysoce precizním provedením a střízlivým nadčasovým designem.

Pozvánka na předváděcí akci špičkové High-End audio techniky