20.10.2014

Dva nové BD přehrávače od Pioneera

V září představila značka Pioneer dva nové BD přehrávače univerzální
BDP-LX58 a  referenční BDP-LX88 které budou postupně dostupné během podzimu 2014. Pioneer disponuje bohatou tradicí produkce mimořádně kvalitních přehrávačů schopných vymačkat z disků i ten nejmenší detail. Oba nové přehrávače jsou důstojnými nástupci legendárních přehrávačů, jako byl DV-AXX10 nebo BDP-LX91.  

Oba nové přehrávače jsou bojovníky těžké váhy a jejich konstrukce evokuje příslovečný tank. Speciální, ultra pevné chassis a stejně tak masivní CD mechanika potlačují vibrace již ze své podstaty. Výsledkem je větší stabilita signálu a menší Jitter. Ocelové chassis je 1.6mm silné a je ještě dále vyztužené 3mm silným plátem oceli. To se projeví nejen na váze, která činí úctyhodných 13.4kg u BDP-LX88 a 9.9kg u BDP-LX58. Unikátním řešením je i rozdělení vnitřního prostoru na tři vzájemně separované komory, které od sebe oddělují napájecí, digitální a analogovou sekci. Díky tomu prakticky nedochází k interferencím uvnitř přístroje, tomu přispívá i úzkostlivé oddělení napájecích zdrojů pro analogovou a digitální část.
Modely BDP-LX88 i BDP-LX58 splňují poslední HDMI specifikace a na výstup dodávají video s převzorkováním až do Ultra HD 4K 60p. Díky tomu jsou schopné plnohodnotně zásobovat Full HD displej stejně jako nejmodernější 4K panely. Vestavěné obvody zpracování obrazu nabízí tu nejvyšší kvalitu obrazu, je možné je dále optimalizovat a díky tomu dokonale sladit výstupní signál s charakterem zobrazovače.
Jeden z nejvýznamnějších aspektů, který jasně odděluje kvalitní media přehrávače od skutečného High-endu je odolnost vůči jitteru.  Kromě PQLS je BDP-LX88 vybavený ještě Precision Audio interními hodinami, což dále eliminuje jitter na analogových výstupech. Oba přehrávače umí prakticky jitteru prostý signál převést na analogový za přispění sofistikovaného DAC převodníku. Model BDP-LX88 využívá dokonalosti SABRE ES9018 DAC chipu, který v případě stereo režimu zapojuje do převodu celkem 4 DAC pro každý kanál! Model BDP-LX58 signál převádí chip SABRE SE9011DAC. Cílem konstruktérů byla referenční kvalita zvuku za pomoci optimálního naladění celé signálové cesty a výběrem těch nejvhodnějších elektronických součástek a mechanických částí. BDP-LX88 disponuje symetrickými (XLR) i nesymetrickými (RCA Cinch) analogovými zvukovými výstupy, koaxiálním a optickým výstupem digitálním. BDP-LX58 výstupy analogovými nesymetrickými a výstupem digitálním koaxiálním. Zajímavým detailem, který dále zlepšuje zvukovou kvalitu, je připojovací port se speciálním určením. Tento „Zero Signal“ konektor nepřenáší žádný signál, slouží k nekompromisnímu uzemnění přístroje. 
Tabulka kompatibility obou nových modelů BD přehrávačů Pioneer je skutečně impozantní. Oba čtou BD (včetně jejich BD-R,RE verzí) DVD disky (DVD-+R/RW) CD nosiče a dokonce i SACD a DVD-Audio. Tomu samozřejmě odpovídá i výbava dekodéry MP3,WMA,FLAC, ALAC, APE to DSD (2.8MHz)LPCM a WAV a tak dále. Podporovány jsou i bezeztrátové kodeky ve FLAC, AIFF a dokonce i mukltikanálově. Přehrávač samozřejmě čte i video disky jako např. MPG, MP4, TS, M4V, AVI, MOV, DivX HD, WMV a MKV. Jsou připraveny na přehrávání disků s 3D obrazem a audio streamu obsahujícího 3D zvuk Dolby Atmos.

Dva nové BD přehrávače od Pioneera