21.07.2017

Bluesound

Vaše HiFi s Wifi je motto firmy Bluesound, která je spolu s audiofilními značkami NAD a PSB v kanadské skupině The Lenbrook Group. To umožňuje vzájemné využívání technologií. Bluesound není počítačová firma vystupující jako audifilní, ale spolek audifilních nadšenců který se rozhodl vyvinout a vyrábět bezdrátové systémy s vysoce kvalitním zvukem. Vývoj přístrojů a technologií zajišťují projektanti, inženýři a zvukový nadšenci, kteří se dlouho pohybovali v hudebním průmyslu a nejsou spokojeni s ničím jiným než maximálně dokonalým. Audiofilové tak přicházejí s přístroji s perfektním zvukem pro audiofily.

Digitální audio začalo jako každé jiné nové technologie. Oslnilo čistotou zvuku a přes svá omezení a nedokonalosti se stalo hitem a normou pro další generace. Přenosné přehrávače pak přinesly i nový způsob poslechu hudby. Malá běžně dostupná kapacita záznamových médií ale umožnila uložit jenom málo hudby, a tak postupně přišli kompresní formáty typu MD nebo MP3. Ty však disponovali nižší kvalitou zvuku než formát CD, která vyšším kvalitativním nárokům nestačila. S pomocí nových kompresních formátů přichází zvuk ve studiové, 24 bitové hi-res kvalitě. Komponenty Bluesoud podporují nejen oblíbené MP3, ale jsou kompatibilní i z běžnými digitálními formáty. Navíc podporují nejnovější kompresní formát MQA pro ty, kteří se spokojí jen se zvukem v kvalitě studiových masterů. Více jak deset let pokusů a omylů trvalo, než byli k dispozici prakticky použitelné technologie, které umožnily využívat hi-res zvuk v přenosných zařízeních nebo distribuovat po datových sítích. Právě na multiroomový systém s hi-res zvukem se zaměřila značka Bluesound se svojí technologií BluOs. Komponenty Bluesound umožňují do domácí sítě zapojit až 34 zařízení s multiroomovou technologií BluOS. Bezdrátově lze nejen streamovat hudbu, ale pomocí aplikace BluOS Controller App pro mobilní zařízení také komunikovat se všemi, do domácí sítě zapojenými BluOs zařízeními. Hudbu lze přehrávat buď v dokonalé synchronizaci, nebo různou současně.
Aby byla dosažena maximální zvuková kvalita se zachovanými detaily v hudbě, texturou a objemem musela být pečlivě navržená i špičková digitální platforma. Spojením elegantního a moderního designu s vestavěnými moderními technologiemi umožní poslech internetových rádií, stahování a přehrávání hudby ve vysokém rozlišení od placených nebo volných služeb nebo z domácí knihovny. Bluesound a chytrý telefon umožní okamžitý přístup k miliónům skladeb z různých zdrojů. Nemusíte být audiofily aby jste vyhledávali zvuk hi-res zvuk, ale jakmile se s ním setkáte, jistě uslyšíte, o co jste přicházeli.

Bluesound