Yamaha MCR-N870D - černá
  • Doprava zdarma

Yamaha MCR-N870D - černá

Výrobce: YAMAHA

TOP komponentní mikrosystém z řady PianoCraft se síťovým CD přehrávačem a stereo receiverem pro náročnější posluchače. S DAB tunerem, DAC převodníkem a technologií MusicCast.
Podpora mp3, WMA, MPEG4, AAC, FLAC / WAV / AIFF 192kHz
24bit Hi-res audiosouborů jak z USB, tak ze sítě, včetně bezdrátového streamování hudby "AirPlay" (z Mac, PC, iPod, iPhone, iPad).

Barevné varianty
Skladem
31 990 Kč
1 325,92 €
Cena za sestavu (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

  • Vychutnejte si digitální rádio s DAB / DAB + tuner
  • Funkce USB D/A převodníku s nativní podporou DSD 5,6 MHz a PCM 384 kHz
  • Režim Pure Direct pro čistější zvuk
  • Digitalní Audio vstup pro TV nebo Blu-ray přehrávač
  • Digitální výkonový zesilovač PWM reprodukující zvuk s vysokým rozlišením s nevídanou čistotou

MusicCast
MusicCast je nová revoluce v oblasti síťového audia, všechny produkty MusicCast jdou používat společně nebo odděleně - je to zcela libovolné. Ovládat lze rychle vše pomocí jedné snadno použitelné, intuitivní aplikace. Soundbar, bezdrátový reproduktor, AV receiver nebo HiFi systém podle toho, co je potřeba. Jednotlivé prvky jdou kombinovat a systém MusicCast postupně rozšiřovat.
Elegantní a inteligentní ovládání pomocí aplikace MusicCast. Pouhým klepnutím na obrazovku s elegantním designem máte plnou kontrolu nad veškerou hudbou a všemi zařízeními se systémem MusicCast v domácnosti.
Můžete vybírat vlastní fotografie, které se budou zobrazovat na obrazovce v jednotlivých místnostech.


Technologie MusicCast rozšiřuje možnosti zábavy
MusicCast využívá vysoce výkonnou bezdrátovou síť pro požitek z hudby a audia. Ta může přenášet digitální hudební obsah z telefonu, PC nebo NAS k jiným MusicCast zařízením ve vaší domácnosti. Můžete také sdílet hudbu z externích zařízení, jako jsou například TV nebo BD přehrávač připojené AV receiveru. Audio obsah z připojených Bluetooth smartphonů nebo tabletů může být také streamován do MusicCast zařízení v různých místnostech.

Síťová kompatibilita umožňuje snadný přístup k různým druhům hudebních zdrojů

Tento přehrávač je vybaven síťovými funkcemi, které výrazně rozšiřují požitek z hudby. Své oblíbené skladby můžete přehrávat ze streamovacích služeb a ostatních internetových zdrojů, úložišť NAS (síťový pevný disk) či z osobní počítačové knihovny. Vezměte si například internetová rádia. Přednastavením oblíbených rádiových stanic ve službě vTuner, která poskytuje snadný přístup k tradičním FM stanicím po celém světě, můžete jednoduše poslouchat širokou škálu hudebních žánrů stejným způsobem, jako v případě klasického FM vysílání. Přehrávač je kompatibilní s hudebními formáty WAV/FLAC/AIFF 192 kHz/24 bitů ve vysokém rozlišení. Navíc je k dispozici konektor USB na čelním panelu a kompatibilita s AirPlay, tudíž vám jediné zařízení poskytne přístup ke světu neomezené hudby.


Praktické tlačítko Oblíbené pro přehrávání milované hudby jediným stiskem
Existují okamžiky, ve kterých chcete okamžitě vyplnit prostor kolem vás hudbou, například po probuzení nebo po návratu z práce. K tomu slouží tlačítko Oblíbené na dálkovém ovladači. Po jeho stisknutí začne okamžitě hrát oblíbená stanice internetového či FM rádia, nebo jakýkoliv jiný vybraný zdroj hudby.


Pokročilá vnější i vnitřní konstrukce vycházející s tradice HiFi systémů Yamaha
Součástí přehrávače jsou pokročilé technologie pro zajištění vysoké kvality přehrávání z disků CD, jako např. proměnlivé ukládání do vyrovnávací paměti, které stabilizuje rychlost otáčení disku a potlačuje nechtěné vibrace. Vnější konstrukce se pyšní minimalistickým, avšak luxusním designem typickým pro všechny HiFi systémy Yamaha – štíhlá CD mechanika a hliníková ovládací kolečka na broušeném, hliníkovém čelním panelu.


Bluetooth výstup pro pohodlné přehrávání hudby
MCR-N870 je vybaven technologií Bluetooth pro bezdrátový přenos hudby z mobilních zařízení. Hudbu streamovanou přes Bluetooth do MCR-N870 lze pak distribuovat i do dalších zařízení v domácnosti zapojených do systému Yamaha MusicCast.


Digitální výkonový zesilovač PWM reprodukující zvuk s vysokým rozlišením s nevídanou čistotou

Aby docházelo k reprodukci naprosto všech složek hudebních zdrojů s vysokým rozlišením, od těch nejjemnějších nuancí po dynamické pasáže nabité energií, bylo zapotřebí do tohoto přístroje zabudovat digitální výkonový zesilovač s výkonem 70 wattů na kanál. Přirozená digitální modulace šířkou impulzů (PWM) s extrémně jednoduchou konfigurací obvodů zajišťuje věrnou, nezabarvenou reprodukci a vysokou efektivitu. Dolnofrekvenční propust výkonového zesilovače v podobě objemné cívky, která výrazně ovlivňuje výslednou kvalitu zvuku, je vyrobena z bezkyslíkaté mědi (OFC) charakteristické svou nízkou mírou ztrát a zkreslení. Výše uvedené prvky dohromady udržují vzrušující projev hudebních zdrojů s vysokým rozlišením, posilují intenzitu basů a zajišťují příjemné středy a výšky. Výsledkem je špičkový zvuk s vysoce muzikálním projevem. Součástí zesilovače je rovněž režim Pure Direct, který zajišťuje obcházení obvodů korekcí basů, výšek, vyvážení a zadního předzesilovače, což vede k vyšší čistotě zvuku.


Funkce USB D/A převodníku s nativní podporou DSD 5,6 MHz a PCM 384 kHz

Součástí tohoto zesilovače je výjimečný USB D/A převodník, který je schopen reprodukce zvukových zdrojů s vysokým rozlišením v původní kvalitě. Převodník disponuje nativní podporou formátů DSD 5,6 MHz (DSD128) a PCM 384 kHz/32 bitů, který je schopen záznamu zvukových dat s frekvencí dosahující neuvěřitelných 5 644 800 vzorků za vteřinu. D/A převodníkem je vysoce výkonný SABRE 32 (ES9010K2M) v 32bitové/2kanálové konfiguraci od americké společnosti ESS Technology. Obvody řídicí hlasitost pocházejí od společnosti XMOS, slavného výrobce polovodičů. Omezením ruchu clony prostřednictvím asynchronního přenosu dochází ke zcela čisté reprodukci s optimální akustickou kvalitou.


Požitek z hudby ve vysokém rozlišení prostřednictvím oblíbených sluchátek
Další nespornou výhodou USB D/A převodníku je možnost jeho použití jakožto sluchátkového zesilovače pro zvuk z počítače. Jeho vnitřní obvody jsou schopny pečlivé reprodukce všech složek zvukových zdrojů ve vysokém rozlišení, jejímž výsledkem je čistý a osobní požitek z vysoce kvalitního zvuku.Kvalitní součásti zachovávající čistotu zvuku
Všechny vstupní a výstupní konektory jsou potaženy zlatem v rámci ochrany proti korozi. Přístroj je protkaný vysoce kvalitními součástmi pro zachování čistoty zvuku, a to včetně velkých, pozlacených vstupů kompatibilních s banánkovými konektory pro reproduktory.
Subwooferový výstup pro přídavné basy
Součástí přístroje je speciální výstupní konektor umožňující přímé připojení subwooferu. Ten místnosti dodá dynamické a mohutné basy.


Oslnivě fascinující zvuk i atmosféra. Výjimečný okamžik s hudbou, který podtrhuje lesk koncertního křídla Yamaha.
Nepřehlédnutelná klavírní povrchová úprava těchto reproduktorů zajišťuje jejich elegantní a hluboký lesk. Tato úprava je výsledkem výrobních procesů převzatých z výroby hudebních nástrojů, od kterých si konstrukce reproduktorů propůjčuje přirozené akustické vlastnosti materiálu a proces potahování vnější vrstvy, který je totožný, jako v případě koncertních křídel Yamaha. Výsledný zvukový projev nabízí nepřekonatelný dojem z každého zabarvení tónu jednotlivých hudebních nástrojů. Přivítejte naprosto ojedinělý zážitek z hudební reprodukce.


Řemeslné mistrovství v podobě černé klavírní povrchové úpravy

Při výrobě klavírních povrchových úprav přístrojů Yamaha neexistují žádné kompromisy. Jednotlivé procesy procedury potahování, například, se dále dělí na tři nebo čtyři opakované nánosy potahové vrstvy při současné kontrole tloušťky membrány. Celý proces dohromady obsahuje 14 opakovaných potahů speciální vrstvou. Intervaly, během kterých nánosy schnou, jsou rovněž pečlivě hlídány. Mezi jednotlivými nánosy potahové vrstvy dochází k pečlivému broušení a vyhlazování. Více než polovina uvedených procesů navíc probíhá ručně, pod taktovkou zkušených pracovníků. Exkluzivní a elegantní vzhled těchto reproduktorů je výsledkem řemeslného mistrovství, které vychází z bohaté tradice výroby koncertních křídel.


Membrána z čistého hliníku, která rýsuje přesné a prostorové kontury zvuku a nevídaného aktustického projevu

Membrána 13cm (5-1/4”) basového měniče je vyrobena z kvalitního hliníku s čistotou přesahující 99 %. Její nízká hmostnost a vysoká pevnost vede k výjimečné odezvě a bohaté, husté reprodukci textury, atmosféry a zabarvení tónů všech hudebních nástrojů. Další předností membrány je schopnost neuvěřitelně přesného projevu detailů jednotlivých složek zvuku včetně hloubky – lze tak rozeznat například rozmístění jednotlivých klavírů v jazzovém triu. Třícentimetrové (1-1/4”), kónické výškové měniče s potaženou membránou, vyrobené unikátní tvarovací technologií, poskytují výjimečně kvalitní reprodukci vysokých frekvencí a přednes zvukových zdrojů s vysokým rozlišením.


Vysoce pevná ozvučnice reflektující expertízu z výroby hudebních nástrojů

Reproduktory obsahují vysoce pevnou ozvučnici s tradiční, plně pravoúhlou konstrukcí, která spojuje všechny zahnuté součásti, jenž jsou klíčové pro stabilitu ozvučnice, na principu klínu. Dlouhá tradice výroby hudebních nástrojů společnosti Yamaha dodává těmto reproduktorům mimořádné akustické vlastnosti a precizní kontrolou dozvuků, která je klíčová pro kvalitní zvukovou reprodukci bez nevyžádaných rezonancí. Vnější konstrukce je navíc pečlivě vybroušená tak, aby zakryla spoje mezi jednotlivými povrchy.


Pečlivě zvolené součásti nejvyšší kvality včetně pozlacených reproduktorových svorek

Jednotlivé úseky síťových a vnitřních obvodů se skládají výhradně z těch nejkvalitnějších součástí a materiálů, jejichž výběr je výsledkem sáhodlouhých akustických testů. Reproduktorové svorky, které jsou kompatibilní s banánkovými konektory, byly navíc pozlaceny, aby redukovaly přenosovou ztrátu signálu.Představení produktu (EN)

Technické parametry

HiFi systém

Typ disku - formát CD, CD-R, CD-RW (Audio CD, MP3, WMA)
USB ano
AirPlay ano
DLNA ano
Formát souboru MP3, WMA, MPEG4, AAC, WAV(*1), FLAC(*1), AIFF(*1), ALAC(*2)
(*1) 192 kHz / 24bit; (*2) 96 kHz / 24 bit
Ethernet ano
Tuner DAB, DAB+, FM
Předvolby 30 FM
30 DAB
37 NET
Síťové funkce: Bluetooth, Wi-Fi, Airplay, DLNA, Spotify,
internetová rádia Arable Radio Servis
Vstupy / Výstupy 1x DAB / FM anténní vstup (75 Ω)
2x konektory pro repro
2x analogový audio vstup
1x digitální optický vstup
1x analogový audio výstup
1x výstup pro subwoofer
1x výstup na sluchátka
1x USB-B (přední)
1x USB-A DAC (zadní)
1x Ethernet
Výstupní výkon (6 Ω, 1 kHz, 10% THD) 70 W + 70 W
Harmonické zkreslení (CD do Sp Out, 20 Hz-20 kHz) 0,05%
Rozměry receiveru (š x v x h) 314 x 70 x 342 mm 
Rozměry síťového CD přehrávače (š x v x h) 314 x 70 x 338 mm 
Hmotnost receiveru: 3,3 kg
Hmotnost síťového CD přehrávače 2,9 kg

Reproduktory

Systém 2 pásmový bass-reflex
Basový 13 m
Výškový 3 cm
Vstupní výkon (max./nominalní) 120 W / 60 W
Frekvenční odezva 50 Hz-40 kHz
Citlivost 85 dB/2.83 V / 1 m
Dělící kmitočet 3 kHz
Impedance 6 Ω
Rozměry (š x v x h) 176 x 310 x 327 mm
Hmotnost 5,9 kg / kus

Máte dotazy? Napište nám ...