TEAC UD-701N - černá
  • Doprava zdarma

TEAC UD-701N - černá

Výrobce: TEAC

High-endový síťový přehrávač a D/A převodník TEAC ΔΣ s analogovým předzesilovačem, technologií FPGA, duální mono strukturou s napájecími obvody s nezávislými transformátory, 4 pinovým XLR sluchátkovým zesilovačem, dekodérem MQA, technologií RDOT-NEO, Bluetooth, LDAC, LHDC a Qualcomm aptX HD.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
73 490 Kč
3 049,01 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

High-endový přehrávač

Namísto použití generického DAC ID začlenila firma TEAC nově vyvinutý diskrétní DA převodník TEAC ΔΣ (Delta Sigma), který se složený z diskrétních obvodů, které využívají FPGA zahrnující původní algoritmy. Díky tomu analogové signály vystupují ve vysoké kvalitě zvuku. Signály DSD jsou přenášeny tak, jak jsou, zatímco signály PCM jsou přenášeny po průchodu modulátorem ΔΣ a konverzi na 1bitové signály. DAC TEAC ΔΣ je možné přehrávat 22,5 MHz DSD a 384 kHz/32-bit PCM. Do celé jednotky byla použita duální mono struktura.Tato duální modelová struktura, která má kompletní mono obvody pro každý ze dvou kanálů, zabraňuje interferenci mezi levým a pravým kanálem a umožňuje realizaci bohatého hudebního výrazu, který reprodukuje dokonalý prostor a rozměr zvuku.


  • Diskrétní DAC TEAC ΔΣ
  • Duální mono obvodní struktura
  • MQA dekodér i pro digitální vstupy pro CD
  • Analogové obvody předzesilovače TEAC-QVCS

Analogový předzesilovač

Nejen jako USB DAC/síťový přehrávač, který využívá dvě sady koaxiálních a optických digitálních vstupů, UD-701N funguje také jako vysoce kvalitní analogový předzesilovač s využitím dalších analogových audio vstupů přes RCA a XLR konektory, které uživatelům umožňují připojit konvenční zdroje zvuku. Ovládání hlasitosti zesilovače s proměnným zesílením se čtyřmi nezávislými obvody pro levý a pravý kanál. Umístěním tohoto do cesty audio signálu je co nejkratší, čímž se zabrání degradaci audio signálů způsobené jejich protahováním přes signálové vedení. Navíc, protože hlasitost lze nastavit v extrémně jemných 0,5 dB intervalech, můžete dosáhnout ideální hlasitosti pro audio systém nebo sluchátka, které zrovna používáte.


MQA & podporované formáty

MQA  je vysoce kvalitní zvukový kodek, který umožňuje přehrávání na stejné úrovni kvality jako studiové mastery. UD-701N má dekodér MQA, který řídí D/A-konvertované průběhy s přesností 5 ms. Přehrávání zvuku, který se lidskému uchu jeví jako originál, lze dosáhnout výrazným omezením „rozmazání zvuku“, ke kterému snadno dochází, když zvuky začnou náhle, a jindy, když jsou rozdíly akustického tlaku extrémní. Kromě kodeků LDAC  a LHDC, které dokážou přenášet zvuková data v kvalitě považované za vysoké rozlišení, podporuje také Qualcomm® aptX  HD, který je schopen přenosu 48 kHz/24-bit. Podporovány jsou samozřejmě také oblíbené kodeky AAC, Qualcomm® aptX  a SBC, takže si můžete snadno vychutnat vysoce kvalitní bezdrátové přehrávání ze smartphonů a digitálních audio přehrávačů. Spolu se Spotify Connect podporuje tento model také Tidal a Qobuz, což jsou předplatné hudební streamovací služby, které umožňují poslech bezztrátových nahrávek v CD kvalitě (44,1 kHz/16 bitů).


Technické parametry

Vstupy 2 x digitální optický S/PDIF TOSLINK
2 x digitální koaxiální S/PDIF
1 x USB B 2.0 asynchronní
1 x USB A 2.0 (Flash disk přední)
1 x LAN Ethernet
Výstupy 1 x analogový RCA Cinch pevný / regulovatelný
1 x analogový symetrický XLR pevný / regulovatelný
1 x regulovatelná sluchátka Jack 3,5 mm 4 pin
1 x digitální sdružený optika/ koax Jack 3,5 mm (přední)
Bezdrátová technologie Bluetooth Version 4.2, A2DP, AVRCP
kodek LDAC, AAC, LDC, Qualcomm aptx, aptx HD
paměť max 8 zařízení
Podporovaný streaming TIDAL, Qubuz, Spotifi connect, Tuneln radio, ROON ready
Výstup pro sluchátka 2 x 500mW / 32 Ω
16 - 600 Ω
Frekvenční rozsah 5 Hz - 80 kHz (+1 dB / - 5 dB)
Odstup s / š 110 dB (A)
Zkreslení 0,0015 % (1kHz, 20 Hz - 20 kHz)
Podporované formáty PCM Optika / koaxiální : 32 - 192 kHz, 16 - 24 bit
USB B : 44,1 - 768 kHz, 16 - 32 bit
USB A Flash, síťové služby : 32 kHz - 384 kHz, 16 - 32 bit
Podporované formáty DSD Optika / koaxiální : 2,8 MHz
USB B : 2,8 / 5,6 / 11,2 / 22,5 MHz
USB A Flash, síťové služby 2,8 / 5,5 MHz
Příkon jmenovitý / st.by 20 W / 0,4 W
Rozměry (š x v x h) 444 x 111,3 x 333,6 mm
Hmotnost: 11,8 kg
Provedení Černá
Stříbrná
Dodávané příslušenství

Napájecí kabel
Adapter RCA / Jack 3,5 mm
Dálkové ovládání RC-1330 vč. baterií
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...