T+A Caruso - stříbrná / černá
  • Doprava zdarma

T+A Caruso - stříbrná / černá

Výrobce: T+A

Hudební systém Caruso je mnohazdrojový kompaktní audio přístroj typu "vše v jednom". Poslední kompletně modernizovaná veze přístroje vyráběného od konce roku 2008 který si prakticky hned od počátku svým unikátním designem a precizním provedením získal na trhu kultovní statut. Nové Caruso obsahuje nejnovější technologie.

Barevné varianty
Skladem
85 700 Kč
3 653,30 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Na podzim roku 2008 uvedla společnost T + A na trh první audio systém Caruso, který si díky svému unikátnímu designu a vysoce kvalitní konstrukci ve velmi krátké době získal prestižní postavení. Jeho přímý nástupce modenizované Caruso Blu na něj úspěšně navázalo. Nové Caruso bylo od základu přepracováno a to jak v designu, tak v použitých technologiích. Představuje tak největší pokrok v historii jeho vývoje, ale přitom zůstává věrné svým kořenům.

Stejně jako předchozí verze je i nové Caruso kompaktní hudební systém typu „vše v jednom“, který nabízí vynikající kvalitu zvuku. I po téměř dvanácti letech kdy byl první model uveden na trh, si nový model zachoval řadu charakteristických prvků a dodržuje typický nadčasový design přístrojů se značkou T + A. Caruso umožňuje přístup ke všem moderním zdrojů hudby. Kromě přehrávání CD disků umožňuje streamování hudby z domácího úložiště nebo internetu, podporuje Spotify Connect a AirPlay, stejně jako poslech internetových rádií, příjem rozhlasových stanic na VKV FM, nebo v novém digitální standardu DAB / DAB +. Je vybaven i obousměrným modulem Bluetooth s kodekem aptX od Qualcomu pro bezdrátový přenos zvuku z mobilních zařízení nebo naopak do BT bezdrátových sluchátek a reproduktorů. Nechybí ani vstupy pro další analogové a digitální zdroje signálu, jako jsou např. televizory.  

Precizně provedená skříňka tvaru krychle, která má typický nadčasový design, obsahuje nejen nejnovější technologie, ale zároveň slouží jako ozvučnice výkonného repro systému. Je smontovaná z eloxovaných silných hliníkových desek a profilů. Uprostřed předního panelu je 7" barevný dotykový displej který kromě ovládacích symbolů zobrazuje při přehrávání všechny důležité informace včetně velkoformátových fotografií obalů přehrávaných alb případně loga poslouchaných rozhlasových stanic. Nad displejem je pak slot transportní CD mechaniky. Černé kovové mřížky po stranách, které přecházejí do bočnic kryjí speciální hliníkové profily osazené reproduktory. Pod mřížkou vedle displeje jsou do stran mírně odkloněné reproduktory pro středy a výšky, z boku pak pasivní membrány bassreflexových rezonátorů. Základna nese vysoce výkonný basový reproduktor s extrémně velkým magnetem a velkou výchylkou tuhé, dobře zatlumené hliníkové membrány. Ten spolu s dvojicí pasivních zářičů vytvoří velmi hluboké basy bez zkreslení i při vysoké hlasitosti

Se zřetelem na maximálně intutivní ovládání všech funkcí, které Caruso obsahuje, bylo vyvinuto nové ovládání T+A NavigatorOS spolu se speciální aplikací CARUSO NAVIGATOR pro mobilní zařízení. Vestavěné je i hlasové ovládání Amazon Alexa a nechybí ani dálkový ovladač FM Caruso.

Vysokou zvukovou kvalitu bez zkreslení při snímání CD disků i při velmi vysoké hlasitosti zajišťuje velkorysá, více jak dvaceti vteřinová vyrovnávací pamět.
Nový streamovací klient vyvinutý speciálně pro Caruso poskytuje přístup k široké škále služeb a zdrojů, jako je Gracenote Musik ID, Airable Music Services, Spotify Connect a dokonce Amazon Alexa. Caruso automaticky detekuje zdroje streamování které jsou k němu připojeny a optimálně využívá přístup dostupným souborům. Vynikající zvuk poskytuje i tuner VKV FM / DAB zvláště při připojení na venkovní anténu.

Špičkový zvuk systému Caruso zajišťuje nejen samotná konstrukce včetně vysoce kvalitních vestavěných reproduktorů, ale i nejnovější generace velmi výkonných signálových procesorů DSP. Ty optimálně rozdělují zvuk mezi vestavěné reproduktory, linearizují a optimalizují jejich frekvenční charakteristiku při zachování optimálních fázových poměrů. Dvojice reproduktorů pro středy a výšky má vyrovnanou frekvenční charakteristiku od 200 Hz až do více jak 30 kHz a široký vyzařovací úhel. Jsou přímo připojené na výstup výkonového zesilovače se špičkovým výkonem 2 x 75 W. Tím se dosahuje vysoký tlumící faktor reproduktorů, který pomáhá optimalizovat jejich vyzařovací charakteristiky pro docílení vynikajícího zvukového obrazu. Samostatný výstup z DSP a výkonový zesilovač s výkonem až 150 W ve špičce má basový reproduktor - subwoofer. K dispozici jsou i zvukové korekce včetně fyziologické regulace hlasitosti pro optimální vyladění zvuku podle akustiky místnosti nebo osobních preferencí.Výsledkem je přirozený, průzračný a vyvážený zvukový obraz.
Vstupy a výstupy na zadním panelu umožní dále vylepšit domácí aparaturu a vytvořit jádro vysoce kvalitního Hi-Fi systému připojením aktivního subwooferu nebo dalších aktivních reproduktorů. Pro další zdroje signálu je k dispozici dvojice analogových vstupů např. pro gramofon s phono předzesilovačem a dvojice digitálních optických vstupů např. pro připojení televizoru nebo set-top boxu.

Technické parametry

Streaming Client

Připojení LAN Fast Ethernet 10/100 Base-T, WLAN: 802.11 b/g/n,
WLAN 2,4 GHz + 5 GHz
Podporované formáty AAC(LC/HEAAC), WAV, FLAC, MP3,
Vorbis, WMA, AMR-NB, AMR-MB, ALAC
Podporované formáty PCM 32...192 kHz,16/32 Bit; MP3 do 320 kBit pevný/proměnný tok
Podpora hudebních služeb Tidal, Deezer, Amazon Music, qobuz,
Spotify Connect (placená služba). DLNA
Apple AirPlay 2
Internetová rádia Airable Internet Radio Service
(> 11 000 stanic)
Media server UPnP AV, Media Player 10 (WMDRM10), DLNA compatible servers
USB USB 2.0 (5V, 2,1 A max)
Formátování FAT, FAT 32, NTFS

CD přehrávač

Přehrávané formáty CD/DA, CD-R,
CD - RW audio,
MPEG 1 Layer 3 (MP3)
CD-Text
Frekvenční rozsah 2 Hz - 20 kHz
Odstup s/š 100 dB

Bluetooth - obousměrný

Podpora APT-X, MP3, AAC, SBC
Přenosové pásmo 2,4 GHz
Ovládací protokol AVRCP

Tuner

FM 87,5 - 108 MHz, cittlivost 1 uV, s/š > 65 dB (A)
DAB, DAB+ 168 - 240 MHz (Band III),
citlivost 2,0 uV, s/š > 96 dB (A)
Podpora RDS/RDBS, název stanice (PS), program type (PTY),
Logo stanice, radio text (TR)

Zesilovač

Výstupní výkon 1 x 100 W subwoofer
2 x 50 W středy + výšky
Impulzní výkon 1 x 150 W subwoofer
2 x 75 W středy + výšky
Frekvenční rozsah 10 Hz - 22 kHz (+ 0 / -3 dB)
Zkreslení < 0,04 %
Ostup s / š 101 dB (A)
Separace kanálů > 90 dB
Analogové vstupy 2 x nesym. linka RCA Cinch
Citlivost Linka 250 mV - 2,5 V eff / 20 kΩ
Vstupy pro digitální zdroje 1 x S/Pdif koaxiál (PCM 32 - 192 kHz)
2 x S/Pdif Toslink (PCM 32 - 96 kHz)
Výstupy 1 x Pre Out (RCA-Cinch)
1 x Subwoofer (RCA-Cinch)
1 x Sluchátka Jack 3,5 mm > 32 Ω, 30 mW
Výstupní úroveň / odpor Linka 2 V eff / 50 Ω
Úpravy zvuku basy
středy
výšky
nastavitený Loudness - contour / Presence
Nastavitený subwoofer - 
- úroveň / dělící frekvence 40 - 150 Hz

Reproduktory

Basy 1 x 170 mm subwoofer s velkým zdvihem
2 x 170 mm bassreflexová pasivní membrána s velkým zdvihem
Středy 2 x vysoce kvalitní eliptický 40 x 100 mm
Výšky 2 x 20 mm textilní kalota

Všeobecné údaje

Buzení 5 programovatelných časů
Ovládání Dotyková obrazovka
Dálkový ovladač
Vestavěné hlasové Amazon Alexa
Aplikace T + A CarusoNavigator pro iOS a Android
Napájení 220 - 240 V AC, 50-60 Hz
Příkon norm. / st.by 300 W / < 0,5 W - 3 W podle nastavení
Rozměry (š x v x h) 290 x 290 x 270 mm
Hmotnost 12 kg
Provedení Stříbrné s černými mřížkami
Dodávané příslušenství Síťový kabel
Dálkové ovládání
USB kabel pro nabíjení DO
W -LAN anténa
BT anténa
Teleskopická anténa pro rádio
Ovládací manuál

Máte dotazy? Napište nám ...