SUPRA LoRad 3G1,5 MKII - 10A

SUPRA LoRad 3G1,5 MKII - 10A

Výrobce: SUPRA Cables

Kvalitní 100% stíněný vzájemně kroucený síťový kabel o průřezu 3x1,5mm. LoRad znamená LOw RADiation (nízké záření). Konstrukce kabelů s tímto označením minimalizuje vyzařování a průnik jak elektrického, tak magnetického pole. Chrání tak okolí proti vyzařování z kabelu, stejně jako proti průniku rušení z okolí do kabelu - např z mobilních telefonů, TV a rozhlasových vysílačů nebo spínaných zdrojů a pod. Nová konstrukce kabelu má zlepšené stínění, pružnost, pevnost a odolnost proti ohybu. Síťový kabel Supra LoRad  3x1,5mm se pyšní certifikátem EU (absolvoval test na 30.000 ohybů).

Skladem
329 Kč
14,05 €
Cena za metr (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Každý nestíněný kabel vyzařuje směs rušení. Ta se přenáší na ostatní propojovací kabely a citlivé vstupní obvody zesilovačů. Kabel LoRad nepropouští téměř žádné pole, které by své okolí ovlivňovalo a snižuje zdraví škodlivou úroveň elektromagnetického pole v místnosti. Vyzařování je sníženo ve dvou stupních. Prvním je vnější stínění vodičů, které mnimalizuje střídavé elektrické pole vyzařované z kabelu a pronikající do kabelu. Tím se také potlačuje vysokofrekvenční rušení. Magnetické pole potlačuje pevné vzájemné zkoucení vodičů v malém stoupání. Konstrukce s stínění zároveň zabraňuje i průniku rušení z okolí do kabelu - např z mobilních telefonů, TV a rozhlasových vysílačů nebo spínaných zdrojů a pod.
Výsledkem sníženého rušení je čistší zvuk, přesnější přechody a zlepšený zvukový prostor. Zvuk je detailněší. Pomocí těchto kabelů jsou rušivé signály potlačeny o několik dB, a ve zvuku se objeví více do té doby skrytých detailů. Vzhledem ke stále zvyšujícím se elektromagnetickému smogu v životním prostředí, jsou kabely s nízkým vyzařováním stále více potřebné i ze zdravotního hlediska, protože je prokázáno, že střídavé magnetické pole ovlivňuje růst buněk.
Největší rozdíl tohoto nového kabelu oproti předchozímu spočívá v použití polovodivého nylonu pro stínění. Ten zajišťuje dokonalejší stínění, vyšší pevnost v ohybu a tahu, vyšší odolnost vůči vnějšímu prostředí a nižší mikrofoničnost. Polovodivý nylon pro stínění byl v laboratorních testech vyhodnocen jako nejlepší materiál pro stínící vrstvu jak ze stínících, tak bezpečnostních parametrů. Kontakt se stínícím opletem zajišťuje vysoce flexibilní licna.
Kabel je vhodný pro připojení audio komponentů s vysokých výkonem. Barevné provedení: Ice blue
Tyto kabely se používají i ve spojení lékařskou a měřící technikou, objevují se ve zvukových studiích, letectví a v autohifi. Prostě všude tam, kde se očekává nízké rušení a mnohočetné ohýbání.
Zapojení kabelu SUPRA LoRad
Stínění se nesmí dotýkat v konektoru žádné „ živé „ odizolované části ostatních kabelů. Kontaktní licna stínění se spojuje na vstupní straně s ochranným vodičem.
Zelenožlutý vodič…Zem /Ground /
Modrý vodič…….. N / Neutral /
Hnědý vodič…….…..L / Live - živý /

Technické parametry

Průřez 3 x 1,5 mm2
Vodiče 204 x 0,1 mm pocínovaná OFC 
Izolace 2 x PVC
Výplň 3 x přízový provázek
Připojení stínící fólie Vysoce flexibilní lanko
pocínovaná OFC 66x0,07 mm
Fixace vodičů a izolace Tkaná polyesterová páska
Stínění Tkaná polovodivá nylon/karbonová páska
Vnější plášť PVC
Impedance 6,8 Ω / km
Provozní napětí 110-250 V
Prodová zatižitelnost 10 A

Máte dotazy? Napište nám ...