Rega Planar 8 + (Rega Apheta 3 MC) - šedá polaris mat
 • Doprava zdarma

Rega Planar 8 + (Rega Apheta 3 MC) - šedá polaris mat

Výrobce: REGA

 High-end designový gramofon Rega Planar 8 je inspirovaný ultimátním gramofonem Rega Naiad s cílem docílit přijatelnější cenu. Z výroby osazený MC přenoskou Rega Apheta. Základnu tvoří speciálně tvarovaný skeletový sendvič s jádrem z extrémně lehké polyuretanové pěny Tancast 8 uzavřené mezi desky z vysokotlakého laminátu. Převod otáček z řemenice střídaého motorku na subtalíř zajišťuje dvojice řemínků kruhového průřezu. Třívrstvý skleněný hlavní talíř je vyrobený ze dvou různých typů skla Pilkinton tak, že při přijatelné hmotnosti která příliš nezatěžuje hlavní ložisko dosahuje velký setrvačníkový efekt zajišťující minimální kolísání otáček. Motorek napájí modul generátoru přesné frekvence. Základna je osazena novým raménkem RB880 s vylepšenými ložisky s nulovou tolerancí a skořepinou pro tříšroubkovou montáž přenosky.

Barevné varianty
Na cestě
Do měsíce
94 290 Kč
4 019,48 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Každý aspekt modelu Planar 8 byl vyvinutý tak, aby sejmul ze záznamové drážky vinylové desky co nejvíce detailů. V konstrukci a výrobě byly použity nejpokročilejší materiály a postupy. Na vysokém zvukovém výkonu se značnou měrou podílí speciálně tvarovaná skeletová základna ze sendviče. Jádro sendviče tvoří extrémně lehká polyuretanová pěna Tancast 8 používaná v leteckém průmyslu uzavřená mezi dvě vrstvy vysokotlakého laminátu. Základna v matné šedé barvě Polaris je odolná proti poškrábání s úpravou proti otiskům prstů je extrémně pevná a odolná. Nová základna je o 30% lehčí a zároveň tužší než u předchozího modelu RP8. Materiál základny spolu s jejím speciálním tvarováním absorbuje nežádoucí vibrace a jejich přenos přenos mezi mezi motorkem, ložiskem talíře a raménkem. Základna stojí na trojici speciálních nožek, které omezují přenos nežádoucích vibrací mezi podložkou základnou. V základně je vyfrézováno uložení motorku, ložiska talíře a raménka. Kovová "šablona" spojující ložisko talíře sloupek raménka přesně definuje jejich rozteč a zpevňuje základnu.


 • Přesné raménko RB880
 • Předinstalovaná přenoska Apheta 3
 • Super setrvačníkový efekt třívrstvého
  skleněného talíře
 • Technologie dvojitých výztuh
 • Základna s pěnovým jádrem Tancast
 • Přesný generátor pro motorek s přepínáním otáček
 • Dvojice řemínků s kruhovým průřezem EBLT
 • Doživotní záruka na výrobní vady

Gramofon je vybaven novým raménkem RB880 s vylepšeným vertikálním ložiskem. Tenčí nerezové závaží umožňuje jemné nastavení přítlaku pro různé přenosky. Nízkou hmotnost, lepší stabilitu a celkovou tuhost raménku dodává kombince hliníku a nerezové oceli. Přímé raménko má tlumený zvedáček a je staticky vyvážené. Optimální přítlak hrotu přenosky na desku se nastavuje kalibrovaným kroužkem v pravém vertikálniním ložisku předpínanou spirálovou pružinou. Kalibrovaný posuvník v nosníku držáku pak určuje optimální hodnotu antiskatingu. Skořepina raménka má kromě standadních otvorů s 1/2" roztečí i třetí pro tříšroubkovou motáž přenosek REGA definující jejich přesnou geometrii. Celá sestava se ve výrobě nastavuje s přesností na tisícinu milimetru. Protože ložiska raménka mají téměr nulovou vůli a minimální tření, je záznam z drážky vinylu snímán velmi přesně. Nový propojovací kabel s nízkou kapacitou zakončený vysoce kvalitními konektory RCA Cinch je pevně připojený na výstup signálu z raménka.


Ložisko talíře je složeno z přesného mosazného pouzdra a hřídele z tvrzené nástrojové oceli, na němž je upevněn přesný hliníkový subtalíř. Nový třívrstvý skleněný talíř je složen ze dvou druhů vysoce kvalitních skel Pilkington a svou vysokou setrvačností přispívá ke stabilitě otáček. Převod otáček z řemeničky 24 V motorku s nízkým hlukem a vibracemi na subtalíř zajišťuje dvojice řemínků s kruhovým průřezem z nově vyvinuté pryžové směsi EBLT. Motor je napájen zdrojem Rega NEO PSU s elektronickou regulací a přepínáním otáček 33 / 45. Přesné sinusové napětí je ve zdroji vytvářeno DSP generátorem řízeným přesným krystalem, motor tak není ovliněn žádnými kolísáními a změnami napětí v elektrické síti. Zcela nový protiprachový kryt. Pro montáž gramofonu na zeď je k dispozci nová konzole Planar 8 Wall Bracket.


Konstrukce přenosky je jedinečná v dosažení ultra nízké hmotnosti snímacího systému. Systém je netlumený fixivaný pomocí kosočtvercového čepu se speciálně navrženým systémem neodymových magnetů. Tento typ konstrukce vyžaduje vyrobit tělo přenosky s nulovou tolerancí, zejména přesnosti slícování pivotního uložení chvějky k magnetickému obvodu. Tělo Apheta 3 je vyrobeno z jednoho kusu hliníku nejvyšší kvality. Konvenční MC přenosky využívají ocelový závěsný systém (vázací drát), který vytváří rezonanci s vysokou amplitudou v oblasti 8-12 kHz. Tato rezonance je obvykle tlumena pěnovou pryží. Ta však stárnutím mění svoje vlastnosti a snižuje účinnost tlumení. Vlastnosti a nastavení závěsného systému spolu s tlumením určují, zda je systém podtlumený nebo přetlumený. Konstruktéři společnosti Rega se vydali novým směrem inspirovaným moderními materiály a základními zákony magnetizmu. Apheta 3 neobsahuje závěsný systém s vázacím drátem ani pěnové tlumení. MC přenosky Rega se vyznačují čistými výškami v kombinaci s pevnými, pevnými basy.


Technické parametry

Provoz Manuální
Otáčky 33 / 45 elektronické přepínání
Talíř celoskleněný třívrstvý
Motor 24 V AC
Převod Dvojitý řemínek EBLT
Raménko Rega RB880 - vlastní konstrukce
efektivní hmota 11 g
efektivní délka 236,5 mm
ofset 21,55°
přesah 14,5 mm
Přenoska Rega Apheta 3
Výstup Pevný kabel - 2 x RCA Cinch Neutrik (L,R)
Napájení Speed box Neo PSU s externím napaječem 
Hmotnost 4,2 kg gramofon
0,6 kg Neo PSU
Rozměry (s x v x h) 420 x 125 x 315 mm gramofon
180 x 50 x 155 mm Neo PSU
Dodávané příslušenství Speed box Neo PSU s externím napaječem
Protiprachový kryt
Barevné provedení Šedá polaris mat

Rega Apheta 3 

Výstupní napětí 350 uV
Tvar snímacího hrotu Nude fine line
Snímací systém Mikro kříž ze železa
Chvějka Hliníková slitina
Doporučený přítlak na hrot 1,9 g - 2 g (19 - 20 mN)
Doporučená zátěž 100 Ω / 1000 pF
Impedance 10 Ω
Rozdíl kanálů ≥ 20 uV
Separace kanálů ≥ - 29 dB
Montáž Rega 3 bodové
Hmotnost 6 g
Barva stříbrná

Máte dotazy? Napište nám ...