Rega Planar 6 + (Rega Ania Pro MC) - šedá Polaris
 • Doprava zdarma

Rega Planar 6 + (Rega Ania Pro MC) - šedá Polaris

Výrobce: REGA

Základna gramofonu Rega Planar 6 je vyrobena ze sendviče, jehož základ tvoří lehká polyuretanová pěna Tancast 8 používaná v leteckém průmyslu uzavřená mezi dvě vrstvy vysokotlakého laminátu. Dvouvrstvý talíř z plaveného skla pohání přes řemínek tichý asychronní motorek. Motor je řízen zdrojem NEO PSU s elektronickým přepínáním otáček a DSP procesorem. Základna je osazena raménkem RB330 s jednoduchým nastavením přítlaku a antiskatingu. Dodává se s novou verzí doporučené MC přenosky Rega Ania PRO.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
58 690 Kč
2 444,59 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Základna je vyrobena ze sendviče vysoce pevné lehké polyuretanové pěny Tancast 8 používané v leteckém průmyslu uzavřené mezi dvě vrstvy vysokotlakého laminátu. Základna v matné šedé barvě Polaris odolné proti poškrábání s úpravou proti otiskům prstů je extrémně pevná a odolná. Hrany jsou leskle černé a podtrhují elegantní vzhled celého gramofonu. Nově vyvinuté raménko RB 330 je výsledkem 35 let zkušeností firmy Rega v navrhování ramének. Nová lůžka ložisek a optimální rozložení hmotnosti zajistí minimum vlastních rezonancí raménka a jejich optimální zatlumení. Vysoká stabilita raménka a pohyb s téměř nulovým třením a vůlí, daný patentovanými ložisky Rega zajistí že hrot přenosky sejme z gramofonové desky maximum informací.


 • Precizní raménko RB330
 • Předinstalovaná MC přenoska Rega Ania Pro
 • Dvouvrstvý skleněný talíř
 • Přesné mosazné kuličkové ložisko talíře
 • Technologie dvojité výztuhy
 • Tichý kvalitní asynchronní 24 V motorek s hliníkovou kladkou
 • Sendvičová základna z pevné lehké pěny Tancast 8
 • Kabeláž s RCA Cinch konektory Neutrik
 • Elektronická volba otáček Speed Box Rega Neo
 • Hnací řemínek EBLT pro stabilnější a přesnější otáčky (03.2021)
 • Akrylový protiprachový kryt

Pro dosažení maximální tuhosti a přenosti šasi gramofonu je základna opatřena dvojitou výztuhou spojující ložisko talíře s raménkem. Dvouvrstvý skleněný talíř s přesným bronzovým ložiskem pohání přes inovovaný řemínek EBLT tichý asynchronní motorek. Motorek je napájen z externího generátoru Speed Boxu Neo PSU, který umožňuje pohodlnou, elektronickou volbu otáček. Speead Box umožňuje i jemné vyladění otáček a je přesně spárován s gramofonem.


MC přenoska Ania Pro používá ručně vinuté mikrocívky, které používají MC přenosky Rega. Snímací systém je umístěn ve vysoce tuhém těle z PPS, které zajišťuje přesnou konstrukci a přesnou tříbodovou fixaci v přenoskové skořepině raménka Rega. To zaručuje nejen optimální spojení se hlavičkou raménka aale i přesnou geometrii. Nové tělo je chráněno červeným pevným krytem navrženým v CAD pro ochranu snímacího systému s ysoce jemnými drátky, takže manipulace při montáži je bezpečná a bez rizika. Ania Pro je vybavena vysoce výkonným neodymovým magnetem a snímacími mikrocívky dokonale ručně navinutými na železný mikrokříž. Tato miniaturní sestava umožňuje přesné snímání záznamu z vinylové drážky. To zaručuje sejmutí ještě více detailů. Všechny tyto vlastnosti se spojují, aby poskytovaly vyvážený a dynamický výkon. Ania Pro je perfektním partnerem pro gramofon Planar 3, Planar 6 nebo Planar 8


Technické parametry

Provoz Manuální
Rychlost - otáčky 33 / 45 s elektronickým přepínáním
Systém pohonu Řemínek
Motor 24V asynchronní s hliníkovou kladkou
Talíř Celoskleněný dvouvrstvý 16 mm
Raménko Rega RB330 - vlastní konstrukce
Efektivní délka 236,5 mm
Přesah 14,5 mm
Přenoska MC Rega Ania Pro
Výstup Pevný kabel - 2 x RCA Cinch Neutrik (L,R)
Napájení Speed box se síťovým adaptérem
Hmotnost 5,2 kg
Rozměry 447 x 117 x 360 mm
180 x 50 x 155 mm (PSU)
Barevné provedení Polaris Grey
Součást dodávky Napájecí adaptér
Speed box
Plexi kryt

Rega Ania Pro

Výstupní napětí 350 uV
Tvar snímacího hrotu Vital - fine line
Snímací systém Mikro kříž ze železa
Doporučený přítlak na hrot 1,75 g - 2 g (17,5 20 mN)
Doporučená zátěž 100 Ω / 1000 pF
Impedance 10 Ω
Rozdíl kanálů ≥ 20 uV
Separace kanálů ≥ - 29 dB
Montáž Rega 3 bodové
Hmotnost 6 g
Barva Červená

Máte dotazy? Napište nám ...