Rega Planar 10 + (Rega Apheta3) - šedá polaris mat
 • Doprava zdarma

Rega Planar 10 + (Rega Apheta3) - šedá polaris mat

Výrobce: REGA

Nový High-end gramofon - referenční top model v nabídce společnosti Rega. Gramofon je osazený MC přenoskou Rega Apheta3. Má nově vyvinuté rameno Rega RB3000, hlavní talíř přesně vyřezaný diamantem z keramiky a z keramiky je i příčník spojující rameno se středovým ložiskem unašeče talíře. Nově navržené je i hlavní ložisko talíře. Základnu tvoří skeletový speciálně tvarovaný sendvič s jádrem z extrémně lehké polyuretanové pěny Tancast 8 uzavřené mezi desky z vysokotlakého laminátu. Převod otáček z řemenice střídaého motorku na subtalíř zajišťuje dvojice řemínků kruhového průřezu.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
149 990 Kč
6 222,90 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Planar 10 byl inspirován špičkovým gramofonem Rega, Naiad. Každý aspekt modelu Planar 10 byl vyvinutý tak, aby sejmul ze záznamové drážky vinylové desky co nejvíce detailů. V konstrukci a výrobě byly použity nejpokročilejší materiály a postupy. Je postaven na ultralehké skeletové základně vyrobené ze sendviče. Jádro sendviče tvoří extrémně lehká polyuretanová pěna Tancast 8 používaná v leteckém průmyslu uzavřená mezi dvě vrstvy vysokotlakého laminátu (HPL). Nová základna je o 30% lehčí a zároveň tužší než u předchozího modelu. Materiál základny spolu s jejím speciálním tvarováním absorbuje nežádoucí vibrace a jejich přenos přenos mezi mezi motorkem, ložiskem talíře a raménkem. Základna stojí na trojici speciálních nožek které omezují přenos nežádoucích vibrací mezi podložkou základnou. V základně je vyfrézováno uložení motorku, ložiska talíře a raménka. Základna v matné šedé barvě Polaris je odolná proti poškrábání s úpravou proti otiskům prstů je extrémně pevná a odolná. Planar 10 je první sériově vyráběný gramofon, který používá keramický příčník pro vyztužení. Ten poskytuje maximální pevný povrch pro montáž přesného referenčního raménka RB3000 a sestavy centrálního ložiska talíře.


 • Přesné refernční raménko RB3000
 • Namontovaná přenoska Apheta 3
 • Přesně diamantem řezaný talíř
  z materiálu Ceramic Oxide
 • Masivní subtalíř z hliníkové slitiny
 • Vysoce přesné ložisko talíře
 • Příčník z keramiky
 • Základna s pěnovým jádrem Tancast
 • Technologie dvojitých výztuh
 • Přesný generátor sinusovky pro motorek PSU P10
  s elektronickým přepínáním otáček
 • Dvojice řemínků s kruhovým průřezem EBLT
 • Doživotní záruka na výrobní vady

Gramofon je vybaven refernčním raménkem RB3000. Celá sestava raménka je navržena tak, aby obsahovala minimum mechanických spojů a na kritických místech používá nejtužší materiály. Tenčí nerezové závaží umožňuje jemné nastavení přítlaku pro různé přenosky. Nízkou hmotnost, lepší stabilitu a celkovou tuhost raménku dodává lehká hliníková trubka ramene zakončená hlavičkou, která má kromě standadních otvorů s 1/2" roztečí i třetí pro tříšroubkovou motáž přenosek REGA definující jejich přesnou geometrii. Celá sestava se ve výrobě nastavuje s přesností na tisícinu milimetru. Protože ložiska raménka mají téměr nulovou vůli a minimální tření, je záznam z drážky vinylu snímán velmi přesně. Přímé raménko má tlumený zvedáček a je staticky vyvážené. Optimální přítlak hrotu přenosky na desku se nastavuje kalibrovaným kroužkem v pravém vertikálniním ložisku předpínanou spirálovou pružinou. Kalibrovaný posuvník v nosníku držáku pak určuje optimální hodnotu antiskatingu. Nový propojovací kabel s nízkou kapacitou zakončený vysoce kvalitními konektory RCA Cinch je pevně připojený na výstup signálu z raménka.


Konstrukce přenosky je jedinečná v dosažení ultra nízké hmotnosti snímacího systému. Systém je netlumený fixivaný pomocí kosočtvercového čepu se speciálně navrženým systémem neodymových magnetů. Tento typ konstrukce vyžaduje vyrobit tělo přenosky s nulovou tolerancí, zejména přesnosti slícování pivotního uložení chvějky k magnetickému obvodu. Tělo Apheta 3 je vyrobeno z jednoho kusu hliníku nejvyšší kvality. Konvenční MC přenosky využívají ocelový závěsný systém (vázací drát), který vytváří rezonanci s vysokou amplitudou v oblasti 8-12 kHz. Tato rezonance je obvykle tlumena pěnovou pryží. Ta však stárnutím mění svoje vlastnosti a snižuje účinnost tlumení. Vlastnosti a nastavení závěsného systému spolu s tlumením určují, zda je systém podtlumený nebo přetlumený. Konstruktéři společnosti Rega se vydali novým směrem inspirovaným moderními materiály a základními zákony magnetizmu. Apheta 3 neobsahuje závěsný systém s vázacím drátem ani pěnové tlumení. MC přenosky Rega se vyznačují čistými výškami v kombinaci s pevnými, pevnými basy.


Ložisko talíře je složeno z přesného mosazného pouzdra a hřídele z tvrzené nástrojové oceli, na němž je upevněn přesný masivní hliníkový subtalíř. P10 používá těžký hlavní talíř vyrobený lisováním a vypalováním keramického oxidového prášku. Dokonalou přesnost a rovinnost po celém povrchu zaručuje opracování diamantem. Upravená konstrukce talíře vylepšuje jeho propojení se subtalířem. Převod otáček z řemeničky 24 V motorku s nízkým hlukem a vibracemi na subtalíř zajišťuje dvojice řemínků s kruhovým průřezem z nově vyvinuté pryžové směsi EBLT. Motor je napájen zdrojem Rega PSU P10 s elektronickou regulací a přepínáním otáček 33 / 45. Přesné sinusové napětí je ve zdroji vytvářeno DSP generátorem řízeným přesným krystalem, motor tak není ovliněn žádnými kolísáními a změnami napětí v elektrické síti. Zcela nový protiprachový kryt.


Technické parametry

Provoz Manuální
Otáčky 33 / 45 elektronické přepínání
Talíř Keramický 18 mm
Motor 24 V AC
Převod Dvojitý řemínek EBLT
Raménko Rega RB3000 - vlastní konstrukce
efektivní hmota 11 g
efektivní délka 236,5 mm
ofset 21,55°
přesah 14,5 mm
Přenoska Rega Apheta 3
Výstup Pevný kabel - 2 x RCA Cinch Neutrik (L,R)
Napájení Speed box PSU P10
Hmotnost 4,7 kg gramofon
3 kg Neo PSU
Rozměry (s x v x h) 420 x 115 x 350 mm gramofon
218 x 80 x 320 mm PSU P10
Dodávané příslušenství Speed box PSU P10
Protiprachový kryt
Barevné provedení Šedá polaris mat

Rega Apheta 3 

Výstupní napětí 350 uV
Tvar snímacího hrotu Nude fine line
Snímací systém Mikro kříž ze železa
Chvějka Hliníková slitina
Doporučený přítlak na hrot 1,9 g - 2 g (19 - 20 mN)
Doporučená zátěž 100 Ω / 1000 pF
Impedance 10 Ω
Rozdíl kanálů ≥ 20 uV
Separace kanálů ≥ - 29 dB
Montáž Rega 3 bodové
Hmotnost 6 g
Barva Stříbrná / čirá

Máte dotazy? Napište nám ...