Pro-Ject MC Step Up Box DS3 B - stríbrná
  • Doprava zdarma

Pro-Ject MC Step Up Box DS3 B - stríbrná

Výrobce: Pro-Ject

Gramofonový korekční předzesilovač, disponuje pouze MC vstupem, volitelný transformační poměr a zisk 24 dB / 30 dB. Konstrukčně využívá Step-Up transformátor, který slouží k přizpůsobení signálu z gramofonové přenosky typu MC pro RIAA.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
22 490 Kč
960,08 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

MC STEP UP TRANSFORMÁTOR - ZVUKOVÝ UPGRADE PRO VAŠI MC PŘENOSKU

MC přenosky mají díky své konstrukci velmi nízký výkon, často pouze kolem jedné desetiny výstupu oproti přenoskám typu MM s pohyblivým magnetem. Z tohoto důvodu vyžadují větší zesílení z phono předzesilovače, aby audio systém umožnil přehrávání při běžných poslechových úrovních. Na zařízeních s integrovaným phono předzesilovačem pro přenosky typu MM je nastavena  konstantní  vstupní impedance, ale pokud k takovému vstupu potřebujete připojit přenosku typu MC, která má zásadně odlišnou výstupní impedanci a napětí, než přenoska typu MM, bude Step-up transformátor nejlepším řešením. Step-Up transformátor má totiž vstupní impedanci závislou na frekvenci. Např.MM (moving magnet) přenoska typicky generuje napětí okolo 3 mV s vnitřní impedancí 47 kΩ zatímco MC (moving coil) přenoska generuje napětí 0,3 mV s vnitřní impedancí mezi 10 a 500 Ω. Rozdíl velikosti napětí je tedy v tomto případě typicky 20 dB. I při použití Step-Up transformátoru bude nutné zesílit signál přes phono předzesilovač s RIAA ekvalizací. Transformátor tak zůstává zapojen mezi výstupem gramofonu a vstupem předzesilovače, ale phono stupeň musí být nastaven na signál typu MM - přibližně 5 mV / 47 kΩ. Díky sníženým nárokům na zesílení signálu tak může phono předzesilovač využít svůj maximální potenciál. Výsledkem je lepší zvukový výkon a nižší zkreslení.

Pro-Ject Step-Up Box DS3 funguje velmi odlišně ve srovnání s phono předzesilovačem. Poměr vinutí transformátoru určuje faktor zesílení. Vzhledem k tomu, že pracuje zcela pasivně a není potřeba žádné externí napájení ze sítě, neprodukuje žádný extra výkon. Zvýšení napětí je dosaženo odpovídajícím poklesem proudu. Step up transformátor tak jako pasivní zařízení eliminuje možnost, že napájení ovlivní nízký výstupní signál přenosky. MC Step Up Box DS3 B má pozoruhodný šumový výkon a velmi nízkou úroveň zkreslení. Díky této koncepci je zařízení schopno zesílit výstupní úroveň MC a produkovat méně harmonického zkreslení i při vyšší frekvenci – je to opačný efekt než u phono předzesilovače. Zásadní přínos je čistější elektrický signál, dynamičtější zvukový výkon a širší i hlubší zvuková scéna.


 

 

EZ ŠUMU A RUŠENÍ

Při návrhu Step-Up Box DS3 byl kladen maximální důraz na nekompromisní zvukovou kvalitu a proto je koncept postaven na dvojici švédských referenčních audio transformátorů Lundahl LL1678 s kovovým stíněním a možností volby transformačního poměru 24 dB / 30 dB. Zařízení využívá Dual-mono design a má symetrické vstupy a výstupy. Ačkoli je možné i připojení přes nesymetrické RCA konektory, maximální kvalitu zaručuje připojení přes konektory XLR. Symetrické připojení totiž dokáže extrahovat konečnou hudební informaci a přitom ze signálu účinně odfiltrovat jakýkoli šum a rušení, všudypřítomné v každé moderní domácnosti.


 

 

DOKONALE FLEXIBILNÍ

Step-Up Box DS3 lze snadno přizpůsobit každé MC přenosce. Na zadním panelu lze jedním stisknutím tlačítka volit impedanci přenosky a na předním panelu lze pomocí tlačítek přepínat vstupy i výstupy a nastavit úroveň zisku.


Technické parametry

Frekvenční rozsah 10 Hz - 55 kHz: +/- 1 dB
Zisk  - volitelný 24 dB / 30 dB
Vstupy MC 1 x pár RCA konektorů,
1 pár XLR symetrických konektorů
Výstupy 1 x pár RCA konektorů,
td < /> 1 pár XLR symetrických konektorů
Impedance - volitelná 5 - 150 Ω
Doporučená zátěž 47 kΩ / 100 pF
Hmotnost ( bez adaptéru) 1740 g
Rozměry (š x v x h) 206 x 79 x 197 (209 se zásuvkami) mm
Barevné provedení stříbrné, černé.

Máte dotazy? Napište nám ...