Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + (2M Red) - černá piano

Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + (2M Red) - černá piano

Výrobce: Pro-Ject

Nový Debut Carbon Esprit SB DC byl navržen tak, aby nastavil nové standardy v oblasti gramofonů pro nadcházející desetiletí. Velký a těžký akrylátový talíř zajišťující plynulé otáčení, pohání přes řemínek střídavý synchronní, extra tichý motor. Polymerové TPE tlumení efektivně omezuje přenos vibrací z motorku na šasi. Vestavěný speed box umožňuje pohodlné přepínání otáček 33/45 a dodává ultra přesný střídavý proud pro maximální stabilitu otáček. Největší předností je však osazení ramena tubusem z uhlíkového vlákna (carbon fibre). Tento materiál výborně tlumí vibrace, je velice pevný a lehký, a až do nedávna byl k nalezení pouze v high-endových přístrojích.To z gramofonu Debut Carbon Esprit SB dělá absolutní špičku své kategorie, a zajišťuje bezkonkurenčně čistý zvuk a zůstává nepokořeným favoritem mnoha nezávislých testů.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Gramofon audiofilské konstrukce s karbonovým raménkem a elektronickým přepínáním rychlostí.
Gramofon se opět stal respektovným analogovým zdrojem zvuku. Nový DEBUT CARBON ESPRIT DC SB nastavuje v kategorii cenově přijatelných audiofilních gramofonů nové standardy pro nadcházející desetiletí a stává se nepokořeným favoritem mnoha nezávislých testů.
První gramofon Debut se objevil na trhu již v roce 1990 a v novém modelu jsou tak využity zkušenosti z konstrukce gramofonů a potřeb audifilů za více než čtvrt století. Základní šasi gramofonu tvoří masivní lakovaná MDF deska se třemi pružnými nožkami, potlačujícími přenos vibrací z podložky na šasi. Nový gramofon dostal stylový, těžší a větší vlastních rezonanací prakticky prostý akrylátový talíř uložený v kvalitním nerezovém ložisku. Tím jsou dosaženy jeho plynulé otáčky s minimálním kolísáním. Talíř přes pružný řemínek pohání synchronní, extra tichý motor s kvalitním polymerovým (TPE) tlumením vibrací. Gramofon má vestavěný "Speed Box", umožňující pohodlné přepínání otáček 33 / 45 a jeho přesný generátor střídavého proudu zajišťuje maximální dlouhodobou stabilitu otáček. Největší předností je však osazení ramena tubusem z uhlíkového vlákna (carbon fibre). Tento materiál výborně tlumí vibrace, je velice pevný a lehký, a až do nedávna byl k nalezení pouze v high-endových přístrojích. To z něj dělá absolutní špičku své kategorie, a zajišťuje bezkonkurenčně čistý zvuk.
Ručním přehozením řemínku na větší průměr řemeničky je možné otáčky změnit na 78 ot. za minutu a přehrávat i staré standardní desky. Pro tento případ je potřebné jednoduchým způsobem vyměnit i hrot přenosky za 2M78 ( není součástí výbavy).
Dále tento gramofon disponuje také zlacenými výstupními cinch konektory (výstupní kabel tudíž není fixní). Debut Carbon Esprit SB DC nabízí styl, a především vynikající poměr ceny výkonu.

K přístroji lze dokoupit upínací svorku - Clamp, který nejen vyrovnává zvlnění desky, snižuje nežádoucí rezonance a tak celkově zlepšuje zvuk přehrávané desky, ale i vzhledově posouvá gramofon o třídu výš.

Deep Purple - Child In Time + Project Debut Carbon Esprit SB DC + 2M-RED


Pearl Jam - No Jeremy/Falling down - Holiday single 2010 + Debut Carbon Esprit SB DC + 2M-RED

Technické parametry

Rychlost - otáčky 33 / 45 rpm ; 78 s manuální změnou
Kolísání otáček ± 0,1 %
Rozptyl rychlosti ± 0,8%
Systém pohonu řemen
Motor AC asynchronní
Talíř akrylátový, 300 mm
Odstup signál/šum - 68 dB
Raménko 8,6" uhlíkové vlákno
efektivní délka 218,5 mm,
efektivní hmota 6 g,
Přesah 18,5 mm
Napájení 15 V, 4 W, DC
Příkon provozní / St. by 7,4 W / < 0,5 W
Výstup Cinch (RCA).
Hmotnost 5,6 kg
Rozměry (š x v x h) 415 × 118 × 320 mm
Příslušenství RCA kabel,
napáječ 230V AC / 15 V / 1600 mA DC
plexi kryt

Přenoska Ortofon 2M Red

Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz /+3,- 1dB
Přeslech - 22 dB / 1 kHz
- 15 dB /15 kHz
Vyvážení kanálů 1,5 dB / 1kHz
Výstupní napětí 5,5 mV
Sledovací schopnost 70 um(315 Hz, doporučený přítlak)
Poddajnost 20 um/mN
Hrot diamantový, eliptický
Radius r/R 8/18um
Doporučený přítlak 1,8g
Doporučená zátěž 47 kΩ / 150 - 300 pF
Hmotnost přenosky 7,2g

Máte dotazy? Napište nám ...