Pro-Ject A2 (Ortofon 2M Red) - černá
 • Doprava zdarma

Pro-Ject A2 (Ortofon 2M Red) - černá

Výrobce: Pro-Ject

A2 je třírychlostní, plně automatický gramofon s plovoucím kovovým subšasi ve dřevěném rámu a odklopným protipracovým akrylovým krytem. Řemínkový převod od motorku na talíř. Je osazen kvalitní přenoskou s eliptickým hrotem Ortofon 2M Red. Je ručně vyráběn v Německu tradiční manufakturou s bohatými zkušenostmi s výrobou automatických gramofonů.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
28 790 Kč
1 229,52 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Gramofon Pro-Ject A2 je třírychlostní, plně automatický gramofon, který se snaží oslovit audiofily preferující pohodlné ovládání. Šasi A2 je ručně vyráběné v Německu manufakturou s bohatými zkušenostmi s výrobou automatických gramofonů. Jeho komponenty jsou téměř ze 100 % navrženy a vyrobeny v Německu. Spojení základní MDF kostry s plovoucího subšasi spolu s dalšími inovacemi tak Pro-Ject A2 nastavuje nové standardy v automatických gramofonech a nabízí všem majitelům pohodlné ovládání spolu s vynikající zvukovou kvalitou
A2 má plně automatický start / stop systém, kdy automatika je zcela odpojena a oddělena po celou dobu přehrávání gramofonové desky. Automatika se aktivuje po přepnutí spínače start a rameno se automaticky přesune nad úvodní drážku záznamu. A protože automatika pracuje zcela mechanicky – není nutná žádná další elektronika – skutečně neovlivňuje ani nesnižuje kvalitu zvuku během přehrávání! Na konci záznamu se raménko automaticky vrátí zpět, jemně se spustí do klidové polohy a motor se vypne.
A2 je třírychlostní gramofon, který umožňuje kromě přehrávání LP desek se standardní rychlosti 33  RPM i přehrávání LPa 7“ SP singlů s rychlostí 45 RPM. Přidaná třetí rychlost 78 otáček za minutu spolu s příslušnou přenoskou pro desky 78 RPM umožní milovníkům vzácných desek znovu nahlédnout do sbírek starých šelakových desek.


 • Plovoucí subšasi
 • MDF základní šasi s 8 vrstvým ručně nanášeným lakem
 • Kryt automatické transportní mechaniky z
  tlakově litého hliníku
 • Ultra lehké raménko délky 8,3"  z černě eloxovaného hliníku
 • 33 / 45 / 78 RPM s elektronickým přepínáním rychlosti
 • DC motorek s elektronicky řízenými otáčkami
 • Tlumený hliníkový talíř zajišťuje nízké kolísání rychlosti 
 • Pružinový antiskating
 • 4 bodové hliníkové kardanové hlavní ložisko s
  ultra nízkým třením
 • Tlumené protizávaží
 • Předinstalovaná přenoska Ortofon 2M Red s eliptickým hrotem
 • Hliníkové nožky se silikonovým tlumením
 • Prémiový kvazi symetrický Phono kabel Connect it E
   se zlacenými konektory 

Nové těžké MDF hlavní šasi je vyrobeno i navrženo v Rakousku a vytváří velmi robustní základnu pro plovoucí subšasi. Takto masivní šasi je ve své cenové kategorii využíváno pouze zřídka a díky minimalizaci dutých prostorů velmi dobře odolává vibracím. U gramofonu vždy platí, že vibrace jsou největším ohrožením přirozeného zvuku. Ovlivnění vnějšími interferencemi a rezonancemi dále eliminují hliníkové nožky s vnitřní tlumící silikonovou vrstvou, které oddělují gramofon od povrchu, na kterém je umístěn. Nelze ani zapomenout na povrchovou úpravu, která navazuje na minimalistické designové tradice německého audio průmyslu. Luxusní matný černý lak má 8 ručně nanášených vrstev.
Velký důraz byl kladen na návrh hliníkového odlitku celého subšasi a automatického mechanismu. Tento mechanismus se oproti původní německé automatické konstrukci v co největší míře vyhýbá plastovým dílům. Je to poprvé po 50 letech své existence, kdy se původní automatická konstrukce dočkala takového vylepšení. Díky hliníkovému tlakově litému krytu a masivnímu šasi je celá konstrukce plovoucího subšasi efektivnější a mnohem lépe odolává nežádoucím rezonancím.


Automatické gramofony vyžadují rameno s minimální hmotností, protože nízká hmotnost klade menší nároky na mechaniku automatiky, která je malá a velmi přesná a funguje obdobně jako mechanické hodinky. Pprotože pro těžké rameno by byla nutná masivnější mechanická konstrukce je gramofon A2 osazen 8,3” ultralehkým ramenem se 4-bodovým kardanovým zavěšením z hliníku a miniaturními ložisky s ocelovými kuličkami. Zavěšení snižuje tření na minimální hodnoty, neomezuje pohyb ramene a umožňuje dokonalé sledování drážky
A2 používá staticky vyvážené raménko s tlumeným protizávažím, které je jako celek robustnější. Tlumení odděluje protizávaží od raménka a tak snižuje nežádoucí rezonance. Po statickém vyvážení raménka zajišťuje optimální přítlačnou sílu na hrot pružinkový mechanizmus s cejchovaným kolečkem přímo na ložisku raménka. Je to nejen velmi rychlé, přesné a účinné, ale také udržuje těžiště přímo nad středem ložiska. Pružinkový mechanizmus nastavuje i antiskating přímo na základně raménka.
Z výroby je osazena středně těžká přenoska Ortofon 2M Red. Raménko ve spojení s přenoskou zachovává díky rychlé odezvě všechny zvukové detaily se spoustou jemné mikrodynamiky s příjemně teplým a hudebním zvukem.


Technické parametry

Provoz plný automat
Rychlost - otáčky 33, 45, 78 elektronická volba
Systém pohonu Řemen
Motor Elektronicky řízený DC motor
Kolísání otáček +/- 0,14 % (33 ot)
+/- 0,12 % (45 ot)
Odchylka otáček +/- 0,27 % (33 ot)
+/- 0,22 % (45 ot)
Odstup s / š, brum 74 dB
Talíř Hlíníková slitina, TPE tlumený
Raménko 8,3" staticky vyvážené
Efektivní délka 211 mm
Přesah 19,5 mm
Pevně přednastavený přítlak a antiskating
Headshell - hlavička součást nosníku
Přenoska Ortofon 2M RED
Výstup RCA Cinch
Phono / Linková úroveň
Napájení Externí síťový adaptér
Hmotnost 7,3 kg (10 kg balení)
Rozměry 430 x 150 x 365 mm
Barevné provedení černá
Dodávané příslušenství Napájecí adaptér 15 V DC, 0,8 A
Plexi kryt
Adaptér pro SP
Návod
Plstěná podložka pod desku
Signálový polosymetrický phono kabel
Connect it E s pozlacenými konektory

Přenoska Ortofon 2M Red

Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz /+3,- 1dB
Přeslech - 22 dB / 1 kHz
- 15 dB /15 kHz
Vyvážení kanálů 1,5 dB / 1kHz
Výstupní napětí 5,5 mV
Sledovací schopnost 70 um(315 Hz, doporučený přítlak)
Poddajnost 20 um/mN
Hrot diamantový, eliptický
Radius r/R 8/18um
Doporučený přítlak 1,8g
Doporučená zátěž 47 kΩ / 150 - 300 pF
Hmotnost přenosky 7,2g

Máte dotazy? Napište nám ...