Primare A60
  • Doprava zdarma

Primare A60

Výrobce: Primare

A60 je referenční stereo zesilovač audiofilní kategorie s výstupním výkonem 2 x 250W / 8Ω. Je určen jako koncový zesilovač pro doplnění všech high-end předzesilovačů, ale především jako partner odpovídajícího předzesilovače PRE60. S komponenty řady 60 navazuje značka Primare na kultovní hudební systémy v kategorii high-end novými přístroji s nápadným dvoubarevným předním panelem. Mohutnost, síla, nekompromisní kontrola libovolných reproduktorových soustav. Nejvyspělejší stereofonní koncový stupeň Primare nabízí zvukové absolutorium kategorie high-end, stále však v elegantním, neotřelém designu s prvky unikátní severské architektury. Technická specifikace odráží maximalistický přístup k návrhu přístroje, nabízí zcela impozantní hodnoty. Schopnost dodat krátkodobě až 2600VA, obrovská filtrační kapacita, plně symetrické zapojení, vše kompletováno s cílem uspokojit i ty největší zvukové gurmány. Vítejte v nejvyšším patře high fidelity

Na objednávku
209 990 Kč
9 318,82 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Základní vlastnosti
A60 je navržen jako partner s vysokým výkon a velmi nízkým zkreslením pro předzesilovač PRE60, nebo jako výkonnový zesilovač pro vícekanálové audio procesory. Použitá technologie UFPD zajišťuje přirozeně rychlý, čistý, jasný a agilní zvuk v širokém kmitočtovém rozsahu. Ekologicky je A60 mnohem lepší než běžné konstrukce zesilovačů ve třídě A / B. Je velmi účinný bez generování nadměrného tepla. Tím, že přístroje hudebního systému řady 60 kombinují tradiční design, kvalitní provedení a analogové obvody s nejpřesnějším digitálním zpracováním, dosahují proti řadě 30 významný kvalitativní posun nahoru a přináší v sortimentu přístrojů značky Primare novou vrcholnou audiofilní úroveň.

Audiofilní topologie
Koncový zesilovač A60 je osazen čtyřmi diskrétními UFPD zesilovače (dva na kanál) v symetrickém uspořádání. Precizní provedení masivní skříňky je ze silné legované oceli s předním 15 mm silným hliníkovým předním panelem která poskytuje přístroji pevnost, tuhost, a stínění elektronickým obvodům. Rovněž účinně  tlumí případné vibrace z externího zdroje. Každý kanál obsahuje nesymetrické RCA-Cinch a symetrické Neutrik XLR vstupy. Stejně vysoce kvalitními terminály - WBT Nextgen jsou osazeny výstupy pro reproduktory.
Významými rysy konstrukce A60 použití diskrétně osazeného spínaného napájecího zdroje s vysokým výkonem - až 2600 VA  špičkového výkonu, čtyř vrstvé desky plošných spojů s integrovanými chladiči osazené vynikajícími 1% MELF odpory, velmi krátké cesty signálu a optimalizované zemní spoje pro nejlepší hudební výkon. A60 je plně chráněn proti DC nebo přehřátí automatickým odpojením výstupu reproduktoru. Vniřní kabeláž propojující elektronické obvody s konektory požívá  kabely Van Den Hul SCS12.

Velice Rychlý Výkonnový Zesilovač Třídy D (UFPD) 
Použití spínaného režimu u výkonové elektroniky získává stále více na popularitě díky jeho nižší spotřebě energie, a také jako možnosti jak zabudovat více zesilovacích kanálů do standardní přístrojové skříňky. Bohužel zesilovače třídy D a jejich spínané napájecí zdroje mají tradičně špatnou pověst v kvalitě zvuku, protože je velmi obtížné přes ně přenést plnohodnotný  "hi-fi" signál. Hlavní problém klasických zesilovačů ve třídě D je jejich výstupní filtr, který mění vlastnosti výstupu podle zatížení, které nejsou kompenzovány dostatečnou zpětnou vazbou. Neschopnost poskytnout dostatek zpětné vazby a vypořádat se s dynamickými změnami v impedanci reproduktorů přes celý audio rozsah, stoupá u zesilovačů v "klasické" třídě D  zkreslení zvuku (THD) s frekvencí. Zatímco zpočátku velmi dynamický a živý zvuk může při dlouhodobém poslechu znít únavně zvláště u složitých zátěží, jako jsou vícepásmové reprosoustavy.
Konstrukce UFPD (Ultra-Fast Power Device) zajistí audiofilní vlastnosti pro zesilovač ve třídě D. Jedná se o konstrukci zesilovače třídy D, která má konzistentní hodnotu zpětné vazby 26dB v celém zvukovém pásmu a je stabilní i daleko za celým zvukovým spektrem. To jde sice docela snadno dosáhnout u konvenčních analogových lineárních zesilovačů, ale mnohem obtížnější u spínaných zesilovačů.
Místo standardně oddělených obvodů pro zesilovač a filtr, konstrukce UFPD  integruje oba obvody do jednoho celku, a reakce zpětné vazby je tak mnohem rychlejší a přesnější. Zesilovač s technologií UFPD aktivně přizpůsobuje zisk smyčky a udržuje celou smyčku stabilní během provozu, v limitaci i při proudovém omezení. Obvod snímá a kompenzuje změny na výstupu filtru přesným stupněm zpětné vazby. Toto adaptivní řízení zajistí několik dalších dB zisku ve smyčce přes celé audio pásmo a udržuje výkon bez ohledu na proměnné zatížení.
Technologie UFPD zachází se všemi signály stejně, bez ohledu na jejich frekvenci nebo rychlost přeběhu, a má schopnost úplně potlačit rezonanci filtru. V důsledku toho je dosaženo velmi nízké THD na všech frekvencích. S velmi širokým frekvenčním pásmem nezávislým na zatížení je zesilovač s UFPD schopen zajistit přesnou kontrolu jakékoliv reprosoustavy.

Napájecí Zdroj PFC
Ačkoli spínané napájecí zdroje nemají dobrou pověst z hlediska rušení a spolehlivosti, jejich teoretické výhody jsou dobře známy. Napájení přístroje může být přesně regulováno v závislosti na aktuální spotřebě z napájecí sítě. Vyznačují se i vysokou účinností a absencí proudových špiček, protože energie ze sítě je odebíraná během delší doby sinusového průběhu. Pro napájení digitálních zesilovačů s UFPD používá firma Primare zdroj s technologií PFC (Power Factor Control). Napájecí zdroj sice pracuje v pulzním režimu, ale řízením odebíraného proudu z napájecí síťě ve shodě s její frekvencí i fází, se vůči ní chová jako reálná zátěž. Proto i když zesilovač odebírá ze sítě i 1000W, neovlivňuje to funkci dalších zařízení v místnosti. Systém spínání obsahuje nižší množství harmonických frekvencí a tím i nižší elektromagnetické rušení - EMI a tak poskytuje větší čistotu napájení pro provoz zesilovače

Technické parametry

Celkové harmonické zkreslení < 0.02% ( 250W, 8Ω)
< 0,002% (10W, 8Ω)
Odstup signálu od šumu 105 dBV (20 Hz - 20 kHz)
Výstupní výkon (stereo) 2 x 250 W / 8Ω (max 610 W)
2 x 500 W / 4Ω (max 1230 W)
Výstupní impedance 0,01Ω
Zisk 26 dB nesymetrický vstup
20 dB symetrický vstup
Frekvenční rozsah 20Hz-20kHz -0,5dB
Vstupy 2 x RCA nesymetrický analogový vstup
2 x XLR symetrický analogový vstup
1x 12V Trigger vstup
Vstupní impedance 20 kΩ
Příkon St.by/provoz 0,5 W/32 W
Rozměry ( š x v x h ) 430 x 105 x 385 mm
Hmotnost 15,5 kg
Provedení černá/titan

Máte dotazy? Napište nám ...