NAD D 3020 V2 - černá
 • Doprava zdarma

NAD D 3020 V2 - černá

Výrobce: NAD

Nová verze hybridního digitálního zesilovače 2 x 30 W / 8 Ω, s DAC převodníkem. Maximální dynamický výkon 150 W/ 2 Ω. Výkonný oddělený sluchátkový zesilovač, Bluetooth music streaming, vstup pro gramofon s MM přenoskou, analogový linkový vstup RCA-Cich, optický a koaxiální digitální vstup s podporou 24bit/192kHz, výstup na subwoofer, korekce bass EQ, dálkové ovládání. Základní funkce jdou ovládat DO televize (po jednoduchém naprogramování) a tak může spolu s příslušnými reproduktory sloužit i jako základ malého domácího AV systému s kvalitním zvukem.

Barevné varianty
Na objednávku
14 990 Kč
621,92 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Zesilovač s novou technologií

Zesilovač využívá ve výkonnové části digitální technologii nizozemské společnosti Hypex s názvem Ncore®, která je držitelem patentu této velmi vyspělé technologie zesilovače třídy D. Tato technologie (UCD), je samo-oscilační a používá proměnnou modulační frekvence na základě provozních podmínek. Ncore® je první třídy D zesilovač který se nejen přibližuje nejlepším lineárním zesilovačům, ale kvalitou zvuku je v každém aspektu překonává. Tato velice jednoduchá konstrukce je velmi optimalizovaná a přitom dosahuje měřitelně i subjektivně neuvěřitelného výkonu. Čistá elegance tohoto konceptu přilákala pozornost technického ředitele NADu Bjorn Erika Edvardsena. Hypex poskytnul licenci na svůj patent a NAD výkonnový modul dále vylepšil. Výměna výstupních tranzistorů FET a rekonstrukce výstupní filtrační cívky pro nížší sycením jádra umožnila dosáhnout větší výstupní proud do nízkoimpedanční zátěže.
"Tvrdý" napájecí zdroj pracuje ve spínaném režimu a synchronní (aktivní MOSFET) usměrňovač eliminuje kolísání napájení. Napájení využívá nejnovější variantu firemního exkluzivního obvodu NAD Powerdrive™,který řídí napájecí napětí podle skutečného zatížení. To umožňuje dosáhnout krátkodobě dosáhnout i velmi vysokých výkonnových špiček bez známek zkreslení nebo nestability a zároveň zabraňuje tepelnému přetížení a následnému vypnutí přístroje. V kombinaci s přesně navrženým omezením se D 3020 jeví jako mnohem výkonější, než ve skutečnosti je. Tento zesilovač překvapí velmi malými rozměry, vysokou účinností a schopností kontroly i nad reprosoustavami se složitými výhybkami. • Zesilovač s výkonem 2 x 30 W / 8 Ω, 0,01 %THD
 • > 100 W dynamického výkonu / 4Ω
 • Streamování hudby přes Bluetooth aptX
 • Vstup Phono pro gramofon s MM přenoskou
 • Výstup Preamp pro daší připojení (koncový zesilovač, aktivní reproduktory)
 • Optický a koaxiální digitální vstup
 • Linkový vstup
 • Výstup pro subwoofer
 • Optimalizovaná basová korekce Bass EQ pro zlepšení basů u malých reproduktorů
 • Optický vstup pro zvuk z TV s automatickým zapnutím zesilovače
 • Po jednoduchém naprogramování lze ovládat hlasitost DO od televize
 • Samostatný zesilovač pro sluchátka
 • Dálkový ovladačPRE / DAC funkce a možnosti
Pre / DAC je vybaven minimem funkcí a místo toho se zaměřuje na zvukový výkon. To je pochopitelné vzhledem k tomu, že většina digitálních zdrojů má k dispozici rozsáhlé možnosti korekcí pro vyladění zvuku, které provádí v digitální formě. Protože se předpokládá, že zesilovač bude bude často používán s menšími reproduktory které mají omezené rozšíření basy, je opět vybaven firemní korekcí BassEQ se zdvihem 6 dB na středním kmitočtu 80 Hz a nízkým Q. Ten přidává jen správné množství basů malým regálovým reproduktorům bez změny zbarvení zvuku. Pro větší posílení basů je k dispozici výstup pro aktivní subwoofer. Pro ovládání hlasitosti jsou v předzesilovači použity součástky extrémně vysoké kvality, které jsou téměř identické s těmi které používají oddělené předzesilovače za více jak 10 000 $. V analogových obvodech jsou použity vynikající operační zesilovače LM 49860. DAC má dynamický rozsah 114 dB, a pro docílení nízkého zkreslení a vysokého odstupu šumu používá do dvou kanálů spojené výstupy osmikanálového obvodu od Cirrus Logic.

Možnosti propojení
U D 3020 je vybaven firemním obvodem pro bezdrátové streamování z chytrých zařízení nebo počítače pomocí Bluetooth. 3020 dokonce podporuje nejvyšší kvalitu zvuku Bluetooth aptX, který se stává stále více populární pro svou vynikající kvalitu zvuku a nízkou spotřebu energie ve srovnání s Wi-Fi. Pro drátové připojení k počítači je "asynchronní" USB vstup s podporou formátů s vysokým rozlišením HD studio 24 bit/96kHz.s cílem zajistit co nejnižší jitter (chyby časování) z notoricky nestabilního audio výstupu počítače. Tento vstup umožňují plný přístup ke zdrojům digitální hudby jako jsou iTunes, Pandora, Spotify a mnoho dalších.
Optické a koaxiální digitální vstupy umožní připojit další digitální zařízení, jako jsou hudební streamery, přehrávače disků a televizory. Nechybí ani vstupy pro analogové zdroje zvuku. Přepínání vstupů je tiché a aktivuje se měkkým dotykovým tlačítkem. Součástí výbavy je i jednoduchý ovladač IR dálkového ovládání s přepínáním vstupů, ovládáním hlasitosti a Mute. Přijímač dálkového ovládání lze naprogramovat na ovladač TV.
Kvalitní poslech na sluchátka umožní samostatný vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač.
Další rozšíření systému umožňuje výstup pro subwoofer s kompletní elektronickou výhybkou. Přidání subwooferu dramaticky zvyšuje výkon systému tím, že D 3020 dodává celý výkon do středobasových a výškových reproduktorů, zatímco vysoký výkon potřebný pro hluboké frekvence je přenechán aktivnímu subwooferu.
Výkonnová charakteristika
Původní 3020 měl uvádený kontinuální (RMS) výkon 20 W (ve skutečnosti to mohlo být 28W) ) do 8 Ω, při zkreslení THD/IM TIM 0,03% v pásmu od 20Hz do 20kHz. Jeho dynamický výkon byl ale 40W/8 Ω, 68W/4Ω nebo dokonce 72W/2Ω. Malé zesilovače v této době mohli pracovat do nejmenší impedance pouze 4 Ω a měly velké zkreslení při jakékoliv zátěži ;pod 6 Ω!
Podle těchto měřítek má D 3020 parametry nesrovnatelně lepší. Kontinuální jmenovitý výkon 30W (typicky 40W) do 8 nebo 4 Ω při zkreslení THD/IM/TIM 0,004% v pásmu od 20Hz do 20kHz. Dynamická síla je úžasná 60W do 8 Ω, 100W do 4 Ω a 165W;při zátěži 2  Ω.
Jak jejich zvuk porovnat?
Bjorn Erik Edvardsen prohlásil "D 3020 hraje nepochybně hlasitěji a čistěji zejména při zátěži reproduktory s nízkou impedancí. Má mírně pevnější basy, hladší středy a lepší definici a větší přesnost v oblasti výšek. To je to, co očekávám, že budete slyšet.Design

Svým provedením vybočuje zesilovač D 3020 z běžného designu audio systémů. Díky malým rozměrům se dá umístit prakticky kamkoliv kde je potřeba. Na stůl, na polici na knihy, na pracovní plochu nebo na okenní parapet. David Farrage z DF-ID využil podněty z originálu 3020 ke zcela novému a svěžímu provedení. Stejně jako se snaží zaujmout svým zvukovým projevem, snaží se zaujmout i vizuálně. Elegantní solitérní provedení s měkkým bočnicemi a lesklým předním a horním panelem. Materiály a mechanické konstrukce jsou z 21. století a je znát i úsilí o snížení dopadu na životní prostředí od výroby až po recyklaci. Automatický přechod do pohotovostního režimu s nízkým odběrem energie < 0.5W přispívá ke snížení dopadu na životní prostředí.
Nastavení nového standardu pro cenově dostupný kvalitní zvuk
Zesilovač s tímto výkonem je unikátní na trhu přeplněném mizernými reproduktory a reproduktory s technologií Bluetooth. Svou schopností dodávat výkon i vysoce kvalitním reproduktorům, které si každý může vybrat podle chuti nebo rozpočtu otevírá nový svět pro současnou hudbu milující generaci. Pojem "systém evolution "stojí v ostrém kontrastu k jednorázovému konzumu. D 3020 nedříve zlepší zvuk do sluchátek studentů, později jim umožňují přidat kvalitní reproduktory ve svém prvním bytě, a pak přidat subwoofer, když si koupí dům. Je předpoklad že stejně jako tisíce původních 3020, které jsou používány dodnes, bude D 3020 určitě poskytovat radost z hudby digitální generaci ještě v roce 2048.

Technické parametry

Výstupní výkon 2 x 30 W / 8 Ω
IHF dynamický výkon 2 x 65 W / 8 Ω
2 x 105 W / 4 Ω
2 x 150 W / 2 Ω
Celkové harmonické zkreslení < 0,01 % (1W,4/8 Ω)
Činitel tlumení > 300 (8 Ω, 20 Hz - 6,5 kHz)
Max. špičkový výstupní proud > 18 A (1 Ω, 1 ms)
Vstupy 1 x Phono MM
1 x Linka
1 x BT (aptX)
1 x koaxiální S/Pdif
1 x digální optický S/Pdif - TosLink
1 x Trigger 12V
Výstupy 1 x reproduktory
1 x sluchátka
1 x pre out
1 x subwoofer
Podpora formátů do 24 bit/192 kHz
Citlivost 250 mV Linka (30 W / 4 Ω)
1,15 mV Phono (0,5 V pre out) 
Maximální vstupní napětí (0,1 % THD)  > 5,5 V (Linka)
> 90 mV rms (Phono)
Odstup signálu od šumu > 98 dB (A, 0,5 V in, 2 W)
> 82 dB Phono (200 Ω)
Frekvenční rozsah 20 Hz - 20 kHz (±0.3 dB)
Přeslechy > 75 dB (1 kHz)
> 70 dB (10 kHz)
Korekce Bass EQ + 6 dB / 80 Hz
Spotřeba st.by < 0,5 W
Hmotnost 1,4 kg
Rozměry (š x v x h) 58 x 186 x 219 mm 

Máte dotazy? Napište nám ...