Musical Fidelity M6x DAC - černá
  • Doprava zdarma

Musical Fidelity M6x DAC - černá

Výrobce: Musical Fidelity

Jsou použity dva čipy ES9038Q2M pro duální mono zvuk. Funkce "Time Domain Jitter Eliminator" má za následek vynikající výkon SNR a THD+N. Upsampling lze nezávisle zapnout nebo vypnout. 16jádrové procesory XMOS a CPLD MAX II Altera a nové digitální filtry umožní zpracování MQA. Jednotlivé výstupy RCA a symetrické XLR výstupy mají každý svůj vlastní výstupní buffer. Prostřednictvím  konektorů XLR  můžete použít pně symetrický výstup.

Barevné varianty
Skladem
53 990 Kč
2 248,38 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

M6x DAC
Nejnovější konvertor Musical Fidelity je vítěznou kombinací spolehlivé použitelnosti, široké kompatibility souborů a dokonalého výkonu, který upřednostňuje jakýkoli hudební žánr."HI-FI NOVINKY 06/2022"
Tento samostatný DAC nabízí vynikající kompatibilitu souborů, zajišťuje kvalitu sestavení a zvukový výkon, který vás přiměje vyhrabat staré oblíbené hudební soubory. Vřele doporučujeme "VÝBĚR DOMÁCÍHO KINA 08/2022"
Svou přesností, rozlišením detailů a kombinovanou „úderností“ dokáže tento malý stroj, vážící necelých sedm kilogramů, zahambit v poslechové místnosti i konkurenty, kteří jsou méně flexibilní a přitom stojí třikrát tolik “STEREO 08/2022"
Náš M6x DAC je novým milníkem v historii Musical Fidelity DAC. Jeho předchůdce, M6s DAC, byl jedním z prvních, který používal uznávanou ESS 32bitovou architekturu HyperStream II DAC. S DAC M6sR jsme pokračovali ve vylepšování firmwaru a přidali několik dalších vylepšení kvality. DSD bylo nyní snazší, měli jsme plnou podporu Roon a byly aktualizovány vstupy a výstupy, aby udržely krok s rychle se měnícím digitálním zvukem. A další velká věc: DAC M6sR se nyní vyráběl v EU!


Technický popis

S M6x DAC jsme šli ještě dále. Na základě našich znalostí a zkušeností s čipy Sabre ESS jsme je upgradovali na novější ES9038Q2M a nyní dva z nich používáme v režimu duálního diferenciálu pro nedotčený duální mono design. Zahrnutí funkce Time Domain Jitter Eliminator má za následek vynikající výkon SNR a THD+N s neuvěřitelně detailní přechodovou odezvou. Mezi další pokroky v sekci DAC patří převzorkování a přetaktování. Upsampling lze nezávisle zapnout nebo vypnout. 16 jádrové procesory XMOS a CPLD MAX II Altera zajišťují vždy dostatek prostoru pro tyto operace, nové digitální filtry a zpracování MQA. Jednotlivé výstupy RCA a symetrické XLR výstupy mají každý svůj vlastní výstupní buffer. Prostřednictvím konektorů XLR si můžete vychutnat design plně diferenciálního zesilovače umožňující plně vyvážený výstup. Oba výstupní stupně poskytují vynikající kvalitu zvuku, vykazují velmi nízký šum, velké kolísání výstupního napětí a vysoký proudový pohon. Vynikající šířka pásma zesílení a velmi rychlá rychlost přeběhu vytvářejí výjimečně nízké zkreslení.


Super tiché a výkonové transformátory

M6x DAC ukazuje vývoj našich super tichých výkonových transformátorů. Zásuvky průmyslové třídy s EMI filtrem a DC blokátorem zastavují rušení a eliminují hučení transformátoru. Zapouzdřený toroidní transformátor s nízkou saturací jádra je ideální pro audio aplikace a zvláště perfektní pro digitální audio a to díky extrémně nízkému elektromagnetickému záření.


Návrh a rozvržení PCB

Digitální převodníky ve srovnání s analogovými zesilovači představují své vlastní konstrukční výzvy. Pracují v různých oblastech, mají své vlastní požadavky a je třeba s nimi tak zacházet. Požadavky na napájení jsou jedinečné a řešení navržená pro zesilovače nebudou při spárování s digitálními obvody vykazovat podobné výsledky. Ve společnosti Musical Fidelity jsme vždy drželi design a uspořádání desek plošných spojů na nejvyšších standardech. Nejsme zastánci okázalého designu desek jen kvůli vzhledu. Design a rozvržení je třeba přizpůsobit každé aplikaci, dobře měřit "A" zvuk podle představ. Teprve potom jsme udělali svou práci.


Sluchátkový zesilovač

Architektura AB zesilovače s proudovou zpětnou vazbou a s funkcí vestavěného sluchátkového zesilovače poskytuje nadstandardní  šířku pásma, extrémně nízký šum a dynamický velký rozsah, až 128 dB. Proud podle potřeby na výstupu umožňuje zesilovači reagovat rychle a lineárně a když je náhle zapotřebí velké množství výstupního výkonu, může zesilovač reagovat extrémně rychle, aniž by zvyšoval hladinu šumu systému a degradoval odstup signálu od šumu. Frekvenční odezva nezávislá na zisku umožňuje využít celou šířku pásma zesilovače v širokém rozsahu nastavení hlasitosti.


Mechanická konstrukce

Při vývoji M6x DAC jsme věnovali pozornost každému aspektu. Tím jsme dosáhly neuvěřitelných technických parametrů zvuku a transparentnosti. Mechanická konstrukce je v tradici Musical Fidality nekompromisně tuhá a pevná. Přední a boční panely jsou vyfrézovány z extrudovaných hliníkových profilů. Exteriér pak vypadá čistě a nezničitelně, ale také chrání vnitřek před vnějším elektromagnetickým polem a tím i zbytek vašeho HiFi zařízení. Nepřítomnostvelkého displeje na předním panelu tento efekt jen zvyšuje, protože potřebný výřez by vše komplikoval.


Hudební věrnost

Hudební puristé, kteří prostě chtějí mít pocítit komunikace mezi posluchačem a umělcem jej zde nenajdou, ale zažíjí hudbu a pouze hudbu. Rozbalte M6x DAC, opatrně jej připojte kabelem, nechte jej ve standardním nastavení a pocítíte okamžitou hudební integraci. Zvuk je sladký a čistý; výšky jsou zcela bez chyb a rozšířené. Spodní frekvence znějí  nekonečně s hmatatelnou basovou dynamikou. Při změně konfigurace se změní M6x DAC na výkonný nástroj pro odborníky, což ji povyšuje do vlastní ligy. Prozkoumejte zvukovou scénu s převzorkováním nebo bez něj a zjistěte, jak hluboko jste do hudby vtaženi. Vyberte si mezi 7 různými digitálními filtry a kompletním převzorkováním, které tyto filtry deaktivuje. Úplné dekódování MQA se provádí na hardwaru DAC M6x. Vstup USB třídy 2.0 přijímá vzorkovací frekvence PCM až do 768 kHz a 32 bitů. Podpora DSD jde až do DSD256 přes DoP a nativní DSD512. Vstupy S/PDIF akceptují stereo PCM vzorkovací frekvence až 192 kHz / 24 bitů a zahrnují plnou podporu MQA! Podpora DSD jde až do DSD256 přes DoP a nativní DSD512. Vstupy S/PDIF akceptují stereo PCM vzorkovací frekvence až 192 kHz / 24 bitů a zahrnují plnou podporu MQA! Podpora DSD jde až do DSD256 přes DoP a nativní DSD512. Vstupy S/PDIF akceptují stereo PCM vzorkovací frekvence až 192 kHz / 24 bitů a zahrnují plnou podporu MQA!


Technické parametry

DAC Circuit 32bit hypestream II
Jitter <12 pikosekund
Linearita <±0.4dB / -130dB
Frekvenční odezva


-0,1dB při 10Hz, 0dB při 1kHz, -0,4dB při 20kH

Separace kanálů >130dB (10Hz @ 0dBFS)
Odstup signál/šum >120dB "A" -wtd 1kHz @ 0dBFS
Celkové harmonické zkreslení <0.0005% (1kHz @ 0dBFS)
Sluchátkový zesilovač 1,5W / 32Ω (10-600Ω výstupní impedance)
celkové harmonické zkreslení >115dB
frekvenční odezva +0,1, -0,4dB 20Hz až 20kHz
Digitální vstupy 1x Coaxiální (24bit / 192kHz)
2x Optický (24bit / 96kHz)
1x USB typu B třídy 2 až 32 bitů 768 kHz (stereo PCM + MQA), DSD 256 (stereo DoP), DSD512 (stereo nativní)
1x AES/EBU, až 24bit 192kHz (stereo PCM + MQA
Analogové výstupy 1x RCA Cinch
1x XLR
1x 6,3mm Jack (sluchátka)
Příkon

20W 

Rozměry ŠxVxH

440 x 100 x 390 mm

Hmotnost(vybalený, zabalený)  6,9 kg

Máte dotazy? Napište nám ...