Marantz PM-12SE - černá
 • Doprava zdarma

Marantz PM-12SE - černá

Výrobce: Marantz

Stereofonní integrovaný zesilovač s výkonem 2 x 100 W / 8 Ω ze speciální série. Používá řadu technologií z top modelu Marantz PM-10. Navazuje na rerefenční model z limitované série PM-KI Ruby. Signálové obvody jsou osazeny pouze diskrétními součástkami a konstrukce je důsledně rozdělena na předzesilovač a koncové zesilovače včetně samostatných napájecích zdrojů.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
73 490 Kč
3 182,96 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Integrovaný zesilovač ze speciální edidice Marantz PM-12SE

Přístroje s kvalitním HiFi zvukem navrhuje a vyrábí MARANTZ více než 65 let. Řadu let se na vývoji, zvukovém ladění a testování přístrojů podílel Ken Ishiwata, jehož odborné znalosti byli využity u čtyřiceti přístrojů. Zesilovač PM-12SE byl vyvinut a vyladěn zkušeným technickým týmem navazující na předchozí zkušenosti v konstrukci a výrobě špičkových audio komponentů. Dva zesilovací obvody plně osazené diskrétními součástkami se zcela samostanými napájecími obvody pro předzesilovač a výkonový zesilovač. Koreční předzesilovač Marantz Musical Premium Phono EQ pro gramofon s přenoskou MC nebo MM s obvody Marantz HDAM pro čistý a vysoce kvalitní zvuk. Precizní dvouvrstvé šasi odolné proti vibrací má silné hliníkové díly včetně předního panelu.


 • Přístroj byl navržen a rozsáhle vyladěn konstručním týmem značky Marantz
 • Při návrhu a ladění byly využity zkušenosti za šedesát pět let konstrukce a výroby přístrojů audiofilní kategorie.
 • Předzesilovač s vysokým rozlišením využívá firemní zesilovací moduly HDAM
 • Koncové stupně ve třídě D jsou odvozeny od vlajkové lodě značky Marantz - zesilovače PM-10
 • Vysoký výkon 200 + 200 W / 4 Ω
 • Plně osazený diskrétními součástkami
 • Zcela oddělené napájecí obvody pro předzesilovač a koncový stupeň redukují možné interference
 • Napájení předzesilovače ze zvlášního toroidního transformátoru zajišťuje průzračný a přesný zvuk
 • Návrh proudové zpětné vazba využívá nově vyvinutý širokopásmový obvod
 • Firemní obvody Marantz HDAM SA3 pro čistý signál a optimální dynamiku
 • Vstup pro přenosku MM/MC s novým korekčním předzesilovačem
  Marantz Musical Premium Phono EQ osazeným diskrétními součástkami
 • RCA Cinch konektory pro CD a Phono z vysoce čisté, silně poniklované mědi
 • Extra kvalitní firemní reproduktorové terminály poměděné vysoce čistou mědí
 • Lineární regulace hlasitosti s novým elektronickým řídícím systémem
 • Vysoce kvalitní mechanická konstrukce s dvouvrstvým poměděným šasi,
  horní panel z 5 mm silného hliníku, a masivní hliníkové čelo
 • Vysoce kvalitní, pečlivě vybírané součásky na místech důležitých pro zvuk,
  Schottkyho diody s ultra nízkým závěrným proudem, nízkošumové komplementární tranzistory
  vysoce kvalitní rezistory, nově vyvinuté elektrolytické kondenzátory, slídové a svitkové kondenzátory
  třídy audio grade
Čistě Analogová Konstrukce

Čistě analogová koncepce zesilovače PM-12SE přispívá svoji topologií k redukci šumu a rušení. Proto bylo snahou vývojového týmu toto čisté analogové prostředí v zesilovači maximálně zachovat a vyloučit možné interference zvukového signálu procházejících zesilovačem s vysokofrekvenčním rušením od digitálních převodníků. Zesilovač je proto navžen bez D/A převodníku, který implementován přímo do Super Audio CD přehrávače SA-12SE.


Pečlivě Vybírané Komponenty

Značka Marantz je pověstná výběrem těch nejlepších komponentů pro své přístroje v řadě Premium. Není tajemstvím, že pro zesílení analogových signálů Marantz nepoužívá ani ty nejrenomovanější integrované operační zesilovače, ale vlastní obvody HDAM, což jsou miniaturní moduly postavené na bázi výhradně diskrétních součástek. Tyto moduly byly navrženy a optimalizovány na základě náročných a dlouhodobých poslechových testů ve specializovaných institutech v Evropě a Japonsku. Při vývoji jsou všechny součásti přístrojů pečlivě vybírány, testovány a ověřovány zvukovými techniky společnosti Marantz tak, aby byl zajištěn dokonalý zvuk při každém poslechu. Za rozsáhlým a pečlivým zvukovým laděním je skryto letité tajemství nádherně znějících zesilovačů Marantz.


Zesilovací Moduly Marantz HDAM

Pro zesílení zvukového signálu vyvinul Marantz zesilovací moduly osazené diskrétními součástkami nazvané HDAM - Hyper Dynamic Amplifier Modul, které zesilují zvukový signál místo běžně používaných integrovaných operačních zesilovačů. Moduly osazené vybranými miniaturními diskrétními součástkami povrchové montáže (SMD), mají zrcalově rozmístěné obvody pro levý a pravý kanál, krátké signálové a napájecí cesty. Svými vlastnostmi dramaticky překonávají i nejlepší integrované operační zesilovače v rychlosti přeběhu (SR) a v odstupu užitečného signálu od šumu.


Optimální Počet Vstupů a Výstupů

Kromě vstupu Phono pro gramofon s MC nebo MM přenoskou a vstupu pro SACD/CD přehrávač disponuje PM-12SE dvěma vstupy pro další přístroje s linkovou úrovní. Dvě dvojice vstupů / výstupů pak počítají s možností připojení záznamových zařízení nebo dalších zdrojů signálu. Všestrannost PM-12SE zvyšuje přímý vstup do koncových zesilovačů, které umožňují jeho využití jako samostatného výkonového stereo zesilovače v režimu bi-amping nebo v rozsáhlejších zvukových sestavách.


Phono Vstup Marantz Musical Premium Phono EQ

Vstup pro gramofon s MC nebo MM přenoskou má zjednodušenou signálovou cestu pro dosažení optimální kvality zvuku z gramofonu. Korekční předzesilovač Marantz Musical Premium Phono EQ v zesilovači PM-12SE umožňuje připojit gramofon s MM (pohyblivý magnet) přenoskou. Pro zesílení signálu z MC (pohyblivé cívky) přenosky s nízkým výstupním napětím je k dispozici vestavěný předzesilovač (MC head amplifier). Pro docílení nízkého zkreslení a vysoké čistoty signálu nejsou v signálové cestě použity běžně používané oddělovací kondenzátory.


Přesné a Vysoce Kvalitní Řízení Hlasitosti

Pro docílení co nejlepší separace kanálů, co největšího dynamického rozsahu, minimálního zkreslení a řízení hlasitosti klasickým knoflíkem, je u zesilovače použita nově vyvinutá elektronická regulace hlasitosti využívající nejnovější integrované obvody pro řízení hlasitosti. Její zásluhou dosahuje PM-12SE nejlepší separace kanálů ve své třídě.


Koncové Zesilovače s Proudovou Zpětnou Vazbou a Symetrickým Uspořádáním 

V zesilovacích obvodech Marantz je použitá proudová zpětná vazba pro dosažení vysoké přenosové rychlosti a širokého přenášeného pásma, které odpovídá požadavkům technologie Super Audio Hi-res. Minimální impedance v obvodu proudové zpětné vazby vytváří velmi nízký fázový posun a tak snižuje potřebu na fázovou korekci záporné zpětné vazby (NFB). Signálová cesta s minimálními kompenzacemi pak zaručuje vysokou průchodnost signálu a vynikající přechodovou odezvu. Tím je dosaženo skvostné transparentnosti zvuku v celé šířce pásma. Na rozdíl od konvenční topologie napěťové zpětné vazby je výkonový zesilovač s proudovou zpětnou vazbou necitlivý na zatížení reproduktory s problematickou impedancí.
PM-12SE využívá osvědčené konstrukční prvky vlajkové lodi Marantz PM-10. Využívá řadu vylepšení pro dosažení potřebného výkonu i do výkonově náročných reprosoustav při zachování co nejčistšího zvuku. Výkonový stupeň poskytuje 2 x 100 W do zátěže 8 Ω, a bez problémů zvládne i reprosoustavy se jmenovitou impedancí 4 Ω, do které dodá až 2 x 200 W. Pro zachování čistoty signálu a stability zvuku jsou samostané moduly koncových zesilovačů pro levý a pravý kanál připojeny přímo na základní desku u zadního panelu.


Samostatný Výstup pro Sluchátka

Výstup pro sluchátka používá samostatné zesilovače s moduly HDAM osazené diskrétními součáskami. Výstup pro sluchátka tak poskytuje vynikající, vysoce věrný zvuk se širokou škálou typů a impedancí sluchátek včetně nízkoimpedančních.


Systémové Dálkové Ovládání

S přístrojem je dodáván elegantní hliníkový dálkový ovladač, který slouží nejen pro zesilovač PM-12SE, ale i pro SACD přehrávač SA-12SE. PM-12SE je také vybaven vstupními a výstupními konektory systémového dálkového ovládání pro větší flexibilitu konfigurace dálkového ovládání.


Navržen pro Špičkový Výkon

Integrovaný zesilovač PM-12SE, stejně jako SACD přehrávač SA-12SE jsou navrženy podle nejvyšších standardů. Pro eliminaci vlivu mechanických vibrací a elektrického rušení mají masivní, dvouvrstvé poměděné šasi. Oba přístroje mají masivní přední panel vyrobený silného hliníkového nemagnetického profilu a horní víko z hliníkové desky o úctyhodné tloušťce 5 mm pro eliminaci případných interferencí.
Zesilovač má silně poniklované měděné vstupní terminály pro CD a Phono, a originální, vysoce kvalitní reproduktorové terminály Marantz vyrobené z mědi o vysoké čistotě, které zajišťují ten nejlepší možný přenos signálu.


Technické parametry

Výstupní výkon 2 x 100 W / 8 Ω (1 kHz, 0,05 % THD)
2 x 200 W / 4 Ω (1 kHz, 0,1 % THD)
Celkové harmonické zkreslení 0,005 % (1 kHz, 100 W / 8 Ω)
Frekvenční rozsah 5 Hz - 50 kHz (± 3 dB)
Činitel tlumení 500 (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz)
Vstupy 5 x linka (CD, 2 x Line, 2 x Recorder)
1 x Phono (MM, MC)
1 x Power Amp
1 x IR IN
1 x ovládací sběrnice F.C.B.S
Vstupní citlivost a impedance 250 µV / 100 Ω Phono MC
2,3 mV / 39 kΩ Phono MM
220 mV / 13 kΩ CD, Line, Recorder
1,1 V / 13 kΩ Power amp
Maximální vstupní napětí 8 mV Phono MC
80 mV Phono MM
Přesnost RIAA korekce ± 0,5 dB (20 Hz - 20 kHz)
Odstup signálu od šumu 107 dB CD, Line, Recorder
75 dB Phono MC (0,5 mV)
88 dB Phono MM ( 5 mV)
Výstupy 1 x výstup pro reprosoustavy
1 x výstup pro sluchátka
2 x výstup Recorder
1 x IR OUT
1 x F.C.B.S OUT
Tónové korekce ± 6 dB Basy (50 Hz)
± 6 dB Výšky (20 kHz)
Příkon max./ st.by 130 / 0,2 W
Rozměry ( šx v x h) 440 x 123 x 453
Hmotnost 15,3 kg
Provedení černá
zlatá
Příslušenství Dálkové ovládání RC005PMSA
Instrukční manulál
Síťový kabel

Máte dotazy? Napište nám ...