Klipsch RP-8060FA II - černá
 • Doprava zdarma

Klipsch RP-8060FA II - černá

Výrobce: Klipsch

Největší model sloupové reprosoustavy s integrovaným reproduktorovým modulem pro výškové kanály Dolby Atmos z nové vylepšené řady Reference Premiere. Je osazena dvojicí nových středobasových reproduktorů o průměru 205 mm s kerametalickou membránou a brzdícím Fadayovým kroužkem. Nový výškový systém LTS s ventilovanou titanovou membránou a novým zvukovodem Tractrix 90°x 90° ze silikonového kompozitu. Nové uspořádání příček rozděluje vniřní objem ozvučnice na dvě samostatné komory, které poměrně masivní skříň ještě více vyztužují. Z komor vyúsťují na zadní straně dva bassreflexové rezonátory Tractrix Port. Dolby Atmos modul s reproduktorem o průměru 165 mm a výškový systém LTS se zvukovodem Hybrid Tractrix. Povrchovou úpravu tvoří odolná vinylová fólie ebenově černé nebo ořechové saténově matné barvy.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
66 990 Kč
2 860,91 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nejnovější generace oblíbených reprosoustav Klipsch Reference Premiere má vysoce kvalitní ozvučnici vyrobenou z 19 mm silných MDF desek potažených odolnou vinylovou fólií matně černé nebo ořechové barvy. Nové uspořádání příček rozděluje vniřní objem ozvučnice na dvě samostatné komory, které poměrně masivní skříň ještě více vyztužují. Z komor vyúsťují na zadní straně dva bassreflexové rezonátory Tractrix Port. Skryté montážní šroubky reproduktorů a celoplošné nízkoprofilové magneticky fixované ochranné mřížky podporují moderní vzhled a bezproblémovou integraci do interiéru. Ozvučnice stojí na čtveřici nožek z lité hliníkové slitiny, které jsou navženy pro minimální dotekovou plochu s podlahou. Nožky maximálně izolují přenos vibrací z reprosoustavy na podlahu, a reprosoustava tak poskytuje rychlejší a přesnější basy s více detaly.


 • Zabudované elevační reproduktory pro výškový kanál Dolby Atmos
 • Tlakové výškové reproduktory LTS s ventilovanou titanovou membránou
  25 mm (1 ") s fázovacím nástavcem
 • Nový zvukovod 90° X 90° Silicon Composite Hybrid TRACTRIX.
 • Nové středobasové reproduktory o průměru 205 mm (8") s kuželovou
  membránou Cerametallic™ a Faradayovým zkratovacím kroužkem z hliníku
 • Středobasový reproduktor 165 mm (6,5") s kuželovou membránou Cerametallic™
  v elevačním modulu  
 • Dvojitý zadní bassreflex Tractrix minimalizující turbulence vzduchu
 • Kvalitní bi-wire / bi-amp terminály + terminály pro Dolby Atmos
 • Masivní MDF ozvučnice s příčkami rozdělujícími vnitřní objem
 • Masivní hliníkové nožky
 • Bočnice potažené odolnou vinylovou fólií matné, ebenově černé
  nebo ořechové barvy
 • Celoplošné, magneticky fixované ochranné přední mřížky

Tlakový reproduktor LTS se zvukovodem 90°x 90° HYBRID TRACTRIC ze silikonového kompozitu

Charakteristickým znakem reprosoustav Klipsch je tlakový výškový reproduktor se širokým čtvercovým zvukovodem. Modelová řada Reference Premiere má výškový reproduktor s 1" titanovou ventilovanou membránou na kaptonovém závěsu LTS (Linear Travel Suspension), které minimalizuje zkreslení a poskytuje více zvukových detailů. Otevřený prostor z membránou reproduktoru redukuje stojaté vlny, které vytvářejí nežádoucí harmonické. To přispívá k lepším detailům a čistotě vysokých frekvencí. Zásluhou extrémně lehkého a tuhého materiálu membrány, dosahuje výškový systém vysoké účinnosti. U patentované technologie zvukovodu "Tractrix Horn" přechází kruhový zvukovod do čtverového profilovaného ústí. Díky profilu zvukovodu doplněného o fázový kompenzátor dociluje výškový systém vyrovnanější vyzařování vysokých frekvencí. Vlastní konstrukci zvukovodu tvoří výlisky z tvrzené gumy propojené silikonovým mezikroužkem. Zásluhou tohoto pružného materiálu je potlačen přenos vibrací ze skříně na výškový systém. Zvukovod efektivně maximalizuje vyzařování vysokých frekvencí do širokého prostoru a zaostřuje výškové detaily v celém poslechovém prostoru. Výškový reproduktor se tak vyznačuje čistým a maximálně přirozeným zvukem.


Nové středobasové reproduktory

Typickým prvkem reprosoustav Klipsch modelové řady Reference Premiere jsou středobasové reproduktory s kuželovou membránou barvy mědi z materiálu Cerametallic™. Tento materiál je nejen velmi lehký ale i výjimečně tuhý. Díky tomu mají tyto reproduktory velkou citlivost - účinnost a minimální zkreslení. Nově mají Faradayovy zkratovací kroužky z hliníku, které snižují zkreslení a zvyšují výkon. Tato nová konstrukce "pohonného" systému zlepšuje tranzitní odezvu a dosahuje větší kontrolu pohybu membrány s větší rychlostí a přesností.


Možnost připojení Bi-wirig, Bi-amping

Dvojité vstupní svorky umožní rozdělit frekvenční výhybku na dvě samostatné sekce pro výškové a středobasové reproduktory a připojit je k zesilovači samostatnými vodiči - Bi-wiring pomocí specielního kabelu který toto zapojení umožňuje. Vedení proudu samostanými vodiči pro výškový a středobasový reproduktor sniží jejich vzájemné ovlivnění a tím i zkreslení a vede k jasnějšímu zvuku středního pásma. Samostatné výkonové zesilovače pro výšky a basy - Bi-amping umožňují další optimalizaci přenášeného výkonu pro výškový a středobasový reproduktor a posouvají kvalitu zvuku o další stupeň výš.
Kromě čtveřice svorek pro hlavní reproduktory je na terminálovém panýlku je i dvojice svorek pro připojení elevačních reproduktorů výškového kanálu Dolby Atmos


Technické parametry

Systém 2 pásmový s integrovaným modulem pro horní kanály
Dolby Atmos, zadní bass-reflex
Výškový reproduktor 1 x tlakový LTS s ventilovanou titanovou kalotou 25,4 mm (1'')
a zvukovodem Hybrid Cross-Section Tractrix®
Basový reproduktor 2 x 205 mm (8”) membrána Cerametallic
s faradayovým kroužkem
Frekvenční rozsah 35 - 25 kHz (±3 dB)
Citlivost 98 dB (2,83 V / 1m)
Impedance 8 Ω
Zatížení jmenovité RMS / hudební špička 150 W / 600 W
Dělící frekvence výhybky 1630 Hz
Bassreflex Dvojitě laděný zadní Tractrix® Port
Terminály Bi-wire + připojení a propojka pro přídavný
reproduktor pro Dolby Atmos
Rozměry (š x v x h) 275 x 1095 x 528 mm
Hmotnost 34,35 kg
barevné provedení černá - ebony
ořech

Výškový modul

Výškový reproduktor 1 x tlakový LTS s titanovou membránou 25,4 mm (1'')
a zvukovodem Hybrid Tractrix® Horn
Středobasový reproduktor 1 x 165 mm ( 6,5”)
membrána Cerametallic
Frekvenční rozsah Vyhovuje specifikacím Dolby Atmos
Citlivost (2,83 V / 1m) Vyhovuje specifikacím Dolby Atmos
Dělící frekvence 2 kHz
Impedance 8 Ω
Zatížení jmenovité (RMS) / hudební špička 100 W / 400 W

Máte dotazy? Napište nám ...