KEF R6 Meta - bílá piano
 • Novinka
 • Doprava zdarma

KEF R6 Meta - bílá piano

Výrobce: KEF

Nový model větší třípásmové uzavřené reprosoustavy KEF R6 Meta pro centrální kanál v systému domácího kina. Je určena pro spolupráci s hlavními reprosoustavami z nové modelové řady KEF R Meta, ale lze použít i pro hlavní levý a pravý kanál (LCR). Je osazena stejnými reproduktory jako ostatní reprosoustavy řady KEF R Meta. Základ tvoří koaxiální reproduktor Uni-Q 12. generace s technologií MAT pro basy a výšky. Hliníková kalota 25 mm opatřenou hvězdicovým difuzorem uprostřed kuželové membrány průměru125 mm vyrobenou z hliníkové slitiny. Symetricky kolem něj jsou umístěny dva basové reproduktory o průměru 165 mm s konkávní membránou vyrobenou z hliníkového sendviče.
Od sdružení EISA získala modelová řada reprosoustav KEF R Meta ocenění Best Product 2023 - 2024 v kategorii LOUDSPEAKER SERIES

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
36 990 Kč
1 579,72 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Větší třípásmová reprosoustava pro centrální kanál řady R Meta

KEF R6 Meta je větší třípásmová uzavřená reprosoustava pro centrální kanál v systému domácího kina. Je určena pro spolupráci s hlavními reprosoustavami z nové modelové řady KEF R Meta, ale lze použít i pro hlavní levý a pravý kanál (LCR). Je osazena stejnými reproduktory jako ostatní reprosoustavy řady KEF R Meta. Základ tvoří koaxiální reproduktor Uni-Q 12. generace s technologií MAT pro basy a výšky. Hliníková kalota 25 mm opatřenou hvězdicovým difuzorem uprostřed kuželové membrány průměru 125 mm vyrobenou z hliníkové slitiny. Symetricky kolem něj jsou umístěny dva basové reproduktory o průměru 165 mm s konkávní membránou vyrobenou z hliníkového sendviče.


 • Uzavřená konstrukce usnadňuje optimální umístění
 • Možnost použít i jako hlavní reproduktory (LCR)
 • 12. generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q MAT
  s výjimečně přesným zvukem
 • Technologie MAT absorbuje 99 % zkreslení
  na vysokých frekvencích pro čistý a přirozený zvuk
 • Nové tlumení mezery výškového systému minimalizuje
  nežádoucí rezonance a tak vylepšuje zvukové detaily
 • Pružně připevněné šasi zabraňuje přenosu vibrací
 • Nově vyladěná frekvenční výhybka pro vyladění
  zvuku s novými reproduktory
 • Modelová řada obsahuje 3 sloupové, jeden regálový
  model a reprosoustavy pro efektové kanály domácího kina
 • Barevné provedení černá a bílá ve vysokém lesku,
  a ořechová dýha.
 • Magneticky fixované krycí mřížky z mikrovlákna poskytují
  ochranu reproduktorů při minimálním ovlivnění zvuku

Konstrukce

Výkonná, třípásmová reprosoustava z řady R má masivní uzavřenou ozvučnici vyrobenou ze silných MDF desek která je pro maximální zpevnění ještě opatřena vnitřní výztuhou. Geometrie a vyztužení uzavřeného prostoru snižuje přenos vibrací na podložku a spolu s tlumicími panely minimalizuje difrakce a rezonance uvnitř skříně. Tím se dosahuje nízkého zkreslení a čistý přirozený zvuk. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje téměř šestnácti kilogramů. Přední stěny jsou hladké bez viditelných šroubků a uzavřená ozvučnice usnadňuje umístění reprosoustavy na optimálním místě. Stejně jako ostatní reprosoustavy řady R Meta má tenké ochranné přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do jejich zvukového projevu. Barevné provedení krycích mřížek je sladěno s barvou ozvučnice. Je osazena poslední 12th generací koaxiálního reproduktoru pro středy a výšky Uni-Q s tlumící technologií MAT a dvojicí inovovaných basových reproduktorů o průměru 165 mm. Reprosoustava s koaxiálním reproduktor uprostřed dvojice basových se chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší perfektní zvukový prostor čisté dialogy u fimů. Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


12th Generace koaxiální reproduktoru UniQ MAT

Koaxiální dvoupásmový reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Je známé, že značka KEF jako první začala používat pro návrh reproduktorů a reprosoustav výpočetní techniku. Za podpory počítačové modelace byla navržena i nová již 12. generace reproduktoru Uni-Q s technologií MAT. Základem je středobasová sekce s žebry vyztuženou kónickou membránou o průměru 125 mm ze slitiny hliníku a hořčíku. Pro zlepšení linerity velkého zdvihu membrány a rozptylu akustické energie je žebrováním opatřen i její závěs. V jejím středu je za typickým hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Novinkou je absorbční disk - rezonátor přilepený vzadu na reproduktoru, do kterého ústí zadní komora kmitačky vysokotónového systému. Základem absorbčního systému je labyrint s celkem patnácti různě dlouhými komůrkami, které podle své délky tlumí příslušné frekvence. Uváděná účinnost je oproti konvenčnímu tlumení téměř 40 % vyšší ( 99% / 60% ). Citlivá membrána vysokotónového systému tak není ovliňována zpět odraženou energií. Tlumící systém tak přispívá k významnému snížení zkreslení.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basový reproduktor

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Technické parametry

Systém 3 pásmový, uzavřený
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed
25 mm hliníkové středobasové membrány.
Tlumící technologie MAT
Basové reproduktory 2 x 165 mm s konkávní membránou hybridní hliník
Frekvenční rozsah 55 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 65 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 40 Hz (- 6 dB)
Zkreslení < 0,5 % (120 Hz - 20 kHz, 90 dB, 1 m)
< 1 % (65 Hz - 20 kHz)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 88 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 250 W
Dělící frekvence výhybky 500 Hz / 2,4 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 111 dB
Terminály Bi-wire
Ozvučnice Uzavřená
Rozměry (š x v x h) 625 x 200 x 339 mm (včetně terminálů)
Hmotnost 17,8 kg
Provedení Černá s vysokým leskem,  
Bílá s vysokým leskem,  
Ořech dýha mat
Dodávané příslušenství Magneticky fixovaná přední mřížka microfiber
Gumové podložky
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...