KEF R5 Meta - ořech dýha
 • Novinka
 • Doprava zdarma

KEF R5 Meta - ořech dýha

Výrobce: KEF

KEF R5 Meta je nejmenší model podlahové třípásmové reprosoustavy z nejnovější modelové řady KEF R Meta. Je osazena dvojicí basových reproduktorů s průměrem 130 mm symetricky uspořádaných kolem 12. generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q MAT pro středy a výšky. Ten má hliníkovou ventilovanou kalotu o průměru 25 mm  uprostřed hliníkové středopásmová membrány průměru 125 mm. Tenká, magneticky fixovaná, barevně přizpůsobená krycí mřížka z perforovaného kompozitnítního materiálu s mikrovlákny připomínající semiš.
Od sdružení EISA získala modelová řada reprosoustav KEF R Meta ocenění Best Product 2023 - 2024 v kategorii LOUDSPEAKER SERIES

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
75 180 Kč
3 210,68 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Třípásmová sloupová reprosoustava řady R

Nová řada reprosoustav KEF R je označována jako cenově přístupná vstupní brána do série Reference. V řadě R nejmenší podlahová třípásmová reprosoustava KEF R5 je ideáně vhodná do menší až středně velké místnosti cca 20 - 30 m2 pro hudbu i filmy. Stejně jako celá modernizovaná řada R čerpá z řady Reference nejen vizuální podobnost, ale i použité materiály a technologie.
Je osazená dvojicí basových reproduktorů s průměrem 130 mm (5,25") symetricky uspořádaných kolem koaxiálního reprodukroru Uni-Q - konfigurace D´Appolito pro středy a výšky. Koaxiální reproduktor Uni-Q nové generace obsahuje středopásmový systém s membránou o průměrem 125 mm (5") v jejímž středu se nachází membrána výškového systému s průměrem 25 mm (1") s typickým hvězdicovým difuzorem. Toto uspořádání reproduktorů se chová jako téměř ideální bodový zdroj zvuku, který vytvoří velký prostor zvukového obrazu.
Na horní stranu reprosoustavy lze položit reproduktor KEF R8a pro efektový kanál Dolby Atmos. Díky shodným půdorysným rozměrům jsou obě reprosoustavy dokonale slícované. Reproduktory umístěné na hlavních případně zadních reprosoustavách vyzařují zvuk horních kanálů ke stropu od něhož se odrazí do poslechového místa. Sestava tak funguje praticky stejně jako s reproduktory umístěnými pod stropem nebo naistalovanými v podhledu bez nutosti složité instalace a kabeláže.


 • 12. generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q MAT
  s výjimečně přesným zvukem
 • Technologie MAT absorbuje 99 % zkreslení
  na vysokých frekvencích pro čistý a přirozený zvuk
 • Nové tlumení mezery výškového systému minimalizuje
  nežádoucí rezonance a tak vylepšuje zvukové detaily
 • Pružně připevněné šasi zabraňuje přenosu vibrací
 • Nově vyladěná frekvenční výhybka pro vyladění
  zvuku s novými reproduktory
 • Modelová řada obsahuje 3 sloupové, jeden regálový
  model a reprosoustavy pro efektové kanály domácího kina
 • Barevné provedení černá a bílá ve vysokém lesku,
  ořechová dýha.
 • Magneticky fixované krycí mřížky z mikrovlákna poskytují
  ochranu reproduktorů při minimálním ovlivnění zvuku

Konstrukce

V řadě KEF R nejmenší podlahová třípásmová reprosoustava má hlubokou, štíhlou ozvučnici vyrobenou ze silných MDF desek a ještě opatřenou řadou vnitřníh výztuh pro její maximální zpevnění. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje téměř třicet kilogramů. Větší stabilitu dodává reprosoustavě čtveřice do stran umístých nožek z masivních profilů opatřených výškově nastavitelnými odhmotňovacími hroty. Dvojice basových reproduktorů v uspořádání D´Appolito pod a nad nejnovější - 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q MAT pro středy a výšky. Sestava reproduktorů se tak chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší perfektní zvukový prostor.
Pro všechny reprosoustavy byli navrženy nové tenké přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do zvukového projevu reprosoustav. Jejich barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


12th Generace koaxiální reproduktoru UniQ MAT

Koaxiální dvoupásmový reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Je známé, že značka KEF jako první začala používat pro návrh reproduktorů a reprosoustav výpočetní techniku. Za podpory počítačové modelace byla navržena i nová již 12. generace reproduktoru Uni-Q s technologií MAT. Základem je středobasová sekce s žebry vyztuženou kónickou membránou o průměru 125 mm ze slitiny hliníku a hořčíku. Pro zlepšení linerity velkého zdvihu membrány a rozptylu akustické energie je žebrováním opatřen i její závěs. V jejím středu je za typickým hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Novinkou je absorbční disk - rezonátor přilepený vzadu na reproduktoru, do kterého ústí zadní komora kmitačky vysokotónového systému. Základem absorbčního systému je labyrint s celkem patnácti různě dlouhými komůrkami, které podle své délky tlumí příslušné frekvence. Uváděná účinnost je oproti konvenčnímu tlumení téměř 40 % vyšší ( 99% / 60% ). Citlivá membrána vysokotónového systému tak není ovliňována zpět odraženou energií. Tlumící systém tak přispívá k významnému snížení zkreslení.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basové reproduktory

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Technické parametry

Systém 3 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed
125 mm hliníkové středopásmové membrány
MAT tlumení.
Basové reproduktory 2 x 130 mm, konkávní membrána - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 38 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 52 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 29 Hz (- 6 dB)
Celkové harmonické zkreslení < 0,5 % (110 Hz - 20 kHz, 90 dB / 1 m)
<  1% od 75 Hz výše 
Citlivost (2,83 V / 1 m) 87 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 200 W
Dělící frekvence výhybky 400 Hz / 2,7 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 110 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 175 x 1025 x 344 mm (s terminály)
Rozměry (š x v x h) 272 x 1072 x 344 mm (s terminály a nožkami)
Hmotnost 24,5 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem
klavírní bílá s vysokým leskem
dýha ořech, mat (walnut)
Dodávané příslušenství Magneticky fixovaná přední mřížka Microfiber
Nožky a odhmotňovací hroty
Záslepky br. portů
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...