KEF R3 Meta - bílá piano
 • Doprava zdarma

KEF R3 Meta - bílá piano

Výrobce: KEF

Větší třípásmová regálová reprosoustava KEF R3 Meta vychází z předchozího úspěšného modelu R3. Je osazena stejnými reproduktory jako nejvyšší model této řady KEF R11 Meta. Je osazena basovým reproduktorem o průměru 165 mm (6,5 ") a 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q s technologií MAT pro basy a výšky s hliníkovou ventilovanou kalotu o průměru 25 mm (1") uprostřed hliníkové středopásmová membrány průměru 125 mm (5"). Ozvučnice je opatřena čtveřicí zapuštěných maticových zděří pro přitažení ke stojanu. Tenká, magneticky fixovaná, barevně přizpůsobená krycí mřížka z perforovaného kompozitnítního materiálu s mikrovlákny připomínající semiš. Nastavuje novou referenci v své kategorii.
Od sdružení EISA získala modelová řada reprosoustav KEF R Meta ocenění Best Product 2023 - 2024 v kategorii LOUDSPEAKER SERIES

Barevné varianty
Skladem
Do 3 dnů
46 980 Kč
1 949,14 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Větší regálová třípásmová reprosoustava řady R Meta 

R3 Meta je jediný zástupce regálové - stojanové reprosoustavy v řadě KEF R Meta, která je označována jako cenově přístupná vstupní brána do série Reference. Reprosoustava KEF R3 je ideáně vhodná do menší až středně velké místnosti cca 20 - 30 m2 pro hudbu i filmy. Stejně jako celá modernizovaná řada R čerpá z řady Reference nejen vizuální podobnost, ale i použité materiály a technologie.
Reprosoustava R3 Meta je osazená basovým reproduktorem s průměrem 165 mm (6,5") a koaxiálním reprodukrorem Uni-Q 12.th generace s patentovanou tlumící technologií výškového systému MAT. Koaxiální reproduktor Uni-Q nové generace obsahuje středopásmový systém s membránou o průměrem 125 mm (5") v jejímž středu se nachází membrána výškového systému s průměrem 25 mm (1") s typickým hvězdicovým difuzorem. Toto uspořádání reproduktorů se chová jako téměř ideální bodový zdroj zvuku, který vytvoří velký prostor zvukového obrazu.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


 • 12. generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q MAT
  s výjimečně přesným zvukem
 • Technologie MAT absorbuje 99 % zkreslení
  na vysokých frekvencích pro čistý a přirozený zvuk
 • Nové tlumení mezery výškového systému minimalizuje
  nežádoucí rezonance a tak vylepšuje zvukové detaily
 • Pružně připevněné šasi zabraňuje přenosu vibrací
 • Nově vyladěná frekvenční výhybka pro vyladění
  zvuku s novými reproduktory
 • Modelová řada obsahuje 3 sloupové, jeden regálový
  model a reprosoustavy pro efektové kanály domácího kina
 • Barevné provedení černá a bílá ve vysokém lesku,
  modrá lesklá Indigo SE (Speciální Edice) a ořechová dýha.
 • Magneticky fixované krycí mřížky z mikrovlákna poskytují
  ochranu reproduktorů při minimálním ovlivnění zvuku
 • Závitové vložky pro pevné spojení reprosoustavy se stojanem

Konstrukce

Třípásmová regálová - stojanová reprosoustava z řady R má masivní poměrně hlubokou pravoúhlou ozvučnici vyrobenou ze silných MDF desek která je pro maximální zpevnění ještě opatřena vnitřní výztuhou. Její spodní strana je opatřena čtveřicí závitových vložek pro přišroubování k originálnímu stojanu. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje téměř třináct kilogramů. Je osazena iovovaným basovým reproduktorem a nejnovější - 12. generací koaxiálního reproduktoru pro středy a výšky Uni-Q s tlumící technologií MAT. Koaxiální reproduktor se chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší perfektní zvukový prostor.
Pro všechny reprosoustavy byli navrženy tenké přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do zvukového projevu reprosoustav. Jejich barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.


12th Generace koaxiální reproduktoru UniQ MAT

Koaxiální dvoupásmový reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Je známé, že značka KEF jako první začala používat pro návrh reproduktorů a reprosoustav výpočetní techniku. Za podpory počítačové modelace byla navržena i nová již 12. generace reproduktoru Uni-Q s technologií MAT. Základem je středobasová sekce s žebry vyztuženou kónickou membránou o průměru 125 mm ze slitiny hliníku a hořčíku. Pro zlepšení linerity velkého zdvihu membrány a rozptylu akustické energie je žebrováním opatřen i její závěs. V jejím středu je za typickým hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Novinkou je absorbční disk - rezonátor přilepený vzadu na reproduktoru, do kterého ústí zadní komora kmitačky vysokotónového systému. Základem absorbčního systému je labyrint s celkem patnácti různě dlouhými komůrkami, které podle své délky tlumí příslušné frekvence. Uváděná účinnost je oproti konvenčnímu tlumení téměř 40 % vyšší ( 99% / 60% ). Citlivá membrána vysokotónového systému tak není ovliňována zpět odraženou energií. Tlumící systém tak přispívá k významnému snížení zkreslení.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basový reproduktor

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Technické parametry

Systém 3 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed
125 mm hliníkové středopásmové membrány
MAT tlumení.
Basový reproduktor 165 mm s konkávní membránou - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 38 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 58 Hz - 28 kHz (±3dB)
Typický basový rozsah v místnosti 30 Hz (- 6 dB)
Zkreslení < 0,5 % (90 Hz - 20 kHz, 90 dB)
< 1 % (73 Hz - 20 kHz)
Citlivost (2,83V/1m) 87 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 180 W
Dělící frekvence výhybky 420 Hz / 2,3 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 110 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 422 x 336 mm (včetně terminálů)
Hmotnost 12,4 kg
Provedení Černá s vysokým leskem
Bílá s vysokým leskem
Ořech dýha, mat
Modrá Indigo lesklá Special Edition
Dodávané příslušenství Magneticky fixovaná přední mřížka microfiber
Gumové podložky
Záslepky br. portů
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...