KEF R2c - ořech dýha (walnut)
  • Doprava zdarma
  • Doprodej

KEF R2c - ořech dýha (walnut)

Výrobce: KEF

Reprosoustav KEF R2c je třípásmová uzavřená reprosoustava pro vyváženou a zřetelnou reprodukci dialogového- centrálního kanálu v systému domácího kina. Je určena pro spolupráci s hlavními reprosoustavami z nové modelové řady KEF R. Je osazena stejnými reproduktory jako ostatní hlavní reprosoustavy. Základ tvoří koaxiální reproduktor Uni-Q 12. generace s hliníkovou kalotou 25 mm opatřenou hvězdicovým difuzorem uprostřed kuželové membrány průměru125 mm vyrobenou z hliníkové slitiny. Symetricky kolem něj jsou umístěny dva basové reproduktory o průměru 130 mm s konkávní membránou vyrobenou z hliníkového sendviče.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
26 490 Kč
1 129,24 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Konstrukce

Třípásmová reprosoustava KEF R2c pro centrální kanál v sestavě domácího kina má uzavřenou poměrně hlubokou, nižší ozvučnici vyrobenou ze silných MDF desek a ještě opatřenou řadou vnitřníh výztuh pro její maximální zpevnění. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje téměř sedmnáct kilogramů. Dvojice basových reproduktorů symetricky uspořádaných kolem nejnovější - 12. generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q pro středy a výšky. Sestava reproduktorů se tak chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší přesnou lokalizaci dialogů.
Stejně jako ostatní reprosoustavy má nové tenké přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do zvukového projevu reprosoustav. Jejich barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


Koaxiální reproduktor Uni-Q

Zásadní předností koaxiálního systému je, že pro střední a výškové pásmo se chová praticky jako bodový zdroj zvuku se spojitým vyzařováním zvuku i v oblasti dělící frekvence. To značně vylepšuje podání zvukového prostoru.
U 12. generace reproduktoru Uni-Q se pomocí nástrojů pro simulaci a analýzu podařilo inženýrům společnosti KEF podařilo snížit rezonance v malých mezerách mezi jednotlivými prvky reproduktorového systému. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk a výsledný zvukový obraz.
V nové geraci bylo zdokonaleno a zmenšeno obvodové zavěšení středotónové membrány a vylepšení doznal i magnetický obvod. Centrálně umístěný vysokotónový systém využívá středotónovou membránu jako prodloužený zvukovod. Vysokotónová membrána je tradičně opatřena hvězdicovým difuzorem a kmitačka má zdokonalený odvod tepla který omezuje nežádoucí termickou kompresi.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basové reproduktory

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Technické parametry

Systém 3 pásmový, uzavřený
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed
25 mm hliníkové středobasové membrány.
Basové reproduktory 2 x 130 mm s konkávní membránou hybridní hliník
Frekvenční rozsah 64 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 74 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 49 Hz (- 6 dB)
Zkreslení < 0,3 % (120 Hz - 20 kHz, 90 dB, 1 m)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 87 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 200 W
Dělící frekvence výhybky 500 Hz / 2,8 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 110 dB
Terminály Bi-wire
Ozvučnice Uzavřená
Rozměry (š x v x h) 550 x 175 x 308,5 mm (včetně terminálů)
Hmotnost 16,9 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem,  
klavírní bílá s vysokým leskem,  
dýha ořech, mat

Máte dotazy? Napište nám ...