KEF R11 Meta - ořech dýha
 • Novinka
 • Doprava zdarma

KEF R11 Meta - ořech dýha

Výrobce: KEF

Reprosoustava KEF R11 Meta je vlajkovou lodí z nejnovější řady R Meta. Je osazena čtyřmi basovými reproduktory s průměrem 165 mm (6,5 ") symetricky uspořádané kolem reproduktoru 12. generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q s technologií MAT pro basy a výšky. Má hliníkovou ventilovanou kalotu o průměru 25 mm (1") uprostřed hliníkové středopásmová membrány průměru 125 mm (5"). Tenká, magneticky fixovaná, barevně přizpůsobená krycí mřížka z perforovaného kompozitnítního materiálu s mikrovlákny připomínající semiš. Nastavuje novou referenci v své kategorii.
Od sdružení EISA získala modelová řada reprosoustav KEF R Meta ocenění Best Product 2023 - 2024 v kategorii LOUDSPEAKER SERIES

Barevné varianty
Skladem
132 980 Kč
5 668,79 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Vlajková loď v modelové řadě R Meta

R11 Meta je největší podlahový model řady R, která je označována jako cenově přístupná vstupní brána do série Reference. Ostatně největší podlahová reprosoustava KEF R 11 Meta jako vlajková loď řady R na první pohled připomíná model Reference 5 Meta. Stejně jako celá modernizovaná řada R čerpá z řady Reference nejen vizuální podobnost, ale i použité materiály a technologie. Kombinace čtyř basových reproduktorů s 6,5" hybridní hliníkovou membránou v symetrickém uspořádání D´Appolito nad a pod 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q® s technologií MAT™ umožňuje reprodukovat jemné detaily nahrávky a zároveň poskytuje syrovou sílu a hbitost.


 • 12. generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q MAT
  s výjimečně přesným zvukem
 • Technologie MAT absorbuje 99 % zkreslení
  na vysokých frekvencích pro čistý a přirozený zvuk
 • Nové tlumení mezery výškového systému minimalizuje
  nežádoucí rezonance a tak vylepšuje zvukové detaily
 • Pružně připevněné šasi zabraňuje přenosu vibrací
 • Nově vyladěná frekvenční výhybka pro vyladění
  zvuku s novými reproduktory
 • Modelová řada obsahuje 3 sloupové, jeden regálový
  model a reprosoustavy pro efektové kanály domácího kina
 • Barevné provedení černá a bílá ve vysokém lesku,
  ořechová dýha.
 • Magneticky fixované krycí mřížky z mikrovlákna poskytují
  ochranu reproduktorů při minimálním ovlivnění zvuku

Konstrukce

Největší třípásmová podlahová reprosoustava v řadě R má hlubokou, poměrně vysokou, ale štíhlou ozvučnici. Masivní pravoúhlá ozvučnice je vyrobena ze silných MDF desek a ještě opatřenou řadou vnitřníh výztuh pro její maximální zpevnění. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje pěkných téměř čtyřicet kilogramů. Větší stabilitu dodává reprosoustavě čtveřice do stran umístých nožek z masivních profilů opatřených výškově nastavitelnými odhmotňovacími hroty. Čtveřice basových reproduktorů v uspořádání D´Appolito pod a nad nejnovější - 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q s technologií MAT pro středy a výšky. Sestava reproduktorů se tak chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší perfektní zvukový prostor. Zvuk je zároveň i do určité míry "svazkován" do místa poslechu, a tak se lépe vypořádá s horší akustikou místnosti.
Pro všechny reprosoustavy byli navrženy nové tenké přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do zvukového projevu reprosoustav. Jejich barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


12th Generace koaxiální reproduktoru UniQ MAT

Koaxiální dvoupásmový reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Je známé, že značka KEF jako první začala používat pro návrh reproduktorů a reprosoustav výpočetní techniku. Za podpory počítačové modelace byla navržena i nová již 12. generace reproduktoru Uni-Q s technologií MAT. Základem je středobasová sekce s žebry vyztuženou kónickou membránou o průměru 125 mm ze slitiny hliníku a hořčíku. Pro zlepšení linerity velkého zdvihu membrány a rozptylu akustické energie je žebrováním opatřen i její závěs. V jejím středu je za typickým hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Novinkou je absorbční disk - rezonátor přilepený vzadu na reproduktoru, do kterého ústí zadní komora kmitačky vysokotónového systému. Základem absorbčního systému je labyrint s celkem patnácti různě dlouhými komůrkami, které podle své délky tlumí příslušné frekvence. Uváděná účinnost je oproti konvenčnímu tlumení téměř 40 % vyšší ( 99% / 60% ). Citlivá membrána vysokotónového systému tak není ovliňována zpět odraženou energií. Tlumící systém tak přispívá k významnému snížení zkreslení.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basové reproduktory

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Technické parametry

Systém 3 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed 
125 mm hliníkové střepásmové membrány.
MAT tlumení
Basové reproduktory 4 x 165 mm s konkávní membránou - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 30 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 46 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 26 Hz (- 6 dB)
Celkové harmonické zkreslení < 1 % od 33 Hz
< 0,5 % (80 Hz - 20 kHz, 90 dB / 1m)
Citlivost (2,83 V / 1m) 90 dB
Maximální akustický tlak 113 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá 
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 300 W
Dělící frekvence výhybky 330 Hz / 2,5 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 113 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 1249 x 384 mm (s terminály)
Rozměry (š x v x h) 311 x 1296 x 384 mm (s terminály a  nožkami)
Hmotnost 36,5 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem
klavírní bílá s vysokým leskem  
ořech dýha, mat (walnut)
Dodávané příslušenství Magneticky fixovaná přední mřížka Microfiber
Nožky a odhmotňovací hroty
Záslepky br. portů
Manuál

Máte dotazy? Napište nám ...