KEF LS60 Wireless - šedá titan
 • Novinka
 • Doprava zdarma

KEF LS60 Wireless - šedá titan

Výrobce: KEF

Dvojice štíhlých podlahových aktivních reprosoustav KEF LS60 Wireless s vestavěným streamováním a revolučním designem spojuje nejnovější technologie se zkušenostmi při vývoji vlajkové lodě KEF Blade. Obsahuje řadu firemních inovací včetně prostorově úsporných basových reproduktorů Uni-Core, které jsou použity v subwooferu KC62. Pro pásmo středů a výšek je použita 12. th generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q 12 s absorbčním Metamateriálem (MAT).
Získaly ocenění od sdružení EISA Best Product 2022 - 2023 v kategorii WIRELESS FLOORSTANDING LOUDSPEAKERS

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
126 990 Kč
5 268,66 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Značka KEF známá od začátku šedesátých let minulého století svými průkopnickými inovacemi v akustickém inženýrství a i tím, že jako první začala používat pro návrh reproduktorů a reprosoustav výpočetní techniku, přichází na oslavu výročí šedesáti let s modelem LS60 Wireless. Výroční model si klade za cíl přinést do domácnosti reproduktorový systém typu "vše v jednom" s ikonicky nadčasovým designem a vysoce věrným zvukem. LS60 Wireless umožní streamovat hudbu z jakéhokoli zdroje nebo připojit stávající domácí audio zařízení. Konstrukce čerpá z poznatků vývoje špičkových reprosoustav Blade META se kterými má LS60 Wireless stejné uspořádání reproduktorů. Na čelní stěně má poslední generaci koaxiálního reproduktoru Uni-Q a po stranách s ním symetricky uspořádanou čtveřici basových reproduktorů Uni-Core force-cancelling. Toto uspořádání vyzařuje zvuk jako jeden zdánlivý bodový zdroj zvuku (SAS). Štíhlé menší sloupky se špičkovým zvukem a dostatečně velkým výkonem lépe odpovídají běžným obývacím prostorám a nabízejí větší možnosti jejich umístění.
Technologie Music Integrity Engine rozděluje zvuk mezi reproduktory s dokonalým načasováním a spolu s trojicí zesilovačů s celkovým výkonem 700 W vytvoří zvukovou scénu s dokonalým prostorem a mohutnými basy. Díky softwarové platformě a uživatelsky přívětivé aplikaci s knihovnami z modelu KEF LS50 Wireless II nabízí LS 60 W stejné možností streamování, včetně AirPlay 2 a podporu Roon.


 • Konstrukce a technologie zdánlivého bodového zdroje zvuku pro
  koherentní zvuk a vytvoření dokonalého zvukového obrazu
 • Podpora a přístup ke všem hlavním hudební službám
 • Podpora všech hlavních zvukových formátů
 • Bezdrátové Wi-Fi a Bluetooth připojení zdrojů
 • Bezdrátový přenos mezi dalšími kompatibilními reproduktory
 • Digitální HDMI eARC, optický a koaxiální vstup
 • Analogový vstup RCA Cinch a výstupy pro 2 subwoofery
 • Ovládání základních funkcí DO ovladačem
 • Komplexní ovládání přes aplikaci
 • Velké možnosti v optimalizaci zvuku podle umístění a preferencí
 • 12. generace Uni-Q s MAT tlumením pro výjimečnou zvukovou přesnost
 • Absorbční technologie MAT pro čistý, přirozený zvuk
 • 4 basové reproduktory Uni-Core průměru 135 mm
  s technologií Force Cancelling
 • Technologie zpracování zvuku Music Integrity Engine (DSP)
  pro přesný a plný zvuk
 • Výkonné zesilovače přímo zapojené na reproduktory
 • 500 W ve třídě D pro basy, 100 W ve třídě D pro středy,
  100W ve třídě AB pro výšky
 • SPL max 111 dB / 1 m
 • Podpora zpracování signálu PCM do 384 kHz/24 bit, DSD, MQA
 • Design Michael Yong a tým KEF
 • Barevné provedení Itanum Gray, Mineral White, Royal Blue

Jediný zdroj. Koherentní zvuk
Technologie Single Apparent Source má za cíl dosáhnout akustického ideálu bodového zdroje, kde z jednoho bodu vyzařují nízké, střední a vysoké frekvence. Dokonale sladěná sestava reproduktorů, které pokrývají celou šířku pásma reprosoustavy, jsou v ozvučnici umístěny tak, aby se zdálo, že všechny frekvence jsou vyzařovány z jednoho jediného bodu. Výsledkem je znatelně přesnější zobrazení a vysoce přesný zvuk v širší oblasti.


Konektivita.
LS60 Wireless používá špičkovou bezdrátovou platformu KEF W2, která byla poprvé použita u oceňovaného modelu KEF LS50 Wireless II a poskytuje spolehlivé a vysoce kvalitní streamování všech běžných formátů. Podporuje poslech internetových rádií a přehrávání hudby ze všech oblíbených hudebních služeb, podcastů, nebo domácího úložiště. Vestavěná platforma je kompatibilní s bezdrátovým streamováním přes Wi-Fi, Apple AirPlay 2, Google Chromecast a Bluetooth.
Pomocí aplikace KEF Connect pro mobilní zařízení lze ovládat streamování hudby z hudebních služeb jako Amazon Music, Qobuz a Deezer nebo naladit internetová rádia a vybírat podcasty. Nativní streamovací aplikace umožní streamování přímo ze Spotify Connect, Tidal Connect a QPlay. Prodporu platformy Roon pro vysoký komfort přehrávání přinese upgrade na podzim 2022. LS60 Wireless podporuje streamování souborů PCM až do 24bit/384 kHz, dekódování DSD a MQA, které umožňuje přehrávat zvukové soubory a streamy MQA v původní studiové kvalitě. Platforma KEF W2 umožňuje i bezdrátový přenos zvuku mezi dalšími kompabilními reprosoustavami - aktuáně KEF LS50 II Wireless nebo KEF LSX II.


K LS60 Wireless lze kabelem připojit i další zdroje signálu. Analogový zdroj signálu s linkovou úrovní lze připojit do vstupu RCA Cinch, do digitáního optického nebo koaxiálního je možné připojit výstup např. z CD přehrávače nebo herní konzole. Vstup HDMI (eARC) umožní připojit televizor, a tak výrazně vylepšit zážitek ze sledování tv pořadů. Na vyhrazené výstupy na obou reprosoustavách lze pak připojit jeden nebo dva subwoofery pro zvýšení objemu nejhlubších basů.


Reprosoustava má velice štíhlou ozvučnici, která má bez soklů zajištujících patřičnou stabilitu pouhých 130 mm, bylo nutné pro ni navhnout menší verze reproduktorů a výkonější zesilovače pro reprodukci hlubokých basů. Každá z obou reprosoustav LS60 Wireless má trojici výkonnových zesilovačů s celkovým výkonem 700 W. Zesilovač pro basové reproduktory disponuje výkonem 500 W ve třídě D, dvojice zesilovače se shodným výkonem 100 W ve třídě D resp AB je vyhrazena koaxiálnímu reproduktoru pro Uni-Q pro středy a výšky. Signál mezi zesilovače rozděluje aktivní výhybka, realizovaná DSP procesorem, která umožňuje vyrovnat frekvenční charakteristiku na basech, optimalizovat strmost dělících kmitočtočtů podle vlastností reproduktorů a dokonale fázově zkorigovat výsledný signál mnohem dokonaleji, než by to bylo možné u pasivního systému. Zároveň umožňuje uživateli optimalizovat nastavení systému podle umístění místnosti a její velikosti pro dosažení nejlepšího zvuku.


12th Generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q s patentovanou technologií MAT
Koaxiální reproduktor vytvoří trojrozměrný zvukový obraz bez ohledu na poslechové místo. Za podpory počítačové modelace byla navržena již 12. generace reproduktoru Uni-Q s technologií MAT původně vyvinutá pro reprosoustavy Blade které v modelových řadách reproduktorů představují vlajkovou loď. Štíhlá ozvučnice si však vyžádala navrhnout a vyrobit pro LS60 Wireless dosud nejmenší Uni-Q reproduktor jaký kdy byl použit. Základem je středopásmová sekce s kónickou, žebry vyztuženou membránou z hliníkové slitiny o průměru 100 mm. Uprostřed středotónové membrány je ventilovaná hliníková kalota s průměrem 19 mm s typickým hvězdicovým difuzorem výškového systému. Nová generace Uni-Q má tlumič mezery výškového reproduktoru a nový závěs středopásmové membrány Z-Flex surround zlepšující lineritu zdvihu membrány a rozptyl akustické energie do prostoru. Novinkou u této generace je i technologie MAT - absorbční disk - rezonátor přilepený vzadu na reproduktoru, do kterého ústí zadní komora kmitačky vysokotónového systému. Základem absorbčního systému je labyrint s celkem patnácti různě dlouhými komůrkami, které podle své délky tlumí příslušné frekvence. Uváděná účinnost je oproti konvenčnímu tlumení téměř 40 % vyšší ( 99% / 60% ). Citlivá membrána vysokotónového systému tak není ovliňována zpět odraženou energií. Tlumící systém tak přispívá k významnému snížení zkreslení.


Technologie Force Cancellation
Pro basy jsou použity dva páry basových reproduktorů Uni-Core, které debutovali na maličkém subwooferu KC62. Tato unikátní technologie sdružuje dva basové reproduktory do společného šasi tak, aby poskytli maximální hluboké basy v malé ozvučnici. Dvojče má kónické membrány o průměru 135 mm na protějších stranách ozvučnice a soustředně uspořádané kmitačky obou systémů pracujících v protifázi, které společně sdílejí výkonný magnetický obvod. Reproduktorové dvojče s membránami na protějších stranách ozvučnici nejen zpevňuje ale i potlačuje vlastní vibrace a dynamické síly. Membrány jsou zavěšené na gumové vlnce P-Flex s unikátním skládaným profieml inspirovaný japonským Origami, které lépe odolává vysokému akustickému tlaku v ozvučnici, a ve srovnání s tradičním profilem umožňuje přesnější pohyb membrány. Technologie Uni-Core zachovává velkou lineární výchylku membrány a tak i při malých rozměrech docílí překvapivě velký objem nejhlubších basů a jejich přesnější reprodukci. Dvojici reproduktorů s pevně mechanicky spojenými magnety pracující v protifázi na protějších stranách ozvučnice pro potlačení vibrací a celkové vyztužení, používají i reprosoustavy Blade nebo subwoofer Reference 8b, použila poprvé značka KEF u modelu Reference 104/2 již v roce 1984.


Technické parametry

Systém třípásmový, aktivní uzavřený, s digitálními i analogovými vstupy
a podporou streamování
Koaxiální reproduktor Uni-Q
12 th gen META
1 x 19 mm (0,75") ventilovaná hliníková kalota s metamateriálem
1 x 100 mm (4") středopásmová membrána ze slitiny hliníku.
Basové reproduktory 4 x 135 mm (5,25") Uni-Core Force Cancelling
Frekvenční rozsah 26 Hz - 36 kHz (-6 dB, 85 dB/1m, podle nastavení EQ)
Frekvenční pásmo 31 Hz - 24 kHz (+/-3 dB, 85 dB/1m, podle nastavení EQ)
Zesilovače Basy 500 W, třída D
Středy 100 W třída D
Výšky 100 W třída AB
Maximální akustický tlak (SPL) 111 dB (1 m)
Vstupy - hlavní reproduktor Analogová linka RCA-Cinch
Digitální optický SPDIF Toslink
Digitální koaxiální SPDIF
HDMI eARC
Bluetooth 4.2
Ethernet RJ45 10/100 Mbps
USB A (pro servis)
RJ45 propojovací
Vstupy - druhý reproduktor RJ45 propojovací
USB A (pro servis)
Výstupy 1 x Subwoofer RCA Cinch - hlavní reproduktor
1 x Subwoofer RCA Cinch - druhý reproduktor
Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz (802.11 a/b/g/n)
Kompatibilita AirPlay 2
Chromecast
ROON
UPnP
Podporované formáty
všechny vstupy
MP3, M4A, AAC, FLAC, WAV, AIFF,
ALAC, WMA, LPCM a Ogg Vorbis
Podporované formáty
síťový přístup
MQA
DSF: DSD64, DSD128, DSD256
DFF: DSD64
Streamovací služby Spotify (Spotify Connect), Tidal (Tidal Connect)
Amazon Music, Qobuz, Deezer
QQ Music via QPlay, Internetové Rádia, Podcast
Podpora rozlišení Síťový přenos do 384 kHz / 24 bit
Digitální optika do 96 kHz / 24 bit
Koaxiální optika do 192 kHz /24 bit
HDMI do 192 kHz /24 bit
Přenos mezi reprosoustavami Drátový - převzorkování ze všech vstupů na PCM 192 kHz /24 bit
Bezdrátový - převzorkování ze všech vstupů na PCM 96 kHz /24 bit
Rozměry (š x v x h) 212 x 1090 x 394 mm (s podstavcem)
130 x 1042 x 321 mm (bez podstavce)
Optimální velikost místnosti 10 -200 m2
Hmotnost 62,4 kg (set)
Dodávané příslušenství 2 x síťový kabel
1 x propojovací kabel mezi reproduktory
1 x dálkové ovládání
8 x odhmotňovací hroty
1 x serízovací klíč
Manuál
Barevné provedení Royal Blue
Matná bílá Mineral White
Matná šedá Titanium Grey

Máte dotazy? Napište nám ...