KEF E305 včetně 2 podlahových stojanů
-32%
Ušetříte10 980 Kč
  • Doprava zdarma
  • Vystavené

KEF E305 včetně 2 podlahových stojanů

Výrobce: KEF

Designově laděná sada reproduktorů 5.1 s HiFi zvukem. Satelitní reprosoustavy používají nejnovější firemní koaxiální reproduktory Uni-Q původně vyvinuté pro sérii Q. Díky tomu dosahují výborného zobrazení prostoru nahrávek. Od sdružení EISA získala tato sada ocenění Best Product 2013-2014. Sada obsahuje 4 satelitní soustavy E301, jednu centrální E301c a aktivní subwoofer E-2 s uzavřenou ozvučnicí a zesilovačem třídy D - 250W. Soustavy jsou 2-pásmové s bass-reflexovou ozvučnicí. Reprosoustavy mají hliníkové stojánky s povrchovou úpravou polomatným chromováním. Stojánky u hlavních a efektových soustav lze pootočit až o 180°a soustavy namontovat na zeď. K sadě jsou 2 stylové asi 1 m vysoké podlahové stojany v ceně 4800 Kč.

Skladem
Původní cena: 33 970 Kč
22 990 Kč
898,52 €
Cena za sestavu (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

EXTRÉMNĚ PŘESNÝ
Velice kvalitní, dokonale vyvážený, jednoduše použitelný reproduktorový systém 5.1 se subwooferem a satelitními reproduktory. System využívá nové reproduktory KEF Uni-Q o průměru 4.25” a chválený subwoofer. Nový reproduktorový systém pro domácí kino E305 překonává konkurenci úžasně detailním zvukem s excelentním zvukovým prostorem který zaplní celou místnost. Přirozená zvuková scéna zobrazí celé kouzlo a všechny detaily originálního zvukového obrazu.Nový reproduktor 4,25" z řady Uni-Q
Tajemství systému E305 spočívá ve velkém kmitočtovém hi-fi rozsahu nejnovějšího firemního reproduktoru Uni-Q původně vyvinutého pro Q sérii KEF, která získala řadu ocenění. Jeho výborné vyzařovací vlastnosti a čistota zvuku dává systému mimořádně přirozenou kvalitu zvuku.

Výškový reproduktor Uni-Q
Výškový reproduktor umístěný uprostřed středobasové membrány má otevřenou komůrku, aby se zabránilo zkreslení, které by mohlo vzniknout vysokým tlakem za kopulkou membrány. Reproduktor tak přesně vyzařuje všechny nuance obsažené v nahrávce. Hvězdicový difuzor zvukovodu přispívá k rovnoměrnému rozptýlení zvuku do prostoru a vytvoření přirozeně širokého prostorového zvuku.

Reproduktor Uni-Q MF/LF

Kuželová membrána středobasové sekce je vylisována z hliníkové slitiny, která je tužší než běžně používané materály.Satelitní reprosoustavy

Satelitní reprosoustava E301 byla od začátku navržena jako samostaný, ve své třídě dokonale vyvážený systém s výhybkou, skříňkou a reproduktory v harmonickém souladu.

Čím méně je ovlivněn vyzařovaný signál, tím jasnější zvuk. Pro odstranění sekundárního vyzařování a tím i zabarvení zvuku je skříňka silně vyztužena vniřním žebrováním a zatlumena technologií, která zajišťuje přesný zvuk bez nežádoucích rezonancí.
Subwoofer
Reproduktorová sestava E305 je navržena nejen pro vysoce kvalitní zvuk, ale i pro vytvoření velkého objemu hlubokých basů. Subwoofer je přesně navázaný na satelitní reproduktory, a tak celý systém zní jako pět velkých reprosoustav. Frekvenční a fázová charakteristika satelitních reproduktorů je přesně vyladěna se subwooferem. Podle umístění a akustických podmínek v místnosti lze změnit fázi signálu 0 - 180° a korigovat basy ve třech stupních - 4 dB, 0, + 2 dB na kmitočtu 50 Hz.

Subwoofer je osazený k podlaze vyzařujícím výkonným basovým reproduktorem s dlouhým zdvihem 8" kuželové membrány. Basy jsou vyzařovány přesně a bez zkreslení i při vysoké hlasitosti. Pro korekci basů je využit korekční obvod typu Linkwitz Transform korigující frekvenční charakteristiku na basech a skupinové zpoždění signálu které zajišťuje čistší a přesnější reprodukci nízkých frekvencí.

Uzavřená konstrukce skříňky subwooferu E-2 přináší dynamické basy bez přesahu které jsou rychlé, přesné a dobře definované. Stejně jako u satelitů je pro tlumení vnitřního objemu skříňky využit stejný princip jako u LS50. To zabraňuje rezonancím a sekundárnímu vyzařování zvuku a zajišťuje pevné, čisté a bezchybně kontrolované basy.VELKÁ IKONA

Kultovní pozici v této kategorii měly ceněné sestavy s reprosoustavami vejčitých tvarů KEF KHT2005 a KHT3005, které znamenaly jistou revoluci u systémů domácího kina svým extrémně přesným 3D zvukem z malých designových skříněk obsahující unikátní technologie. Zcela nová sestava E305 díky novým, úplně přepracovaným reproduktorům, které byli vyvíjeny pro nejnáročnější audiofilní použití zvedá kvalitativní laťku ještě výš za přijatelně dostupnou cenu. Sestava je dostupná v černé nebo bílé barvě s hedvábně matným povrchem. Skříňky jsou doplněny matně chromovanými hliníkovými stojánky, které lze po otočení využít i jako nástěné držáky. Pro umístění do prostoru lze k soustavám dokoupit hezké stylové asi 1 m vysoké podlahové stojany.
EXTRÉMNĚ JEDNODUCHÉ
Celý nový systém E305 je navržen tak, aby byl příjemný, prakticý a jednoduchý. Je jednoduhé je i připojení k jakémukoliv AV přijímači, který zároveň řídí i výstupní úroveň subwooferu. S žádné speciální nástroje ani dovednosti nejsou potřebné pro nastavení systému na optimální výkon.

Ať jsou reprosoustavy umístěny na polici, na stěně nebo přimontovány na stojany, je nastavení stejně jednoduché.


Získaná ocenění
 

Technické parametry

E301/ E301c

Systém 2 pásmový bass-reflex
Uni-Q reproduktor 
Středobasy / výšky
115 mm hliníková membrána 
19 mm ventilovaná hliníková kalota.
Frekvenční pásmo (- 6 dB) 80 Hz - 45 kHz
Frekvenční pásmo (±3dB) 90 Hz - 33 kHz
Dělící frekvence 2,7 kHz
Doporučený výkon zesilovače 10 - 100 W
Citlivost (2,83V/1m) 86 dB
Maximální akustický výkon 109 dB
Impedance 8 Ω
Vnitřní objem 1,5 l
Hmotnost 2,4 kg
Rozměry (š x v x h)
E301  
E301c
136 x 260 x 159 mm
 220 x 157 x155 mm

E-2

Systém Uzavřený
Basový reproduktor 200 mm (8")
Frekvenční pásmo (- 6 dB) 33 Hz - 280 kHz
Zesilovač Vestavěný 250 W třídy-D
Výhybka pevná 250 Hz, 2. řádu
Vstupy Cinch
Vnitřní objem 14,7 l
Maximální akustický výkon 102 dB
Hmotnost 7,25 kg
Rozměry (v x š x h) 320 x 430 x 270 mm 

Máte dotazy? Napište nám ...