JBL SUB 80P - černá
  • Novinka
  • Doprava zdarma

JBL SUB 80P - černá

Výrobce: JBL

JBL SUB80P - Aktivní subwoofer s možností bezdrátového přípojení  (vysílací jednotka v ceně) s kompaktní uzavřenou ozvučnicí. Výkon zesilovače 200 W RMS (400 W špičkový výkon). 8" basový reproduktor směrovaný k zemi.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
14 390 Kč
600,57 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Aktivní subwoofer 8" (200 W RMS) s možností bezdrátového připojení

Z fyziologie vnímání zvuku lidským uchem vyplývá, že pro správnou prezentaci nízkých kmitočtů je zapotřebí daleko vyššího výkonu, než pro střední a vysoké kmitočty. Schopnost přenést nejnižší frekvence je tak vždy úměrná velikosti membrány reproduktoru a vnitřnímu objemu skříně. Pro reprosoustavy menších rozměrů je proto fakticky nemožné přenést nejnižší basy. Řešením je přidání aktivního subwooferu (speciální reprosoustavy pro reprodukci pouze nejnižších basových kmitočtů) do audio systému. Zde opět hraje roli akustika a fyziologie vnímání zvuku lidským uchem, které velmi přesně lokalizuje směr, odkud vycházejí zvuky vyšších frekvencí. Vysoké kmitočty se šíří jako úzký paprsek, u středních kmitočtů se už úzký paprsek mění na kužel a nízké basové kmitočty se šíří kulově. To v praxi znamená, že u nízkých frekvencí do cca 100 Hz nedokážeme určit, odkud vycházejí. Proto je možné umístit subwoofer v místnosti téměř kdekoliv. Dokonce je velmi doporučeno umístit v místnosti i několik subwooferů. Konstruktéři ve světoznámém centru akustického inženýrství společnosti JBL v Northridge v Kalifornii (USA) při návrhu SUB80P mysleli na praktické problémy uživatelů a dokázali spojit jak požadavky na vysoký výkon, tak čím dál důležitější nároky na estetiku a design. SUB80P je unikátním a cenově dostupným řešením, které můžete snadno připojit do každého audio systému. JBL je průkopníkem v oblasti profesionálního zvuku a má tak určitě ty nejlepší předpoklady, vývoj i technologie pro řešení problematiky nejnižších frekvencí.


JBL SUB80P - jde to i bez kabelů

JBL SUB80P je nenápadný subwoofer, který lze díky malým rozměrům umístit kdekoliv v místnosti, aniž by bylo nutné kabelové připojení. Součástí dodávky je totiž bezdrátový vysílač, který stačí připojit ke stereo výstupu předzesilovače nebo k vyhrazenému subwooferovému výstupu LFE na AV receiveru a tento vysílač pošle bezdrátově signál přímo do subwooferu. Jednoduché a praktické řešení.

Využití jednoho nebo více aktivních subwooferů SUB80P bude přínosné jak v běžném stereofonním audio systému, tak při integraci do systému domácího kina. Zvyšuje nízkofrekvenční odezvu v systému na novou úroveň a přidává další dimenze zážitku z poslechu hudby nebo sledování akčních filmových scén. To vše přímo ve vašem obývacím pokoji a navíc bez nutnosti vedení kabeláže. 

Ideální pro použití v menších nebo středně velkých místnostech.

Aktivní subwoofer má nezastupitelnou funkci v každém systému, ale někdy může být obtížné najít pro něj vhodné místo. JBL SUB80P měří na šířku pouze 28 cm (na výšku pak 35 cm) a proto ho můžete využít i v prostorově omezených místnostech. Ačkoliv díky svým malým rozměrům může být SUB80P v místnosti velmi nenápadným, rozhodně to neplatí o jeho výkonu. 8" (200 mm) basový reproduktor s pevnou membránou z kompozitního vlákna pohání zesilovač třídy D s výkonem 200 W RMS (ve špičkách až 400 W), a to je zárukou, že budete reálně slyšet basy s autentickou silou, kterou obvykle pocítíte jen v kině nebo na živém koncertu. Basy budou kontrolované, pevné a bez zkreslení.

Konektivita systému zahrnuje možnost připojení přes kabel nebo bezdrátově s přiloženým bezdrátovým síťovým rozhraním 2,4 GHz. Vysílač je velmi malý, aby ho bylo možné umístit do blízkosti zvukových komponent nebo třeba skrýt za televizor. Funkce a ovládací prvky na zadním panelu umožňují otočení fáze, zvýraznění basů, přemostění výhybky a nastavení úrovně hlasitosti. Praktická je i funkce automatického zapnutí / vypnutí napájení po detekci signálu. Na zadním panelu subwooferu je kromě vstupních konektorů pro levý / pravý kanál a vstupu LFE k dispozici 3,5 mm 12 V spouštěcí vstup pro použití v externích uživatelských instalacích s funkcí automatického napájení a přepínač kanálu pro bezdrátový přenos. K dispozici jsou 4 kanály a teoreticky tak můžete do systému připojit bezdrátově až 4 subwoofery SUB80P - každý na jiném kanálu.

8" reproduktor je směrován k zemi a těžká uzavřená ozvučnice, vybavená podstavami, je vyrobena tak, aby dobře odolávala vnitřním rezonancím. SUB80P je dodáván s povrchovou úpravou ve vysoce lesklém černém laku. Součástí dodávky je i modul bezdrátového vysílače, napájecí zdroj vysílače, signálový kabel RCA - jack LFE a příslušenství Trigger kabel 3,5 mm 12 V.

SUB80P je díky jednoduchosti, flexibilitě připojení a variabilním možnostem umístění, perfektním způsobem, jak rozšířit basovou odezvu ve vašem audio systému.


Přednosti

  • Kompaktní uzavřená ozvučnice
  • Zesilovač 200 W RMS (400 W špičkový výkon)
  • 8" basový reproduktor směrovaný k zemi
  • Možnost bezdrátového připojení (vysílací jednotka v ceně)
  • Ovládací prvky úrovně hlasitosti, přemostění výhybky, obrácení fáze a zvýraznění basové odezvy
  • Triger vstup pro automatické spouštění
  • Hlavní vypínač plus automatický pohotovostní režim / zapnutí
  • Linkový / LFE vstup

Technické parametry

Systém aktivní -  Kompaktní uzavřená ozvučnice
Zesilovač 200 W RMS (400 W špičkový výkon)
Reproduktor 8" basový reproduktor směrovaný k zemi
Frekvenční rozsah 45 Hz - 200 Hz (- 6 dB)
Ovládací prvky úroveň hlasitosti
otočení fáze
zvýraznění basů
zapnutí / vypnutí funkce detekce signálu 
Vstup 1 LFE + L / P RCA - s linkovou úrovní signálu

Spotřeba energie

jmenovitý výkon / stby

220-230V, 50/60Hz
< 0,5 W (pohotovostní režim) / 261 W (maximálně)

Rozměry (š x v x h)      267 x 279 x 353
Hmotnost 19,00 Kg
 

Vysílač bezdrátového signálu  

Provozní dosah 10 - 25 m ve volném prostoru
Maximální vysílací výkon 1 dBm
Frekvenční rozsah 2403 - 2478 MHz
Vstup 1 LFE + L / P RCA - s linkovou úrovní signálu
Napájení 100 - 240 V, 50 / 60 Hz (EU)

Spotřeba energie

jmenovitý výkon / stby

220-230V, 50/60Hz
< 0,5 W (pohotovostní režim) / 261 W (maximálně)

Rozměry (š x v x h)      127 x 35 x 89
Hmotnost 117,00 g

Máte dotazy? Napište nám ...