JBL STAGE A190 - černá
  • Novinka
  • Doprava zdarma

JBL STAGE A190 - černá

Výrobce: JBL

JBL STAGE A190 - 2,5 pásmová reprosoustava s impedancí 6 Ω za překvapivě nízkou cenu. Kompaktní ozvučnice z 1,6 cm silné frézované MDF je osazená 1" (25 mm) hliníkovým kopulovým výškovým reproduktorem s patentovanou geometrií zvukovodu High-Definition Imaging (HDI), který byl navržen pro JBL Professional M2 Master Reference Monitor a 2 x 8" (200 mm) basovými reproduktory s bílou kuželovou polycelulózovou membránou na pryžovém závěsu

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
24 990 Kč
1 067,24 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448S novou řadou reprosoustav JBL STAGE máte rezervováno sedadlo v první řadě.


JBL Stage je promyšlená řada reproduktorů navržená a zkonstruovaná ve světoznámém centru akustického inženýrství společnosti JBL v Northridge v Kalifornii (USA) a optimalizovaná pro domácí stereo / domácí kino. Připravte se na vzrušující zážitky ať již z živého hudebního koncertu nebo akční filmové scény přímo ve vašem obývacím pokoji. Všechny tóny zvukového spektra se spojí v čisté potěšení z poslechu.


A190 - 2,5-pásmové sloupové reprosoustavy
 

Reprosoustavy Stage A190 jsou vlajkovou lodí celé řady JBL Stage. Tyto sloupové 2,5-pásmové reproduktory jsou ideálně dimenzovány pro většinu místností a jsou velmi univerzální. Lze je využít jako Hi-Fi reproduktory pro domácí stereo systém nebo jako přední reproduktory pro systém domácího kina. Vždy budou zárukou přesné a detailní reprodukce a za všech okolností skvělou volbou. Reprosoustavy poskytují výkon až 225 W s citlivostí 91 dB. To znamená při plném výkonu více než 114 dB na výstupu a A190 tak dokáží lehce zvládnout např. dynamiku zvuku živého jazzového koncertu. Impedance 6 Ω znamená, že tyto reproduktory budete moci bez problémů používat s většinou zesilovačů i AVR receiverů a zároveň získáte vyšší špičkový výkon oproti standardním 8 Ω reproduktorům.

Ozvučnice z 1,6 cm silné frézované MDF je na horní, spodní, zadní a boční straně skříně vytlumená 2,5 cm silnými panely Dacron, které omezují vnitřní stojaté vlnění. Tři strategicky umístěné příčné výztuhy, zvyšují celkovou tuhost skříně a snižují přenos vibrací z měničů. Oba basové měniče mají navíc každý vlastní samostatnou vnitřní komoru.

Dvojitý bassreflexový nátrubek je směrovaný na zadní stěnu nad šroubovací připojovací terminály, které umožňují připojení nejen silných holých vodičů, ale i vodičů zakončených banánky nebo vidličkami a jsou vhodné i pro Bi-Wire nebo Bi-Amp zapojení. Díky bassreflexové konstrukci ozvučnice získáte bohatý a vyvážený zvuk i při nižších úrovních hlasitosti. Součástí dodávky jsou odnímatelné černé krycí mřížky z průzvučné tkaniny a elegantní podstavy, které nejen zvyšují estetický dojem, ale zároveň zvyšují stabilitu stojícího reproduktoru


.

2,5-pásmová konstrukce inspirovaná legendárními JBL studiovými monitory.

1" (25 mm) hliníkový kopulový výškový reproduktor s patentovanou geometrií zvukovodu High-Definition Imaging (HDI™) byl navržen pro JBL Professional M2 Master Reference Monitor. Tato technologie zlepšuje citlivost výškového reproduktoru a rozptyl v místě výhybky (120 stupňů horizontálně). Výsledkem je lepší prezentace jemných detailů v přesně definovaném prostoru s typickou JBL studiovou signaturou. Dělící kmitočet výškového reproduktoru je na výhybce nastaven na 2 kHz.

Dva 8" (200 mm) basové reproduktory s bílou kuželovou polycelulózovou membránou na pryžovém závěsu jsou zárukou precizního podání nízkých frekvencí již od 36 Hz, s charakteristickou kresbou basových tónů a pevnou konturou, srovnatelnou s mnohem dražšími firemními modely. Spodní reproduktor je určen pro nejnižší frekvence a má nastavený dělící kmitočet (crossower) na 1,4 kHz. Dvě a půl pásma znamená, že každému z basových reproduktorů jsou přiřazeny mírně odlišné úkoly. Zatímco spodní z reproduktorů je vyhrazen pouze pro basy, horní z dvojice sice začíná na stejné nejnižší frekvenci, ale jeho horní dělící kmitočet zasahuje až do vyšších frekvencí, kde přebírá pásmo výškový reproduktor.


Přečtěte si.
Recenze reprosoustav JBL STAGE A 190 zveřejněná na webových stránkách magazínu Hi - Fi Voice.
ČÍST CELÝ TEST

Technické parametry

Systém 2½-pásmový bass-reflex
Dělicí kmitočet 1,4 kHz,  2,0 kHz
Basový reproduktor 2 x 6,5" (165 mm) basový reproduktor s bílou kuželovou
polycelulózovou membránou na pryžovém závěsu 
Výškový reproduktor

1" (25 mm) hliníkový kopulový výškový reproduktor s
patentovanou geometrií zvukovodu High-Definition Imaging (HDI)

Frekvenční odezva 36 Hz - 40 kHz
Citlivost (2,83V/1m) 91 dB /1m / 2,83 V
Impedance 6 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 20 - 225 W
Bassreflex 2 x zadní
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 260 x 1070 x 370 mm
Hmotnost 22,56 kg

Máte dotazy? Napište nám ...