JBL STAGE A120P - černá
  • Novinka
  • Doprava zdarma

JBL STAGE A120P - černá

Výrobce: JBL

JBL Stage A120P - aktivní subwoofer měří na šířku pouze 37 cm a proto ho můžete umístit i tam, kde je prostor omezen.  12" (305 mm) basový reproduktor s pevnou polycelulózovou membránou pohání zesilovač s výkonem 250 W RMS.

Barevné varianty
Na objednávku
Do měsíce
12 490 Kč
533,41 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Aktivní subwoofer s 12" basovým reproduktorem a výkonem zesilovače 250 W

Z fyziologie vnímání zvuku lidským uchem vyplývá, že pro správnou prezentaci nízkých kmitočtů je zapotřebí daleko vyššího výkonu, než pro střední a vysoké kmitočty. Schopnost přenést nejnižší frekvence je tak vždy úměrná velikosti membrány reproduktoru a vnitřnímu objemu skříně. Pro reprosoustavy menších rozměrů je proto fakticky nemožné přenést nejnižší basy. Řešením je přidání aktivního subwooferu (speciální reprosoustavy pro reprodukci pouze nejnižších basových kmitočtů) do audio systému. Zde opět hraje roli akustika a fyziologie vnímání zvuku lidském uchem, které velmi přesně lokalizuje směr, odkud vycházejí zvuky vyšších frekvencí. Vysoké kmitočty se šíří jako úzký paprsek, u středních kmitočtů se už úzký paprsek mění na kužel a nízké basové kmitočty se šíří kulově. To v praxi znamená, že u nízkých frekvencí do cca 100 Hz nedokážeme určit, odkud vycházejí. Proto je možné umístit subwoofer v místnosti téměř kdekoliv.


S novou řadou reprosoustav JBL STAGE máte rezervováno sedadlo v první řadě.

JBL Stage je promyšlená řada reproduktorů navržená a zkonstruovaná ve světoznámém centru akustického inženýrství společnosti JBL v Northridge v Kalifornii (USA) a optimalizovaná pro domácí stereo / domácí kino. Produkty JBL najdete v mnoha kinech, studiích a hudebních sálech po celém světě. JBL je průkopníkem v oblasti profesionálního zvuku a má tak určitě ty nejlepší předpoklady, vývoj i technologie pro řešení problematiky nejnižších frekvencí.

Využití aktivního subwooferu z řady JBL STAGE bude přínosné jak v běžném stereofonním audio systému, tak při integraci do systému domácího kina. Vždy posouvá basy na zcela novou úroveň a přidává další dimenze zážitku z poslechu hudby nebo sledování akčních filmových scén. To vše přímo ve vašem obývacím pokoji.


A120P - Aktivní subwoofer - ideální pro použití ve středních a větších místnostech.

Aktivní subwoofer má nezastupitelnou funkci v každém systému, ale někdy může být obtížné najít pro něj vhodné místo. JBL Stage A120P měří na šířku pouze 37 cm a proto ho můžete umístit i tam, kde je prostor omezen. Ačkoli díky svým malým rozměrům může být A120P v místnosti velmi nenápadným, rozhodně to neplatí o jeho výkonu. 12" (305 mm) basový reproduktor s pevnou polycelulózovou membránou pohání zesilovač s výkonem 250 W RMS (ve špičkách až 500 W) a to je zárukou, že budete reálně slyšet basy tak, jak je zvukový režisér ve studiu namíchal - s autentickou silou, kterou obvykle pocítíte jen v kině nebo na živém koncertu. Basy budou vždy dobře kontrolované, pevné a bez zkreslení.

Těžká skříň je vyrobena tak, aby odolávala vnitřním rezonancím a na zadní straně jsou kromě ovládacích prvků zesilovače umístěny ještě dva bassreflexové výstupy. Reproduktor je směrován dopředu a součástí balení je i krycí mřížka z dobře průzvučné tkaniny. Povrchová úprava je z texturované matné černé vinylové fólie. Součástí dodávky jsou i 4 šroubovací nožky (hroty) a napájecí kabel.


Technické parametry

Systém aktivní - ozvučnice se dvěma zadními bassreflexovými porty
Zesilovač 250 W RMS (500 W špičkový výkon)
Reproduktor 12" (300 mm) polycelulózový basový reproduktor směrovaný dopředu
Frekvenční rozsah 32 - 150 Hz
Ovládací prvky

úrovně hlasitosti, ladění výhybky, fáze a výkonu na zadním panelu
přepínač fáze pro akustické přizpůsobení výstupu subwooferu hlavním reproduktorům
plynule proměnná dolní propust 50 - 150 Hz (proměnné) 24 dB / oktávu 
hlavní vypínač plus automatický pohotovostní režim / zapnutí

Vstup linkový / LFE vstup

Spotřeba energie

jmenovitý výkon / stby

220-230V, 50/60Hz

<0,5 W (stby) / 335 W / 2 A (max - 230 V)

Rozměry (š x v x h) 370 x 395 x 420 mm
18,64 Kg
HmotnostObsah balení Odnímatelná krycí mřížka reproduktoru
Odnímatelný napájecí kabel

Máte dotazy? Napište nám ...