JBL HDI-4500 - ořech
 • Novinka
 • Doprava zdarma

JBL HDI-4500 - ořech

Výrobce: JBL

JBL HDI-4500 - 2,5 -pásmový centrální reproduktor, který je osazen 4 středobasovými reproduktory  5,25" (130 mm) s černou kuželovou membránou  a z hliníku a odlitým košem. Dále pak  výškovým reproduktorem 1" (25 mm) - kompresní měnič Teonex instalován ve zvukovodu HDI™. Tento rprobox má frekvenční odezvu  50 Hz - 30 kHz (- 6 dB)  při impedanci 4 Ω a citlivosti 90dB.

Barevné varianty
Na cestě
Do 2 týdnů
45 590 Kč
1 946,99 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

2,5-pásmový centrální reproduktor pro TOP systémy domácího kina, 4 x 5,25"

Společnost JBL založil J. B. Lansing v roce 1946 v Northridge v Kalifornii (USA) a jjž od svých počátků se prosazovala s výrobou kvalitních zvukových aparatur, od sluchátek až po klasické reproduktory. Výrobky JBL jsou dnes využívány v profesionálních nahrávacích studiích, ozvučují většinu kin v USA a množství hudebních sálů po celé Evropě.

HDI - špičkové profesionální technologie nyní i pro HI-FI reproduktory

Již mnoho let JBL úspěšně vyrábí a používá ve všech svých profesionálních audio reproduktorech vysokofrekvenční kompresní měniče, které vytváří typický JBL sound. Nyní se tento unikátní měnič ve spojení s technologií High Definition Imaging (HDI) pro vylepšení akustického zobrazení a hladkou odezvu v místnosti, objevuje v řadě reproduktorů HDI navržené pod bedlivým dohledem hlavního inženýra An Nguyena. Tato patentovaná technologie hornového systému tak konečně proniká z plně profesionálních nahrávacích studií i do mnohem dostupnějších návrhů a do domácích Hi-Fi systémů. Řada JBL HDI představuje nabídku podlahových a regálových reprosoustav pro dvoukanálový poslech, které u vícekanálových systémů můžete rozšířit o centrální reproduktor a aktivní subwoofer. S identickými vysokofrekvenčními kompresními měniči a basovými reproduktory stejné konstrukce je řada HDI navržena tak, aby umožnila vytvořit velmi dobře fungující systém domácího kina. Všechny reproduktory jsou tak sladěny designově i technologicky a přináší působivé množství energie, dynamiky a emocí ve spojení s muzikálností a kultivovaností. Živý a průrazný zvuk, přesně definovaný prostor, adrenalinový bas a tonální přesnost jsou zvukové přednosti špičkových studiových reproduktorů, které si nyní můžete vychutnat i v domácím prostředí.


Vícekanálový systém JBL HDI - centrální reproduktor jako základní kámen

Obecně je ideální při sestavování přední L / C / R sestavy vícekanálového systému použít nejlépe tři shodné reproduktory. Důvodem je zachování stejné kvality reproduktorů mezi předními reproduktory, aby dialog (efekty) v celé přední zvukové scéně přecházely plynule z jedné strany na druhou. Tohoto ideálu bývá však s ohledem na rozměry reproduktorů málokdy dosaženo, protože reproduktor pro centrální kanál by musel být umístěn za průzvučným plátnem ve vertikální poloze. Drtivá většina milovníků domácího kina tento luxus nemá a proto potřebuje využít pro středový kanál centrální reproduktor optimalizovaný pro umístění nad nebo pod obrazovkou v horizontální poloze. JBL HDI-4500 právě díky technologii geometrie zvukovodu HDI, 2½- pásmové konstrukci a celkové koncepci ozvučnice představuje optimální řešení pro horizontální umístění ve středu mezi levým a pravým předním reproduktorem. Zvukové kvality centrálního reproduktoru JBL HDI-4500 zcela jistě vyniknou v jakémkoliv systému domácího kina, ale především ve spojení s koncepčně velmi podobnými reproduktory nebo se jedná o perfektně sladěnou přední sestavu, která splňuje i nejnáročnější požadavky na zvukový ideál. Do kompletního systému domácího kina lze jako prostorové reproduktory využít model a pro posílení nejnižší části zvukového spektra pak subwoofer z modelové řady HDI se stejným designem.

JBL HDI-4500 - se vyznačuje elegantním zaobleným tvarem ozvučnice z 19 mm silné MDF. Konstrukce je velmi robustní (hmotnost 9,9 kg / kus), silně vyztužená systémem výztuh a vnitřně poctivě zatlumena, aby perfektně odolávala vnitřním rezonancím. Nemusíte se tedy obávat otočit ovladačem úrovně hlasitosti k vyšším hladinám. Dva bassreflexové porty s počítačem navrženým tvarem nátrubku, jsou vyvedené na zadní straně po stranách čtveřice zlacených šroubovacích terminálů umožňujících jak jednoduché, tak Bi-Wire (Bi-Amp) připojen.

V střední části umístěný hornový zvukovod s patentovanou technologií geometrie High-Definition Imaging (HDI™) ukrývá 1" tlakový výškový reproduktor 2410H-2 s magnetem ze slitiny neodymia a železa obohaceného bórem, (rovněž chráněný patentem). Vysokofrekvenční jednotka využívá 25 mm prstencovou membránu ve tvaru jehlanu s netypickým zaoblením, vyrobenou z lehkého polymerového materiálu Teonex, který je používán i u legendárního studiového monitoru JBL 4367. Díky tvaru membrány reproduktor snižuje časové zkreslení a bez komprese pohodlně zvládá vysoký výkon s výbušnou dynamikou i při trvale vysokých úrovních hlasitosti. Tato technologie byla navržená tak, aby umožnila i malým měničům s nízkým výkonem produkovat vysoké hladiny akustického tlaku. Zvukovod HDI™ díky svému rozšiřujícímu se tvaru zajišťuje rovnoměrný rozptyl a hladkou odezvu tak, aby byla neutrální na poslechové ose i mimo ni. Výsledkem je vysoká kvalita zvuku i vynikající definice prostoru v poslechovém poli. Tato vlastnost je velmi důležitá pro celkovou transparentnost a přesnou prezentaci dialogového kanálu.


BL HDI-4500 2,5 - pásmový centrální reproduktor pro detailní dialogy i filmové efekty

Střední a nízké frekvence prezentují čtyři 5,25" (130 mm) reproduktory s odlévaným hliníkovým košem a kuželovou membránou Advanced Aluminium Matrix z černého eloxovaného hliníku. Jejich předností je neuvěřitelně přesná a dynamická reprodukce zvuku i při vysoké úrovni hlasitosti.

Frekvenčně zasahují basové reproduktory k frekvencím až 600 Hz a v rámci 2½- pásmové konstrukce pak vybrané reproduktory zasahují netypicky až do středního pásma k frekvenci 2200 Hz). O hladký přechod mezi pásmy se stará pokročilá výhybka z vysoce kvalitních komponentů, která obsahuje výhradně svitkové kondenzátory a vzduchové tlumivky. Díky této koncepci dokáže reproduktor prezentovat zvuk s neutrální tonalitou a vysokou věrností v celém frekvenčním pásmu.

Reproduktor je krytý magneticky přichycenou černou krycí mřížkou z průzvučné tkaniny. Součástí dodávky jsou také antivibrační podstavy. HDI-4500 se vyznačuje špičkovým zpracováním i elegantním designem a je nabízen s povrchovou úpravou ve vysoce lesklém černém piano laku nebo v přírodní, matně lakované ořechové dýze, případně v luxusní matně lakované dubové dýze v grafitově šedém odstínu.


Přednosti

 • Robustní vyztužená ozvučnice se 2 zadními bassreflexovým vývody
 • 2,5 - pásmová koncepce
 • 1" kompresní výškový reproduktor s HDI™ zvukovodem pro široké rozptylové pole
   
 • 4 x 5,25" basový reproduktor s hliníhovou membránou
 • Pokročilá výhybka - dělící kmitočet 600 Hz a 2200 Hz
 • Dynamický zvuk v celém frekvenčním spektru, čisté dialogy - bez zkreslení i při trvale vysokých úrovních hlasitosti
   
 • Bi-Wire a Bi-Amp zlacené šroubovací terminály
 • Luxusní povrchová úprava přírodní dýhy (piano černá, grafitově šedá a ořech)

Technické parametry

Systém 2,5 pásmový centrální reproduktor 

Frekvenční pásmo

50 Hz - 30 kHz (- 6 dB)
Zatížení dlouho / krátkodobé 80 W / 160 W
Vysokotónový reproduktor 1" (25 mm) kompresní měnič Teonex ve zvukovodu HDI™
Středobasové reproduktory 4 x 5,25" (130 mm) s černou kuželovou membránou z hliníku a odlitým košem
Impedance 4 Ω
Dělící frekvence 600 Hz, 2200 Hz
Citlivost (2,83V / 1 m) 90 dB na 1 m, 2,83 V
Rozměry (š x v x h) 841,4 x 190 x 312,5 mm
Hmotnost 20,11 kg
Provedení klavírní černá
ořech
šedý dub

Máte dotazy? Napište nám ...