JBL HDI-3600 - ořech
  • Novinka
  • Doprava zdarma

JBL HDI-3600 - ořech

Výrobce: JBL

JBL HDI-3600 - 2,5 pásmová  reprosoustava s výkonem 250 W a impedancí 4 Ω.  Kompaktní ozvučnice se zadním bassreflexem  z 19 mm silné frézované MDF je osazená 1" kompresním výškovým reproduktorem s HDI™ zvukovodem pro široké rozptylové pole, který byl navržen pro JBL Professional M2 Master Reference Monitor a 3 x 6,5" basovým reproduktorem s hliníhovou membránou. V konstrukci je také použita pokročilá výhybka - crossower 900 Hz a 2 kHz a dvojitý terminál s Bi-Wire a Bi-Amp zlacené šroubovací svorky.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
76 790 Kč
3 185,92 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Reproduktory řady HDI - špičkové profesionální technologie v HI-FI kategorii

Již mnoho let JBL úspěšně vyrábí a používá ve všech svých profesionálních audio reproduktorech vysokofrekvenční kompresní měniče, které vytváří typický JBL sound. Ve spojení s technologií High Definition Imaging (HDI) pro vylepšení akustického zobrazení a hladkou odezvu v místnosti, představuje řada reproduktorů HDI důkaz, že tyto patentovaná technologie konečně pronikají z profesionálních studií i do mnohem dostupnějších návrhů a do domácích Hi-Fi systémů. V řade JBL HDI najdete sloupové i regálové reprosoustavy pro dvoukanálový poslech, které u vícekanálových systémů můžete rozšířit o centrální reproduktor a aktivní subwoofer. S identickými vysokofrekvenčními kompresními měniči a basovými reproduktory stejné konstrukce je řada HDI navržena tak, aby umožnila vytvořit velmi dobře fungující systém domácího kina. Všechny reproduktory jsou tak sladěny designově i technologicky a přináší působivé množství energie, dynamiky a emocí ve spojení s muzikálností a kultivovaností. Živý a průrazný zvuk, přesně definovaný prostor, adrenalinový bas a jasný detail jsou zvukové přednosti špičkových studiových reproduktorů, které si nyní můžete vychutnat i v domácím prostředí.


JBL HDI-3600 - pro milovníky klasiky i rockové nadšence

2,5- pásmový sloupový reproduktor se vyznačuje elegantním zaobleným tvarem ozvučnice z 19 mm silné MDF. Konstrukce je velmi robustní (hmotnost 28 kg / kus), silně vyztužená systémem výztuh a vnitřně poctivě zatlumena, aby perfektně odolávala vnitřním rezonancím. Dva identické bassreflexové porty jsou vyvedené na zadní stranu nad čtveřici zlacených šroubovacích terminálů umožňujícím jak jednoduché, tak Bi-Wire (Bi-Amp) připojení silnými vodiči.

Horní části skříně dominuje specifický hornový zvukovod s patentovanou technologií geometrie High-Definition Imaging (HDI™), za kterým se ukrývá 1" tlakový výškový reproduktor 2410H-2 s magnetem ze slitiny neodymia a železa obohaceného bórem, rovněž chráněný patentem. Vysokofrekvenční jednotka využívá 25 mm prstencovou membránu ve tvaru jehlanu s netypicky zaobleným vrcholem, vyrobenou z lehkého polymerového materiálu Teonex, který je používán i v řadě měničů JBL D2, včetně legendárního 4367. Díky tvaru membrány reproduktor snižuje časové zkreslení a bezpečně a bez komprese zvládá vysoký výkon s výbušnou dynamikou i při trvale vysokých úrovních hlasitosti. Zvukovod HDI™ díky svému rozšiřujícímu se tvaru zajišťuje rovnoměrný rozptyl a hladkou odezvu tak, aby byla neutrální na ose a mimo osu. Výsledkem je vysoká kvalita zvuku i vynikající definice prostoru v celém zvukovém poli a dokonce v širokém úhlu mimo poslechovou osu.

Pod tweetrem jsou umístěny tři stejné 6,5" (165 mm) basové reproduktory s odlévaným hliníkovým košem a kuželovými membránami Advanced Aluminium Matrix (také z hliníku) pro údernou dynamiku a neuvěřitelně přesnou reprodukci zvuku. Frekvenčně přechází dva spodní basové reproduktory netypicky až do středního pásma (dělící kmitočet 900 Hz) a třetí prezentuje frekvence až do 2 kHz). O hladký přechod mezi jednotlivými pásmy se stará pokročilá výhybka sestavená z vysoce kvalitních komponentů. Díky této koncepci dokáží reproduktory s neutrální tonalitou a vysokou věrností produkovat přesné a průzračné střední frekvence i pevné a dynamické basy s JBL signaturou.


JBL HDI-3600


Čtyři pryžové podstavy na spodní ploše jsou dostatečně vysoké a umožňují také využití hrotů (součástí dodávky), které lze instalovat do závitového otvoru v nožce. Reproduktory jsou kryty magneticky přichycenou černou krycí mřížkou z průzvučné tkaniny. HDI-3600 se vyznačují špičkovým zpracováním i elegantním designem  dodávány jsou s povrchovou úpravou ve vysoce lesklém černém piano laku nebo v přírodní, matně lakované ořechové dýze, případně v luxusní matně lakované dubové dýze v grafitově šedém odstínu. Ačkoli se jedná o větší reprosoustavy, dokáží se esteticky začlenit jak do moderního, tak i klasického nebo industriálního domácího interiéru. Ve všech případech budou jak zvukově, tak designově nepřehlédnutelnou dominantou prostoru. 


Technické parametry

Systém 2½-pásmový bass-reflex
Dělicí kmitočet 900 Hz,  2,0 kHz
Basový reproduktor 3 x 6,5" (165 mm) s černou kuželovou membránou z hliníku a odlitým košem
Výškový reproduktor

1" (25 mm) kompresní měnič Teonex ve zvukovodu s patentovanou geometrií zvukovodu High-Definition Imaging (HDI)

Frekvenční odezva 38 Hz - 30 kHz
Citlivost (2,83V/1m) 90 dB / 1 m / 2,83 V
Impedance 4 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 25 - 300 W
Bassreflex 2 x zadní
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 255 x 986,9 x 341,9 mm
Hmotnost 28,3 kg

Máte dotazy? Napište nám ...