JBL HDI-1200P - Ořech
  • Novinka
  • Doprava zdarma

JBL HDI-1200P - Ořech

Výrobce: JBL

JBL HDI-1200P (31,8 kg)  má robustní vyztuženou ozvučnici s 12" basovým reproduktorem  směrovaným dopředu s membránou vyrobenou z celulózových vláken potažených polymerem ici a s integrovaným zesilovačem 1000 W RMS . Disponuje jednopásmovou parametrickou ekvalizací pro eliminaci akustických problémů místnosti. Ovládacími prvky jsou: nastavení úrovně hlasitosti, obrácení fáze a plynulé nastavení dělícího kmitočtu. Dále je možno využít Trigger IN / OUT konektor pro automatické spouštění a také možnost symetrického nebo nesymetrického zapojení.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
59 990 Kč
2 560,93 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Špičkový aktivní 12" subwoofer s výkonem 1200 W, ekvalizací a symetrickými vstupy

Z fyziologie vnímání zvuku lidským uchem vyplývá, že pro správnou prezentaci nízkých kmitočtů je zapotřebí daleko vyššího výkonu, než pro střední a vysoké kmitočty. Schopnost přenést nejnižší frekvence je tak vždy úměrná velikosti membrány reproduktoru a vnitřnímu objemu skříně. Pro reprosoustavy menších rozměrů je proto fakticky nemožné přenést nejnižší basy. Řešením je přidání aktivního subwooferu (speciální reprosoustavy pro reprodukci pouze nejnižších basových kmitočtů) do audio systému. Zde opět hraje roli akustika a fyziologie vnímání zvuku lidským uchem, které velmi přesně lokalizuje směr, odkud vycházejí zvuky vyšších frekvencí. Vysoké kmitočty se šíří jako úzký paprsek, u středních kmitočtů se už úzký paprsek mění na kužel a nízké basové kmitočty se šíří kulově. To v praxi znamená, že u nízkých frekvencí do cca 100 Hz nedokážeme určit, odkud vycházejí. Proto je možné umístit subwoofer v místnosti téměř kdekoliv. Dokonce je velmi doporučeno umístit v místnosti i několik subwooferů.

Konstruktéři ve světoznámém centru akustického inženýrství společnosti JBL v Northridge v Kalifornii (USA) navrhli subwoofer HDI-1200P jako základní kámen kompletního prostorového systému reproduktorů řady HDI. Tento výkonný subwoofer je vybaven 12" (300 mm) kuželovým basovým reproduktorem Poly-plas™ poháněným 1000 W zesilovačem pro průraznou dynamiku a neuvěřitelně přesnou reprodukci zvuku. JBL je průkopníkem v oblasti profesionálního zvuku a má tak jistě ty nejlepší předpoklady, vývoj i všechny potřebné technologie pro řešení problematiky nejnižších frekvencí.


JBL HDI-1200P - maximální výkon a minimální zkreslení

JBL HDI-1200P je robustní subwoofer (31,8 kg), se stále ještě kompaktními rozměry. Lze ho tak bez problémů umístit téměř v každé v místnosti, kde podpoří nízkofrekvenční odezvu v systému na novou úroveň a přidává další dimenze zážitku z poslechu hudby nebo sledování akčních filmových scén. Dopředu směrovaný 12" (300 mm) basový reproduktor s litinovým rámem a pevnou kuželovou membránou z materiálu Poly-Plas™ (speciální směs z celulózových vláken potažených polymerem která optimálně kombinuje vlastnosti papíru a polymeru. Tento materiál je využíván výhradně v reproduktorech JBL a díky svým vlastnostem dokáže prezentovat sytý bas s pevnou konturou, který je pro JBL typický). Velmi důležitou součástí měniče je inovovaný pohon HeatScape™ se symetrickým magnetickým polem (Symmetrical Field Geometry™) pro nízké harmonické zkreslení a 75 mm kmitací cívkou ze skelných vláken. Odpružení je vyrobeno z Conexu (rám) a nitril-butylové pryže (okolí) a je počítačově optimalizováno pro lineární pohyb ven i dovnitř. Pólový nástavec má velký průduch, aby byla zajištěna vysoká účinnou výměny vzduchu. Sofistikovaný návrh nízkofrekvenčního reproduktoru využívá špičkové technologie za účelem maximalizace výkonu a minimalizace zkreslení.


Zesilovač

Interní zesilovač třídy D s výkonem 1000 W RMS je zárukou, že budete reálně slyšet basy s autentickou silou, kterou obvykle pocítíte jen v kině nebo na živém koncertu. Basy budou kontrolované, pevné a bez zkreslení. Díky významnému špičkovému výkonu subwoofer zvládá bez problémů i ty nejnáročnější dynamické požadavky.

Konektivita zahrnuje možnost jak symetrického (XLR), tak nesymetrického (RCA) připojení. Funkce a ovládací prvky na zadním panelu umožňují obrácení fáze, nastavení zisku, plynulé nastavení dělícího kmitočtu a také velmi užitečnou jednopásmovou parametrickou ekvalizaci, která pomůže při odstranění nežádoucích špiček v odezvě vyvolané místností. Parametrický ekvalizér obsahuje variabilní ovládací prvky pro nastavení frekvence, šířky pásma a úrovně ekvalizéru. Praktická je i funkce automatického zapnutí / vypnutí napájení po detekci signálu. Na zadním panelu subwooferu je k dispozici 3,5 mm 12 V Trigger vstup a výstup pro použití v externích uživatelských instalacích s funkcí automatického napájení.


Ozvučnice

Robustní ozvučnice ze silné MDF s esteticky zaoblenými rohy je vyztužená tak aby perfektně odolávala vnitřním rezonancím a má na spodní stranu vyvedeny dva bassreflexové porty s průměrem 7,5 cm a délkou 32,5 cm. Čtyři pryžové podstavy jsou dostatečně vysoké a umožňují také využití hrotů (součástí dodávky), které lze instalovat do závitového otvoru v nožce. Dopředu směrovaný reproduktor je krytý magneticky přichycenou černou krycí mřížkou z průzvučné tkaniny. HDI-1200P se vyznačuje špičkovým zpracováním i elegantním designem. Dodáván je s povrchovou úpravou ve vysoce lesklém černém piano laku nebo v přírodní, matně lakované ořechové dýze, případně v luxusní matně lakované dubové dýze v grafitově šedém odstínu.

Díky významnému špičkovému výkonu subwoofer zvládá bez problémů i ty nejnáročnější dynamické požadavky. Pokročilá ochrana a monitorování průběhu pak zajišťuje, že bude poskytovat optimální výkon za jakýchkoliv podmínek. Teprve s HDI-1200P uslyšíte basové pasáže hudby nebo filmu tak jak je zvukový technik zamýšlel.


Technické parametry

Systém aktivní - ozvučnice
Zesilovač 1000 W RMS
Reproduktor 12" (300 mm) černý Poly-Plas™ s litinovým rámem
Frekvenční rozsah 28 - 150 Hz
Ovládací prvky Úroveň hlasitosti, otočení fáze o 180°, vypínatelný equalizer, nastavení dělícího kmitočtu
Vstup RCA L / P - nesymetrický, XLR L / P  - symetrický

Spotřeba energie

jmenovitý výkon / stby

220-230V, 50/60Hz  < 0,5 W (pohotovostní režim) / 1180 W / 7,7 A (maximálně)

Rozměry (š x v x h) 430,5 x 451.3x 414 mm
31,78Kg
HmotnostObsah balení Odnímatelná krycí mřížka reproduktoru
Odnímatelný napájecí kabel

Máte dotazy? Napište nám ...