Fyne Audio F502 - tmavý dub
  • Doprava zdarma

Fyne Audio F502 - tmavý dub

Výrobce: Fyne Audio

Reproduktory Fyne Audio plně navazují na uznávanou a ceněnou značku Tannoy včetně konstručního týmu vedeného Dr.Paulem Millsem. Větší dvou a půl pásmový, podlahový reproduktor z prostřední modelové řady 500 je ideální do středně velké až větší poslechové místnosti. Má precině provedenou ozvučnici s podstavcem, jehož součástí je difuzér bassreflexu, který rovnoměrně vyzařuje basovou energii do místnosti. Je osazen dvojicí firemních reproduktorů o průměru 200 mm - koaxiální IsoFlare a basový. Reproduktor se vyznačuje širokým vyzařovacím úhlem, přesným zobrazením prostoru a vyzářením i velmi jemných detailů.

Barevné varianty
Skladem
64 980 Kč
2 703,92 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová značka Fyne Audio vznikla, když nový majitel firmy Tannoy ukončil provoz ve skotském středisku, a uzavřeného střediska se po krátké době ujali původní pracovníci včetně vývojových techniků, kteří se podíleli na vývoji a výrobě reprosoustav Tannoy s legendárními koaxiálními reproduktory.

Technologie koaxiálního reproduktoru jako bodového zdroje zvuku není u Fyne Audio nová, ale technický tým navázal na mnohalé zkušenosti respektované značky Tannoy.
Patentovaná konstrukce IsoFlare pracuje jako bodový zdroj zvuku. Zajišťuje spojité vyzařování kmitočtů s přesně definovanými směrovými vlastnostmi, lepší fázovou kohenci a tím i přesnější zvukovou scénu i mimo optimální poslechové místo.


Reprosoustava F502 s puristickým audiofilním designem je větší ze dvou modelů podlahových reprosoustav řady F500. Je osazena dvojicí reproduktorů o shodném průměru 200 mm. Základem je koaxiální reproduktor IsoFlare o průměru 200 mm (8“), který na basech až do frekvence 250 Hz doplňuje basový a rozšiřuje tak spodní frekvenční hranici ke 30 Hz. Bassreflexová ozvučnice o objemu 64 l s mírně vyklenutou přední a zadní stěnou eliminující stojaté vlnění je vyrobena z masivní MDF do které jsou precizně zafrézovány reproduktory. Uvnitř je oddělená komora propojená s vnitřním objemem přes vyladěný bassreflexový rezonátor, a výstup basové energie ven zajišťuje další bassreflexový rezonátor vyzařující dolů do postavce - soklu, který je nedílnou součástí ozvučnice. Toto řešení zastává funkci akustického filtru, který na basech zajistí nižší zkreslení při vyšším akustickém tlaku. Pod vyústěním bassrexu v mřížovém podstavci, je difuzer BassTrax Tractrix, který rovnoměrně rozptyluje basovou energii a usnadňuje tak umístění reproduktoru v místnosti


Basové membrány obou reproduktorů jsou vylisované z vláken a zavěšené na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Membrána basového reproduktoru je opatřena fázovým nástavcem. Širokopásmový reproduktor pak má uprostřed vložený zvukovod tlakové jednotky vysokotónového systému, který membránu využívá jako navazující zvukovod.
Vysokotónový systém má lehkou a pevnou titanovou membránu, neodymový magnet s otevřenou zadní komůrkou. To zaručuje optimální tlak za membránou a posouvá vlastní rezonanční frekvenci hluboko pod dělící kmitočet výhybky. Unikátní geometrie zvukovodu zajišťuje plochou frekvenční charakteristiku bez vniřních odrazů. Frekvenční charakteristika výškového systému sahá nad vnímání lidského sluchu.

Signál mezi reproduktory rozděluje pasivní výhybka druhého resp. prvního řádu pro výškovou sekci používá polypropylénové kondenzátory audiofilní kvality a tlumivky se skládaným nebo vzduchovým jádrem. To zaručuje nízké ztráty signálu a zvuk s vysokým rozlišením i nejmenších detailů.


  Technické parametry

Systém 2 1/2 pásmový, spodní, dvojitě laděný bassreflex s difuzerem
Koaxiální reproduktor 1 x 200 mm IsoFlare
středobasová membrána vylisovaná z vláken,
tlakový výškový systém s 25 mm titanovou membránou
Basový reproduktor 1 x 200 mm membrána vylisovaná z vláken
Frekvenční rozsah 30 - 34.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 90 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 91 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 40 - 180 W
Dělící frekvence výhybky 250 / 1700 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 1 řádu horní propust
Bassreflex spodní, s dvojitým laděním a difuzerem BassTrax Tractrix
Připojení Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 322 x 1114 x 380 mm
Hmotnost 25,2 kg
Provedení

černý dub dýha
tmavý dub dýha
černá v klavírním lesku
bílá v klavírním lesku

Dodávané příslušenství Podložky pod hroty
Imbus klíč

Máte dotazy? Napište nám ...