Fyne Audio F500C - černý dub
  • Doprava zdarma

Fyne Audio F500C - černý dub

Výrobce: Fyne Audio

Reprosoustava pro centrální kanál domácího kina je velmi důležitá pro přesný a nezkreslený zvuk celé sestavy domácího kina. F500C je technologicky, zvukově a designově vyladěná pro sestavu s reproduktory Fyne audio řady F500. Základem konstrukce je koaxiální reproduktor o průměru 125mm (5 ″) s firemní technologií IsoFlare který zajišťuje přesný a nezkreslený zvuk filmových dialogů. Vyšší objem basů a jejich optimální směrování do poslechového místa zajišťuje dvojice basových reproduktorů o růměru 125 mm (5 "). Mírně klenutá přední a zadní stěna ozvučnice snižuje difrakční odrazy a tím i nežádoucí zabarvení zvuku.
Precizně provedená masivní skříň v moderním stylu je buď dýhovaná pravou dřevěnou dýhou tmavého nebo černého dubu nebo lakovaná černým nebo bílým lakem v klavírním lesku.

Barevné varianty
Skladem
Do 3 dnů
14 990 Kč
640,17 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová značka Fyne Audio vznikla, když nový majitel firmy Tannoy ukončil provoz ve skotském středisku, a uzavřeného střediska se po krátké době ujali původní pracovníci včetně vývojových techniků, kteří se podíleli na vývoji a výrobě reprosoustav Tannoy s legendárními koaxiálními reproduktory.


Modelová řada F500 je v nabídce nejnižší, která používá koaxiální reproduktory. Obsahuje regálový reproduktor, menší a větší sloupový, nechybí ani reproduktor pro centrální kanál domácího kina. Vrcholem řady jsou speciání sloupové modely s přívlastkem SP odvozený od modelů 501 a 502, které využívají technologie použité ve vyšší modelové řadě F700. Koaxiání reproduktory pracující jako bodový zdroj zvuku zajistí přesnou lokalizaci nejen ve stereofonní scéně, ale i u všech formátů prostorového zvuku filmových soundtracků.


Reprosoustava pro centrální kanál domácího kina F500C s audiofilním designem navazuje na celou řadu F500. Má bassreflexovou ozvučnici s mírně vyklenutou přední a zadní stěnou eliminující stojaté vlnění. Ozvučnice je vyrobena z masivní MDF do které jsou precizně zafrézovány reproduktory. Uvnitř ozvučnice jsou oddělené komory pro reproduktory s vyústěním bassreflexových portů na zadní stěně.

Srdcem reprosoustavy je koaxiální reproduktor IsoFlare o průměru 125 mm (5“), který na basech až do frekvence 350 Hz doplňuje dvojice basových reproduktorů o shodném průměru. Dvojice basových reproduktorů optimálně směruje zvuk do poslechového místa a rozšiřuje spodní frekvenční hranici pod 50 Hz.
Technologie koaxiálního reproduktoru jako bodového zdroje zvuku není u Fyne Audio nová, ale technický tým navázal na mnohalé zkušenosti respektované značky Tannoy.
Patentovaná konstrukce IsoFlare pracuje jako bodový zdroj zvuku. Zajišťuje spojité vyzařování kmitočtů s přesně definovanými směrovými vlastnostmi, lepší fázovou kohenci a tím i přesnější zvukovou scénu i mimo optimální poslechové místo.


Basové membrány reproduktorů jsou vylisované z vláken a zavěšené na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Membrána basového reproduktoru je opatřena fázový nástavcem. Širokopásmový reproduktor pak má uprostřed vložený zvukovod tlakové jednotky vysokotónového systému, který membránu využívá jako navazující zvukovod.
Vysokotónový systém má lehkou a pevnou titanovou membránu, neodymový magnet s otevřenou zadní komůrkou. To zaručuje optimální tlak za membránou a posouvá vlastní rezonanční frekvenci hluboko pod dělící kmitočet výhybky. Unikátní geometrie zvukovodu zajišťuje plochou frekvenční charakteristiku bez vniřních odrazů. Frekvenční charakteristika výškového systému sahá nad vnímání lidského sluchu.

Signál mezi reproduktory rozděluje pasivní výhybka druhého resp. prvního řádu pro výškovou sekci používá polypropylénové kondenzátory audiofilní kvality a tlumivky se skládaným nebo vzduchovým jádrem. To zaručuje nízké ztráty signálu a zvuk s vysokým rozlišením i nejmenších detailů.


  Technické parametry

Systém 2 1/2 pásmový, zadní bassreflex
Koaxiální reproduktor 1 x 125 mm IsoFlare
středobasová membrána vylisovaná z vláken,
tlakový výškový systém s 25 mm titanovou membránou
Basové reproduktory 2 x 125 mm membrána vylisovaná z vláken
Frekvenční rozsah 48 - 38.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 60 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 91 dB
Impedance 8 Ω
Doporučený výkon zesilovače 30 - 120 W
Dělící frekvence výhybky 350, 2 100 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 1 řádu horní propust
Bassreflex zadní
Připojení Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 500 x 160 x 249 mm
Hmotnost 8,1 kg
Provedení dřevěná dýha tmavý dub
dřevěná dýha černý dub
bílá piano leská
černá piano lesklá

Máte dotazy? Napište nám ...