Fyne Audio F500 SP - bílá piano lesk
  • Doprava zdarma

Fyne Audio F500 SP - bílá piano lesk

Výrobce: Fyne Audio

Dvoupásmová regálová reprosoustava s koaxiálním reproduktorem Fyne Audio F500 SP ze speciální limitované edice je kompletně vyráběná v UK. Využívá technologie z vyšší řady F700 včetně masivního podstavce v ozvučnici původního modelu. Je ideální pro malé a středně velké poslechové místnosti. Má precině provedenou ozvučnici s masivním podstavcem, jehož součástí je kuželový difuzér bassreflexu, který rovnoměrně vyzařuje basovou energii do místnosti v úhlu 360°. Je osazen firemním koaxiálním reproduktorem IsoFlare o průměru 150 mm. Terminály Bi-wire se zemnící svorkou pro snižení vlivu vysokofrekvenčního rušení (RF) na zvuk. Reprosoustava se vyznačuje širokým vyzařovacím úhlem, přesným zobrazením prostoru a vyzářením i velmi jemných detailů.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
41 980 Kč
1 792,82 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová značka Fyne Audio vznikla, když nový majitel firmy Tannoy ukončil provoz ve skotském středisku, a uzavřeného střediska se po krátké době ujali původní pracovníci včetně vývojových techniků, kteří se podíleli na vývoji a výrobě reprosoustav Tannoy s legendárními koaxiálními reproduktory.


Nejmenší reprosoustava kompaktních rozměrů ze speciální série F 5XX SP (Special Production) je vyráběné ve Velké Británii. Verze SP, vychází z oceňovaného modelu F500, ale využívá technologie z vyšší řady F700. Je osazena prémiovým koaxiálním reproduktorem a vyladěnou výhybkou osazenou komponenty z prémiové řady. Z vyšší řady je použit i sokl z hliníkového sendviče s basovým difuzorem BassTrax tractrix, který je upravený a přesně vyladěný pro menší skříň F500 SP. Koaxiální reproduktor IsoFlare s průměrem 150 mm (6 ”) má magnetický obvod s dvojitým magnetem, středobasovou membránu vylisovanou vícevláknové buničiny s FyneFlute surround závěsem, spojený s tlakovým výškovým systémem s 25 mm hořčíkovou kalotou.


Membrána středobasového reproduktoru je vylisovaná z vláken a zavěšená na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Uprostřed membrány je vložený zvukovod tlakové jednotky vysokotónového systému, který membránu využívá jako navazující zvukovod.
Vysokotónový systém má lehkou a pevnou hořčíkovou membránu, neodymový magnet s otevřenou zadní komůrkou. To zaručuje optimální tlak za membránou a posouvá vlastní rezonanční frekvenci hluboko pod dělící kmitočet výhybky. Unikátní geometrie zvukovodu zajišťuje plochou frekvenční charakteristiku bez vniřních odrazů. Frekvenční charakteristika výškového systému sahá nad vnímání lidského sluchu.

Signál mezi reproduktory rozděluje pasivní výhybka druhého resp. prvního řádu pro výškovou sekci používá polypropylénové kondenzátory audiofilní kvality a tlumivky se skládaným nebo vzduchovým jádrem. To zaručuje nízké ztráty signálu a zvuk s vysokým rozlišením i nejmenších detailů.

  Technické parametry

Systém 2 pásmový, spodní bassreflex s BassTrax difuzérem
Koaxiální reproduktor 1 x 150 mm IsoFlare
středobasová membrána vylisovaná z vláken
výškový tlakový systém s hořčíkovou membránou 25 mm
Frekvenční rozsah 42- 34.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 60 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 90 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 30 - 120 W
Dělící frekvence výhybky 1700 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 1 řádu horní propust
Bassreflex spodní s difuzorem BassTrax Tractrix
Připojení Bi-wire +zemnící svorka
Rozměry (š x v x h) 200 x 323 x 320 mm
Hmotnost 8,1 kg
Provedení černá v klavírním lesku
bílá v klavírním lesku
ořech dýha klavírní lesk

Máte dotazy? Napište nám ...