Fyne Audio F500 - tmavý dub dýha
  • Doprava zdarma

Fyne Audio F500 - tmavý dub dýha

Výrobce: Fyne Audio

Reproduktory Fyne Audio plně navazují na uznávanou a ceněnou značku Tannoy včetně konstručního týmu vedeného Dr.Paulem Millsem. Dvoupásmový, stojanový nebo regálový reproduktor z prostřední modelové řady 500 je ideální pro malé a střední poslechové místnosti. Má precině provedenou ozvučnici s podstavcem, jehož součástí je difuzér bassreflexu, který rovnoměrně vyzařuje basovou energii do místnosti. Je osazen firemním koaxiálním reproduktorem IsoFlare o průměru 150 mm. Reproduktor se vyznačuje širokým vyzařovacím úhlem, přesným zobrazením prostoru a vyzářením i velmi jemných detailů.

Barevné varianty
Na cestě
21 980 Kč
938,69 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová značka Fyne Audio vznikla, když nový majitel firmy Tannoy ukončil provoz ve skotském středisku, a uzavřeného střediska se po krátké době ujali původní pracovníci včetně vývojových techniků, kteří se podíleli na vývoji a výrobě reprosoustav Tannoy s legendárními koaxiálními reproduktory.Reproduktor F500 s puristickým audiofilním designem má bassreflexovou ozvučnici kompaktních rozměrů s mírně vyklenutou přední a zadní stěnou. Ozvučnice je vyrobena z masivní MDF a zhruba v polovině ještě uvnitř vyztužena příčkou. Nedílnou součástí ozvučnice je mřížový podstavec, do kterého vyúsťuje bassreflex. V postavci pod vyústěním bassrexu je difuzer BassTrax Tractrix, který rovnoměrně rozptyluje basovou energii a usnadňuje umístění reproduktoru v místnosti.
Je osazen jedním firemním koaxiálním reproduktorem IsoFlare o průměru 150 mm (6“).

Technologie koaxiálního reproduktoru jako bodového zdroje zvuku není u Fyne Audio nová, ale technický tým navázal na mnohalé zkušenosti respektované značky Tannoy.
Patentovaná konstrukce IsoFlare pracuje jako bodový zdroj zvuku. Zajišťuje spojité vyzařování kmitočtů s přesně definovanými směrovými vlastnostmi, lepší fázovou kohenci a tím i přesnější zvukovou scénu i mimo optimální poslechové místo.


Membrána basového systému je vylisovaná z vláken je zavěšená na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Membránu basového systému využívá tlaková jednotka vysokotónového systému jako navazující zvukovod.
Vysokotónový systém má lehkou a pevnou titanovou membránu, neodymový magnet s otevřenou zadní komůrkou. To zaručuje optimální tlak za membránou a posouvá vlastní rezonanční frekvenci hluboko pod dělící kmitočet výhybky. Unikátní geometrie zvukovodu zajišťuje plochou frekvenční charakteristiku bez vniřních odrazů. Frekvenční charakteristika výškového systému sahá nad vnímání lidského sluchu.
Pasivní výhybka druhého resp. prvního řádu pro výškovou sekci používá polypropylénové kondenzátory audiofilní kvality a tlumivky se skládaným nebo vzduchovým jádrem. To zaručuje nízké ztráty signálu a zvuk s vysokým rozlišením i nejmenších detailů.

  Technické parametry

Systém 2 pásmový, spodní bassreflex s difuzérem
Koaxiální reproduktor 1 x 150 mm IsoFlare
středobasová membrána vylisovaná z vláken
výškový tlakový systém s titanovou membránou 25 mm
Frekvenční rozsah 45- 34.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 60 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 89 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 30 - 120 W
Dělící frekvence výhybky 1700 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 1 řádu horní propust
Bassreflex spodní s difuzorem BassTrax Tractrix
Připojení Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 325 x 318 mm
Hmotnost 7,3 kg
Provedení černý dub dýha
tmavý dub dýha
černá v klavírním lesku
bílá v klavírním lesku

Máte dotazy? Napište nám ...