DENON DCD-1600NE - stříbrná

DENON DCD-1600NE - stříbrná

Výrobce: DENON

Dvoukanálový CD/SACD přehrávač se špičkovým 192 kHz / 32 bitovým D/A převodníkem, super audio CD multichannel přehráváním, Pure Direct módem, přímým mechanickým zemněním, S.V.H. mechanikou a dvojitým transformátorem s odděleným napájením pro analog a digitál.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Funkce přehrávače

Denon DCD-1600NE je HiFi CD / SACD přehrávač nové generace, vybavený precizní mechanikou vlastní konstrukce a D / A převodníkem se vzorkováním 32-bit / 192kHz Advanced AL32 Processing Plus s obvody Burr-Brown PCM1795. Kromě standardních disků CD a SACD přehrávač podporuje i disky DVD-R / RW a DVD + R / RW s audio daty se vzorkováním 24-bit / 192kHz a DSD 2,8 a 5,6MHz a CD-R / RW disky se vzorkováním 48kHz . CD přehrávač Denon DCD-1600NE svou konstrukcí a zvukovým podáním tvoří optimální dvojici se zesilovačem Denon PMA-1600NE. Výstupní analogový signál z přehrávače je vyveden pozlacenými RCA konektory pro připojení ke standardnímu integrovanému zesilovači.


Pokročilé zpracování AL32 Plus

Pro zpracování dat z digitálního vstupu má PMA-1600NE ve své výbavě Advanced AL32 Processing Plus, nejnovější verzi reprodukční techniky Denon, která využívá jedinečné interpolační algoritmy a podporuje ve vysokém rozlišení i PCM signál 384 kHz / 32-bit. Tyto algoritmy interpolují body, které by měly existovat před a po přenosu velkého množství dat na dosažení hladkého průběhu, který se blíží původnímu signálu. Tím, že se opatrně obnoví data, která byla ztracena při digitálním nahrávání, je přehrávaný zvuk velmi detailní, bez rušení, přesně lokalizován, bohatě expresivní i ve spodním rozsahu a krásně věrný původnímu zvuku.


Nový a originální design mechaniky

DCD-1600NE disková jednotka obsahuje prvotřídní S.V.H. (Hybridní potlačení vibrací) mechanismus. Nově vyvinutý obvod, který řídí načtení a dekódování signálů čtených z disku. Signálové cesty byly zkráceny na absolutní minimum a obvody byly miniaturizované aby bylo zajištěno, že nebude docházet k přebytkům proudu nebo šumu.
S.V.H. mechanika hybridní konstrukce kombinující různé materiály, dává stabilitu diskové jednotce, takže disk lze číst s maximální přesností. Kromě toho, nízko umístěné těžiště mechanismu potlačuje jakékoli vibrace uvnitř v důsledku otáčení disku. Struktura mechanismu také účinně potlačuje externí vibrace. Odstraněním nežádoucích vibrací jsou minimalizovány zásahy servo mechanizmu pro korekci stability a tím se také minimalizuje i ​​zbytečný odběr proudu a digitální signály je tak možné číst z disku s maximální přesností za stálých podmínek.


Podpora přehrávání datového disku DSD

Kromě CD a Super Audio CD, DCD-1600NE může přehrávat i DSD (2,8 MHz / 5,6 MHz) a jiné soubory s vysokým rozlišením až do 192 kHz / 24 bitů, nahraných na DVD-R / RW a DVD + R / RW discích. Hudební soubory s vzorkovací frekvencí až do 48 kHz nahrané na discích CD-R / RW lze přehrávat také.


Přímá mechanická konstrukce

Integrita hudebních signálů se zhorší, když přichází do styku s vnitřními vibracemi způsobenými rotací disku, výkonem transformátoru nebo s vibracemi způsobenými akustickým tlakem z reproduktorů. Na ochranu proti těmto vlivům, inženýři navrhli strukturu pro potlačení vibrací a nazvali ji "Direct Mechanical Ground Construction". V tomto designu, napájecí transformátory - samy o sobě zdroj vibrací - byly umístěny blízko k nožičkám DCD-1600N, kde nežádoucí vibrace proudil přímo na zem a zabránili ovlivnění okolí obvodů. Také tím, že se pohon - část s maximální hmotností - přesunulo do středu a s nízkým těžištěm účinně absorbuje vnitřní vibrace způsobené rotací disku, a také chrání mechanismus vůči vnější vibrací.


DAC Master Clock Design

Pro přesnou synchronizaci digitálních obvodů, DCD-1600N DAC Master Clock pracuje se signálem v momentě kdy je dodáván. Umístění Master Clock bezprostředně ke D / A převodníku (DAC) potlačuje vibrace a zajišťuje optimální přesnost D / A konverze. DCD-1600N tak využívá hodinový oscilátor a výrazně sníží fázový šum, který je při posuvu frekvence. Master Clock elektrický obvod výrazně zlepší plný potenciál výkonu díky vysoce kvalitnímu časování. Vodivý polymerový kondenzátor s obzvláště vynikajícími vlastnostmi pro renomovanou kvalitu zvuku Denon, byl umístěna do základny napájecího zdroje. Vše je tak k sobě blíž, signálové cesty jsou kratší a nedochází tak k rušení signálu. DCD-1600N je vybaven dvěma oscilátory, jeden pro každou vzorkovací frekvenci (44,1 kHz a 48 kHz), které lze mezi frekvencemi přepínat, aby důkladně potlačily chvění.


Obvody s minimálními signálními cestami

Jednoduše a rovnou to je filozofie designu, která byla důkladně zavedena ve všech obvodech DCD-1600N. Vzory obvodů byly přepracovány od základu, aby signálové cesty byly co nejkratší a zajistily tak, že původní zvuk je věrně reprodukován v celém zvukovém spektru. V důsledku toho se snížily interference mezi obvody a mezi levým a pravým kanálem, jakož i nepříznivé vlivy na audio signály. Zvuk je tak čistý. Kromě toho pohonné jednotky pro digitální a analogové obvody, jejichž signály mají odlišné vlastnosti, mají oddělené transformátory s cílem odstranit vzájemné rušení a šum. Na spodní straně byla také kombinovaná hliníková úprava a ocelová deska při transformátorových k posílení tuhosti.


Technické parametry

Systém CD / SACD (dvoukanálový)
Diskové formáty  SA-CD, CD-DA, CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+RW
Podporované formáty MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC, ALAC, AIFF, DSD
D/A převodník 32 bit / 192 kHz
Frekvenční rozsah CD 2 Hz - 20 kHz
Frekvenční rozsah SA-CD 2 Hz - 100 kHz
Odstup signál / šum pro CD 117 dB
Dynamický rozsah CD 101 dB
Odstup signál / šum pro SA-CD 119 dB
Výstupní úroveň 2V (10 kΩ)
Vstupy / výstupy 1x analogový RCA audio výstup
1x digitální koaxální výstup
1x optický výstup
Spotřeba: 24 W
Rozměry (š x v x h) 434 x 135 x 329 mm
Hmotnost: 8,2 kg
Provedení černá, stříbrná

Máte dotazy? Napište nám ...