DALI SPEKTOR Home Cinema 6 5.0 - ořech
 • Doprava zdarma

DALI SPEKTOR Home Cinema 6 5.0 - ořech

Výrobce: DALI

Dali SPEKTOR Home Cinema 6 5.0 - Set reprosoustav 5.0 pro domácí kino řady Spektor. Skládá se z Dali Spektor 6, Dali Spektor 1, Dali Spektor Vokal

Barevné varianty
Na cestě
Do měsíce
32 070 Kč
1 330,55 €
Cena za set (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

SPEKTOR - reprezentuje ojedinělý DALI zvukový koncept, navíc za velmi příjemnou cenu

 • Obsahuje řadu technologických prvků DALI
  - Výškový reproduktor s velmi lehkou kalotou 
  - Středobasový reproduktor s membránou z řady Opticon
  - Vylepšená rigidní ozvučnice
 • Středobasové měniče – technologický transfer
  - Membrána z kompozitního materiálu s dřevěnými vlákny 
  - Nízkoztrátová konstrukce koše reproduktoru 
  - Nízkoztrátové zavěšení membrány
  - Optimalizovaný výkon
 • Zcela nový výškový reproduktor
  - Ultra lehká membrána
  - Optimalizace parametrů díky tlumícímu materiálu
  - Umístění v blízkosti středobasového měničePrimární funkcí každého reproduktoru je převést elektrický signál ze zesilovače na co nejrealističtější zvukový obraz v poslechové místnosti. Jekékoliv narušení nebo zabarvení původního signálu reproduktorem nebo ozvučnicí tento zvukový obraz degraduje. Modelová řada DALI SPEKTOR je proto navržena s maximální pozorností pro dosažení průzračného, autentického a prostorového zvuku, aby se reprodukce maximálně přiblížila zážitku ze živé hudby.
Průzračnost reprodukovaného zvuku se získává nízkou ztrátou i těch nejjemnějších informací, frekvenčně a fázově čistému přechodu mezi reproduktory. To je dosaženo optimálně navženými reproduktory s vyrovnaným frekvenčním průběhem v pracovním pásmu a nízkým zkreslením i mimo něj.Díky dobrým vlastnostem speciálně navžených zakázkových reproduktorům není nutná další frekvenční korekce ve výhybce. Tím se zpřesnil a zjednodušil její návrh, což spolu s jejími pečlivě vybranými komponenty zajistilo nízké ztráty signálu.
Basové porty jsou umístěny optimálně za basovými reproduktory pro maximální průtok vzduchu a minimální tlumící efekt.
Série SPEKTOR svými elektrickými vlastnostmi nepředstavuje nadměrné zatížení prakticky pro žádný zesilovač ve své cenové kategorii. Nezáleží jestli se jedná o kompatní HiFi, stereo zesilovač nebo surround přijímač, reprosoustava SPEKTOR přinese kvalitní zvuk hudby i při sledování filmů.
Díky nízkému mechanickému zkreslení a ztrátám jsou zachovány nejjemnější detaily i při velmi nízkých úrovních poslechu. Je tak zachována transparentnost a živost reprodukce.
Optimalizace vyzařování mimo osu reprosoustavy zajišťuje vysokou kvalitu zvuku zvuku v širším poslechovém prostoru a tak nabízí větší flexibilitu v umístění reprosoustav.Středobasový reproduktor
Při vývoji série reproduktorových soustav série SPEKTOR byla věnována velká pozornost i vlastním reproduktorům. Zejména pak klíčovým částem středobasovému reproduktoru, jako je kuželová papírová membrána, její závěs, koš a magnetický obvod.
Kuželová membrána se strukturou dřevěných vláken je nejen osvědčená technologie, ale i firemní ochranná známka. Nerovný povrch kuželu membrány ze směsy jemnozrnného papíru a vláken dřevité buničiny spolu s její nízkou hmotností pomáhá minimalizovat nežádoucí povrchové rezonance.
Propojení dobrých vlastností kuželové membrány s jejím nízkoztrátovým závěsem přispívá k reprodukci i toho nejmenšího mikro detailu v signálu.
Konstrukce koše reproduktoru, nízkoztrátový závěs papírové membrány s dřevěnými vlákny, 2-vrstvá kmitačka, magnetický obvod a tvarování celého povrchu tvořícího konktakt s přední deskou reprosoustavy jsou navrženy pro optimální proudění vzduchu. Konstrukce eliminuje interní vibrace, optimalizuje proudění vzduchu kolem kuželu membrány a zajišťuje jeho pohyb bez překážek. Tím se docílí nejlepší převod energie ze zesilovače na pohyb membrány.
Spojení silného magnetického obvodu a rychlé dvouvrstvé kmitačky o průměru 25 mm zaručuje její přesné rychlé a dobře načasové pohyby a vysokou citlivost.
Každý model reprosoustavy z řady SPEKTOR má speciálně navržený středobasový reproduktor který je optimalizován pro co nejlepší integraci do ozvučnice, šířku vyzařování a nejlepší výkon. Liší se i malými detaily jako je úhel kužele nebo velikostí středové kopulky.Výškový Reproduktor
Výškový reproduktor musí vyzářit vysoké frekvence s vysokou přesností. Jeho membrána má sice malou výchylku, ale s vysokou rychlostí pohybu které odpovídá i vysokému zrychlení. To vyžaduje nízkou hmotnost membrány a silný magnetický obvod.
Výškový reproduktor pro reprosoustavy SPEKTOR má membránu vyrobenou z materiálu s ultra nízkou hmotností, která je méně jak poloviční proti běžně používaným materiálům pro měkké membrány - 0.056 mg / mm2
Schopnost výškového reproduktoru s měkkou kopulkou hrát v širokém frekvenčním rozashu od nízkých frekvencí je rozhodující pro plynulé a bezproblémové frekvenční navázení na středobasový reproduktor. To je důležité pro zachování všech detailů ve středním pásmu
Geometrie přední desky šasi a zvukovodu výškového reproduktoru je optimalizována pro pracovní podmínky měkkké kaloty s cílem spojit široký frekvenční rozsah s širokým vyzařovacím úhlem a nízkým zabarvením zvuku.Široký Vyzařovací Úhel
DALI ulehčuje začlenění svých reprokutorů do každé poslechové místnosti. Použité materiály u obou reproduktorů a konstrukční geometrie reprosoustav SPEKTOR byla navržena tak, aby bylo dosaženo širokého vyzařovacího úhlu - rozptylu zvuku.
Dobře vyvážený zvuk je tak i mimo osu reproduktorů. To je důležité protože posluchač při poslechu hudby často nesedí přímo v osách reproduktorů.
To je také důvod, proč všechny reprosoustavy DALI se nemusí natáčet k posluchači.


Technické parametry


Sloupová reprosoustava Dali Spektor 6

Typ 2-pásmová podlahová reprosoustava s bassreflexem
Frekvenční rozsah 43 - 26.000Hz + / -3dB
Citlivost (2,83 V / 1 m) 88,5 dB
Jmenovitá impedance 6 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 109 dB
Ladění bassreflexu 41,0 Hz
Dělící frekvence výhybky 2500 Hz
Doporučený výkon zesilovače 30-150 W
Terminály single wire
Středobasové reproduktory 2 x 160 mm
Výškový reproduktor 1 x 25 mm kalota
Doporučený odstup od zdi 20 - 100 cm
Rozměry (Š x V x H) 195 x 972 x 313 mm
Hmotnost 13,8 kg

Regálová reprosoustava Dali Spektor 1

Typ 2-pásmová regálová reprosoustava s bassreflexem
Frekvenční rozsah 59 - 26.000Hz + / -3dB
Citlivost (2,83 V / 1 m) 83 dB
Jmenovitá impedance 6 Ω
Maximální akustucký tlak (SPL) 103 dB
Ladění bassreflexu 58Hz
Dělící frekvence výhybky 2100Hz
Doporučený výkon zesilovače 40 - 100W
Terminály single wire
Středobasový reproduktor 1 x 110 mm
Výškový reproduktor 1 x 21 mm kalota
Doporučený odstup od zdi 1 - 50 cm
Rozměry (Š x V x H) 140 x 237 x 195 mm
Hmotnost 2,6 kg

Centrální reprosoustava Dali Spektor Vokal

Typ 2-pásmová centrální reprosoustava s bassreflexem
Frekvenční rozsah 66 - 26000 kHz + / -3dB
Citlivost (2,83 V / 1 m) 87 dB
Jmenovitá impedance 6 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 107 dB
Ladění bassreflexu 51,5 Hz
Dělící frekvence výhybky 2100 Hz
Doporučený výkon zesilovače 40-120 W
Terminály single wire
Středobasové reproduktory 2 x 110 mm
Výškový reproduktor 1 x 25 mm kalota
Doporučený odstup od zdi 1 - 50 cm
Rozměry (Š x V x H) 435 x 152 x 204 mm
Hmotnost 5,3 kg

Máte dotazy? Napište nám ...