DALI OBERON 9 - černý jasan
-24%
Ušetříte13 000 Kč
  • Doprava zdarma
  • Akce - do vyprodání zásob

DALI OBERON 9 - černý jasan

Výrobce: DALI

Vrchol sloupových reproduktorů z řady Oberon s bass-reflexem a technologiemi z vyšších modelů značky DALI. Velká ozvučnice s výztuhami a masivní hliníková základna se dvěmi středobasovými reproduktory s průměrem 9'', jedním 7'' středobasovým reproduktorem a výškovou 29mm ultralehkou membránou. Řada Oberon se vyznačuje nízkým zkreslením, vyrovnaným frekvenčním rozsahem a širokým vyzařovacím úhlem. Od sdružení EISA získala řada DALI OBERON ocenění Best Product 2019 - 2020 v kategorii BEST BUY HOME THEATRE SPEAKER SYSTEM.

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 53 990 Kč
40 990 Kč
1 700,63 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Vrchol řady Oberon

Největší podlahová / sloupová reprosoustava z nové řady DALI OBERON, která využívá řadu technologií z vyšších modelových řad. Byla navržena tak, aby se designově adaptovala do moderních interiérů. Výškový reproduktor se zatlumenou, měkkou, ultra lehkou kalotou a středobasovými reproduktory o průměru 178 / 229 mm s kuželovou membránou z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny zajišťují široký vyzařovací úhel a vyrovnaný frekvenční rozsah. Ve své kategorii vyniká kvalitním zvukem. Je vhodná nejen do systému domácího kina, ale i do stereofonní sestavy pro všechny hudební žánry. Je optimální do běžných interiérů s podlahovou plochou >30 m2.


  • Precizní ozvučnice s výztuhami
  • Masivní hliníková základna
  • Provedení v černém jasanu a tmavém ořechu

Kvalitní ozvučnice

Reprosoustava má velmi tuhou ozvučnici, kterou z MDF desek vyrábějí CNC stroje. Pro další zvýšení tuhosti a snížení vlastních rezoncí, které by nežádoucím způsobem zabarvovali výsledný zvuk je ozvučnice ještě vyztužena několika vnitřními příčkami. Ozvučnice spolu s přední stěnou tak tvoří pevnou základnu pro výškový reproduktor a tandem středobasových reproduktorů. Povrchová úpravu je pak provedena vysoce kvalitní vinylovou fólie v několika barevných dekorech. Pro optimální tlumení vniřních stojatých vln a sfázování reproduktorů jsou vnitřní obvodové stěny obloženy tlumícím materiálem. Tím je dosaženo přesnějšího svázání basového reproduktoru s bass-reflexovým portem. Tím jsou docíleny přesné středy a rychlé basy. Bass-reflexový port na zadní straně optimalizuje integraci reprosoustavy do místnosti a využívá zeď pro lepší basový výkon. Ozvučnici doplňuje elegantní masivní hliníková základna, která zvyšuje i celkovou stabilitu reprosoustavy. Do základy jde zašroubovat čtveřice odhmotňovacích hrotů zabraňující přenosu vibrací z reprosoutavy na podlahu. Reproduktory kryje přední krycí mřížka potažená tkaninou v moderních dezénech.


Středobasové reproduktory

Stejně jako všechny reproduktory značky DALI jsou reproduktory osazené v modelové řadě OBERON navrženy tak, aby poskytovali maximum detailů v oblasti středních frekvencí, přesné a čitelné hluboké basy. Magnetický obvod reproduktoru tvoří velký feritový magnet a pólový nástavec ze železa doplněný o disk z unikátního materiálu SMC (Soft Magnetic Compoud) který využívají vyšší modelové řady reproduktorů DALI. SMC jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které mají vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivost a jdou tvarovat do libovolného tvaru. Magnetický materiál SMC v magnetickém obvodu výrazně zlepšuje rovnoměrnost magnetického pole, snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Desetimilimetrový SMC disk je v magnetickém obvodu reproduktoru umístěný na pólovém nástavci uprostřed pracovní oblasti čtyřvrstvé cívky kmitačky. Takto složený magnetický obvod významně snižuje nepříjemné zkreslení třetí harmonickou. Díky tomu reproduktory OBERON poskytují ve své třídě střední pásmo s přirozeným zvukem a překvapujím množstvím detailů. Samotná membrána je vyrobena z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Toto spojení vytváří tuhou, lehkou strukturu, která má v oblasti středů a basů velmi dobré vlastnosti. Nízkoztrátové zavěšení membrány pak umožňuje s vysokou přesností reprodukovat nefiltrované mikro detaily signálu. Kmitačka středobasových reproduktorů osazených v reprosoustavách OBERON 9 má 4-vrstvou cívku. Čtyřvrstvá cívka se vyznačuje vysokou účinností - má vysoký faktor síly, ale má vyšší pohybová hmotu. Ta může představovat problém pro impulzní odezvu na středních frekvencích. Proto pro snížení hmotnosti je cívka kmitačky navinuta lehkým poměděným hliníkovým drátem. Toto poměrně nákladné řešení spojuje lehké hliníkové jádro s tenkostěnným měděným povrchem. Tento materiál použitý pro vinutí dosahuje vysoký poměr vodivosti k hmotnosti (205% hodnoty mědi), má vynikající hodnoty odporu a lepší mechanickou pevnost. Kmitačka tak má lehkou cívku s vysokou vodivostí, schopnou rychlé reakce.


Výškový reproduktor

Speciálně pro modelovou řada OBERON byl vyvinut nový výškový reproduktor s poměrně velkou, ultra lehkou, měkkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Pro optimální frekvenční navázání výškového reproduktoru na středobasový je membrána optimalizovaná pro větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí. Tím se dosahuje dobře vyvážené a velmi koherentní pásmo vyšších středů. Při konstrukci byly využity osvědčené technologie používané ve vyšších modelových řadách. Kopulka membrány je vyrobena z ultra lehké tkaniny s hmotností 0,060 mg na mm2, což je prakticky poloviční hmotnost než u většiny používaných materiálů. elký průměr membrány umožňuje výškovému reproduktoru vytvořit i větší akustický tlak při nižším zatížení, přičemž výchylka kmitačky zůstává na optimálním minimu. Aby se zvýšila zatižitelnost při nízké výkonové kompresi je vinutí kmitačky chlazeno ferro-fluidem. Pro dlouhodobou termickou stabilitu vytváří magnetický obvod reproduktoru vysokou magnetickou indukci - typ. 220 gaussů. Eliminaci nežádoucích odrazů uvnitř reproduktoru, kterou levnější konstrukce neřeší je pólový nástavec zakryt měkkým plstěným tlumícím materiálem. Přední panel výškového reproduktoru má mělký zvukovod a je navržen s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů vyšších modelových řad Optikon a Rubicon. Jsou tak vytvořeny optimální pracovní podmínky pro měkkou kalotu. Výškový reproduktor tak lépe obsáhne pásmo vyšších středů při nízkém zabarvení zvuku a široký vyzařovací úhel.


  Technické parametry

Typ 3-pásmová
Výškový reproduktor 1 x 29 mm,
textilní ultra lehká, měkká kalota
Středobasové reproduktory 2 x 229 mm (9'')
1x 178 mm (7'')
SMC technologie,
membrány z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny
Frekvenční rozsah 35-26.000Hz (+ / -3dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 90,5 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Doporučený výkon zesilovače 50 - 400 W
Dělící frekvence výhybky 3400 Hz
Maximální akustický tlak (SPL) 113 dB
Bass reflex (ladění) zadní
Doporučená vzdálenost od stěny 20 - 80 cm
Terminály single-wire
Rozměry (Š x V x H) 260 x 1172 x 406 mm
Hmotnost 37,1 kg
Provedení černý jasan
tmavý ořech

Máte dotazy? Napište nám ...