DALI EPICON 8 - ruby macassar
 • Doprava zdarma

DALI EPICON 8 - ruby macassar

Výrobce: DALI

Absolutní vrchol série EPICON . Tato neuvěřitelná reprosoustava je výsledkem vášnivého a neúnavného pátrání po dokonalosti. EPICON 8 přináší úžasně bohatý a detailní zvuk, který okouzlí vaše smysly. Připravte se na opravdový hudební zážitek jako nikdy předtím.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
449 990 Kč
18 669,54 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Absolutní vrchol série EPICON . Tato neuvěřitelná reprosoustava je výsledkem vášnivého a neúnavného úsilí o dosažení dokonalosti. EPICON 8 přináší úžasně bohatý a detailní zvuk, který okouzlí vaše smysly. Připravte se na opravdový hudební zážitek jako nikdy předtím.

Základem EPICON 8 je DALI technologie SMC (Soft Magnetic Compound ) 6 ½" basového reproduktoru s lineárním pohonem magnetického systému, stejně jako průlomová hybridní kombinace páskového výškového reproduktoru spolu s výškovým reproduktorem s ultralehkou textilní kalotou.
 • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
 • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
 • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
 • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci s impregnační úpravou
 • Pozlacené bi-wiring a bi-amping terminály
 • K dispozici v tomto provedení: černý vysoký lesk, bílý vysoký lesk, ořech ve vysokém lesku, ruby macassar ve vysokém lesku
 • Hybridní výšková sekce složená z ultralehké textilní kaloty a páskového výškového reproduktoru optimalizovaná pro řadu EPICON  Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
  Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
  Pro výrobu série EPICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.  Dali Technologie


  SMC
  Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basových reproduktorů DALI EPICON 8 je v systému magnetu motoru pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému motoru je rozhodující pro audio výkon série EPICON.  HYBRID TWEETER
  DALI má dlouhou a osvědčenou tradici využívající hybridního výškového reproduktorového modulu. Jedná se o kombinaci kopule výškového reproduktoru pracující společně s páskovým výškovým reproduktorem pro úžasnou reprodukci vysokých frekvencí a rozptyl vysokofrekvenčních kmitočtů, které překonají všechny ostatní technologie výškových reproduktorů. Podle našeho názoru je Hybridní výškový modul ideální vysokofrekvenční řešení. Ribbon tweeter je bez artefaktů, rezonancí a vysokofrekvenčních špiček v jejich pracovním rozsahu. Hybridní Tweeter modul má extrémně hladký a široký horizontální rozptyl. Dokonce i detaily čelní desky výškového modulu jsou určeny pro optimální horizontální rozptyl.

  Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.

  I při velmi vysokých hladinách akustického tlaku nabízí páskový výškový reproduktor široké frekvenční pásmo a vynikající rozptyl ve vyšších frekvencích. Jemně se line od výše 10 kHz, plného podání nabývá od 14 kHz až výrazně přesahuje 30 kHz, daleko nad slyšitelným rozsahem. DALI ribbon tweeter je opravdovým mistrem v horizontální distribuci vysokých frekvencí a vynikající partner pro jedinečnou schopnost reprodukovat kmitočty od 2 kHz nahoru.


  WOOFER
  Basový reproduktor pro EPICON 8 je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru EPICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího motor s permanentním magnetem. Motor magnetu se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


  SKŘÍŇ
  Práce na akustickém naladění prostoru pro reproduktory, stejně jako eliminování rezonanční energie ozvučnice je důležitou součástí celého výrobního procesu reprosoustav.

  Tuhou konstrukci ozvučnice je nutné optimalizovat pro pracovní prostředí basové a výškové sekce. Boky a horní část EPICON 8 procházejí procesem zahřívání, který umožňuje jejich vytvarování do organického tvaru. Tato konstrukce zvyšuje celkovou tuhost a výrazně snižuje rezonance kabinetu. Kromě toho je stojaté vlnění prakticky eliminovány díky absenci paralelních ploch, které odrážejí zvukové vlny. Čelní stěna skříně EPICON 8 tloušťky 33 mm zajišťuje, že energie z reproduktorů je vyzařováno jako akustické energie, a nikoli jako vibrace ve skříni. Zakřivený tvar ozvučnici je také faktorem, který přispívá k zajištění stabilního akustického pprostředí. Na samém dně ozvučnice je instalována svorkovnice výhybky ve své vlastní skříni. Dýhovaný povrch skříně je upraven celkem deseti vrstvami vysoce kvalitního laku. Každá vrstva laku je ručně leštěna, pro zajištění hlubokého, vysokého lesku s elegantním povrchem. Deset vrstev laku také zajišťuje robustní provedení s tloušťkou téměř 2 mm. CNC obrábění otvorů pro reproduktory, bassreflexy a terminály se provádí po procesu lakování pro zajištění perfektního vzhledu.

 • Technické parametry

  Systém 3 + 1/2 pásmový bassreflex
  Basové reproduktory 2 x 200 mm kónická membrána
  z papírové buničiny s dřevěnými vlákny
  Středopásmový reproduktor 1 x 165 mm kónická membrána
  z papírové buničiny s dřevěnými vlákny
  Vysokotónové reproduktory 1 x 29 mm lehká textilní kalota
  1 x 10 x 55 mm Ribbon 
  Frekvenční rozsah (+/- 3 dB) 35 Hz - 30 kHz
  Citlivost (2,83 V / 1 m) 89 dB
  Jmenovitá impedance 5 Ω
  Doporučený výkon zesilovače 50 - 500 W
  Dělící frekvence vyhybky 750 / 3100 / 15000 Hz
  Maximální akustický tlak (SPL) 112 dB
  Bassreflex zadní
  Rezonanční kmitočet bassreflexu 28 Hz
  Doporučený odstup od zdi > 35 cm
  Terminály Bi-Wire / bi-amp
  Rozměry (Š x V x H) 353 x 1262 x 497 mm (se základnou) 
  Hmotnost: 47,5 kg / ks
  Barevné provedení černý vysoký lesk,
  bílý vysoký lesk,
  ořech ve vysokém lesku,
  ruby macassar ve vysokém lesku
  Dodávané příslušenství Základna
  Sada antirezonančních hrotů Dali
  Sada gumových podložek
  Sada terminálových propojek
  Leštící utěrka
  Manuál

  Máte dotazy? Napište nám ...